Rząd rzutem na taśmę dopisał do pierwszej grupy m.in. prokuratorów i pracowników CBA, co można odebrać nie tylko jako skandal, ale i jako żart. A gdzie szczepienia dla nauczycieli i osób z chorobami przewlekłymi ?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Piszę do państwa w sprawie szczepień i głośnego ukrzyżowania celebrytów.

Jak teraz wygląda sytuacja? Ciągle wielu lekarzy nie zostało zaszczepionych. Dentyści mają szansę na  szczepienia na jesieni. Tymczasem szczepi się pracowników administracyjnych i pomocniczych  w uprzywilejowanych szpitalach. Mogę zrozumieć jeszcze szczepienia np. sekretarek ordynatorów, które znajdują się bezpośrednio na oddziałach. Rozumiem personel porządkowy sprzątający sale, toalety etc. Ale dlaczego w tej grupie są kadrowe i księgowe?

W jednej z prywatnych jednostek medycznych zaszczepiono np. pracowników call centre, którzy nie tylko  znajdują się w oddzielnym budynku i nie mają styczności z pracownikami medycznymi i pacjentami, ale co więcej – w tym dniach – pracują z domów.

Rząd rzutem na taśmę dopisał do pierwszej grupy m.in. prokuratorów i pracowników CBA, co można odebrać nie tylko jako skandal, ale również jako żart. A gdzie szczepienia dla nauczycieli i osób z chorobami przewlekłymi?

Ci, którzy najgłośniej opluwali celebrytów, są pierwsi w kolejce, by samemu lub też dla najbliższych otrzymać szczepionkę.

Czy pomijając hipokryzję, dziwię im się? Chyba nie. Dziwię się rządzącym, że mając tyle miesięcy i mając takich „cudownych specjalistów”, nie przewidzieli tego i nie sprawili nic, by takim przypadkom zapobiec. No chyba, że to świadoma polityka.

Czytelniczka

Czekamy na Wasze listy:listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Narodowy program "szczepionka dla swoich".
  już oceniałe(a)ś
  112
  1
  Kto jest dla władzy więcej wart - aktor czy prokurator ?
  @pag1951
  W ZSRR byli Narodowi Artyści, w IV RP mamy Narodowych Prokuratorów:))
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  @korab1
  Narodowi Prokuratorzy dostaną więc szczepionki w ramach Narodowego Programu Szczepień. Naród z Partią, Partia z Narodem!
  już oceniałe(a)ś
  23
  1
  @pag1951
  Dla władzy - wiadomo. Zwłaszcza tej władzy.
  Ale czy ktokolwiek pamięta, kto był prokuratorem generalnym, kiedy Holoubek grał w "Dziadach" albo Janda w "Przesłuchaniu"?
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Chodzi chyba o 2 aspekty:
  1. Prokuratorzy, głównie ci z Solidarnej Polski, sami na konferencjach prasowych zachowują się jak celebryci. Wiadomo, w tej branży konkurencja jest silna i nie ma miejsca na miękiszonizm. Trzeba lewacką konkurencję zwalczać.
  2. Oni (władza) wiedzą, że szczepionej jest mało i nie chcą żeby im brakło.
  już oceniałe(a)ś
  81
  1
  Jakież to oczywiste: - Rządzi się po to, aby SIEBIE i swoich najbliższych URZĄDZIĆ na lata, na trudne, ciężkie lata, które po takich rządzących przyjdą. A przyjdą napewno.
  już oceniałe(a)ś
  65
  2
  Najgłośniej darli parszywe ryje pisowscy politycy - uprzywilejowana kasta, na każde skinienie leczona w szpitalu MSWiA. Pamiętacie jak Woś przechodził koronawirusa? W zwykłym trybie czekałby 2 tygodnie na sam test, a nie wygrzewał dupsko pod opieką lekarza. No ale teraz wielce oburzony.
  już oceniałe(a)ś
  57
  0
  Kaczyzm, po prostu K A CZ Y Z M !
  już oceniałe(a)ś
  50
  0
  Szanowna Czytelniczko! CBA zajmuje się korupcją. Widać jest jej na tyle dużo, że ciągle spotykają się z korumpowanymi albo korumpującymi. Naprawdę, trochę zrozumienia, przewał musi iść kontrolowaną drogą.
  @popelina
  Bo jedyna korupcja, jaką te służby są w stanie wykryć, to ich własna korupcja.
  Przy czym wykryć to jeszcze nie znaczy zwalczyć.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  @popelina
  Dobrze napisane o tych spotkaniach z korumpowanymi i korumpującymi. A że spotkania są bardzo częste, no cóż, we własnym kręgu.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Orwell w czystrej formie.
  już oceniałe(a)ś
  46
  0