"Przykre, że własne ambicje polityczne spełnił pan kosztem ludzi spracowanych, niejednokrotnie bardzo chorych" - czytelnik do prezydenta Andrzeja Dudy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do prezydenta RP Andrzeja Dudy,

mija bez mała sześć miesięcy od momentu, w którym w wyniku demokratycznych wyborów ponownie objął pan urząd prezydenta RP. Na pański sukces miało wpływ wiele czynników.

Ja skupię się nad jednym, dla mnie zasadniczym, mianowicie nad deklaracją, którą pan złożył w świetle jupiterów 05.05.2020 w zamian za poparcie w wyborach prezydenckich przewodniczącemu "Solidarności". Zobowiązał się w niej pan (tak to zostało odczytane przez potencjalnych stażowców) do złożenia w Sejmie projektu dotyczącego wprowadzenia emerytury powiązanej ze stażem pracy.

Minęło od dnia deklaracji osiem miesięcy, od dnia zaprzysiężenia (10.12.2020) mija trzeci miesiąc, ale w przestrzeni publicznej nie pojawiła się żadna wiarygodna informacja z Kancelarii Prezydenta, że trwają prace nad wnioskiem dot. emerytury stażowej.

Z rozmów telefonicznych zainteresowani tak jak ja stażówkami dowiedzieli się, że żadne prace nad tym wnioskiem nie zostały rozpoczęte.

Mamy prawo sądzić, że podpisana przez pana deklaracja była istotnym czynnikiem, który zdecydował o ponownym wyborze na prezydenta.

Przykre, że własne ambicje polityczne spełnił pan kosztem ludzi spracowanych, niejednokrotnie bardzo chorych, a jednocześnie uczciwych, wiedzących, co to kindersztuba, wychowanych w czasach, gdy dane słowo i honor miały znaczenie. Dlatego ludzie ci uwierzyli w pana deklarację. Już drugi raz ich pan zawiódł.

Tadeusz Redka

Piszcie:listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Głosował pan na PiS , jakoś Mi szanownego pana nie żal. W imię swojego interesu pozwolił Pan na dalszy demontaż naszego państwa.
  @Papaya72
  Trzeba być wyjątkowo naiwnym aby po pięciu latach totalnej degrengolady głosować ponownie na tego samego nieudzcznika !
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  I oto przygadał kocioł garowi.
  Pasują do siebie, jak ulał !
  To szczyt polskiego intelektu !!!
  już oceniałe(a)ś
  61
  0
  Drugi raz zawiódł? To może już po pierwszym zawodzie trzeba było wyciągnąć wnioski?
  już oceniałe(a)ś
  53
  0
  Kto wierzy Dudzie? Tylko głupi ludzie.
  już oceniałe(a)ś
  49
  0
  Jak widac wyraznie Dudzie daleko, oj daleko, do Bidena. Pierwszego dnia urzedowania Biden podpisal 17 ustaw, o ktorych mowil, ze podpisze podczas kampanii wyborczej, i ktore najwyrazniej musial przygotowac przed objeciem urzedu 20 stycznia 2020. Tak mowi i postepuje polityk, ktoremu mozna wierzyc. Duda opowiadal bajki o emeryturze stazowej tylko po to by zostac ponownie wybranym. On juz dawno zapomnial co obiecywal. Moe wreszcie w Polsce najedzie czas, ze wyborcy beda rozliczac politykow z ich obietnic zanim ich powtornie wybiora?
  już oceniałe(a)ś
  29
  0
  Redka, jestes stary i GLUPI.
  Urzadziles mnie i moim dzieciakom swiat wg piSSu, poniewaz spodobal ci sie anŻej.
  Ty miales wtedy w dooopie przyszlosc moich dzieciakow, ja mam teraz wylane na twoja pomostowa emeryture.
  już oceniałe(a)ś
  26
  0
  Duda uwielbia głupich i łatwowiernych wyborców którzy nie uczą się na błędach
  @zbijan1
  Takich, jak autor tego listu. Uwierzyło się, i to drugi raz, notorycznemu bajarzowi i patentowanemu durniowi, to trzeba się samemu stuknąć w łeb. Pomógł ten Pan wciągnąć nas wszystkich do czarnej dupy pisizmu, a teraz płacze?
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Czyżby Pan spał przez cała poprzednią kadencję adresata swego listu?
  już oceniałe(a)ś
  16
  1