Hierarchom krakowskim: Jędraszewskiemu i Dziwiszowi, nie podoba się linia redakcyjna "Tygodnika". Gdyby pismo popierało to, co wyprawia w Toruniu Tadeusz Rydzyk, nie byłoby problemu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Tygodnik Powszechny" od lat miał swoją redakcję w centrum Krakowa przy Wiślnej 12. A teraz dostał wypowiedzenie dzierżawy lokalu przez krakowską kurię. Każda wymuszona przeprowadzka to kłopot, zamieszanie i pytanie: dlaczego my?

Odpowiedź jest prosta i jasna jak słońce. Hierarchom krakowskim: Jędraszewskiemu i Dziwiszowi, nie podoba się linia redakcyjna "Tygodnika". Gdyby pismo popierało to, co wyprawia w Toruniu Tadeusz Rydzyk, nie byłoby problemu.

Dziwisz sam powiedział, że Radio Maryja to jest katolicki głos w domach Polaków. Głos zacofania i dzielenia społeczeństwa. Taki "Tygodnik Powszechny" nie jest, i bardzo dobrze. Mimo że sam jestem ateistą, od czasu do czasu go kupuję, by zobaczyć, co słychać w postępowym obozie katolickim. Ostatnio kupiłem dwa ciekawe dodatki do gazety: "Halo, tu Ziemia" i "Zwierzenia zwierząt". Bardzo interesująca lektura.

Ateiści z Gdańska pozdrawiają redakcję "Tygodnika Powszechnego" w nowym roku i życzą udanej przeprowadzki.

Waldemar Szydłowski, Gdańsk

Czekamy na Wasze listy: listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  A kogo interesuje TP? Przecież wymagają tam od czytelnika umiejętności czytania ze zrozumieniem.
  No to słusznie hierarcha stanął w obronie suwerena.
  Na co mu (suwerenowi) taka gazeta, która wymaga myślenia?
  już oceniałe(a)ś
  47
  1
  Też pozdrawiam i współczuję kłopotu.
  Ateista
  już oceniałe(a)ś
  35
  1
  Z ateizmem jest tak jak z lewicowością. Dla przeciętnego tzw. suwerena ateista to jest bandzior, złodziej i z gruntu niemoralne indywiduum. Lewicowość to z kolei wspólne żony, rozwiązłość obyczajowa, dostawy obowiązkowe. Stalin, Lenin i Marx razem z Engelsem. Na zasadzie "bo mnie, panie doktorze, wszystko się z d**ą kojarzy.. Nieśmiało nadmieniam, że 90% pensjonariuszy więzień to osoby wierzące i gros tłukących żony to osobnicy legitymizujący się ślubami kościelnymi. A inna sprawa, że faktycznie TP jest dla wykształciuchów. Jak cała prasa drukowana. Gdzie te czasy gdy suweren stał w kolejkach po Ulissesa?
  @kasiamost@gmail.com

  Dobrze pamiętam te czasy.
  Suweren stał w kolejce po Ulissesa ponieważ nieprzełamany czytaniem egzemplarz dawał nawet kilkunastokrotne przebicie na giełdzie bukinistycznej na warszawskiej Skrze.
  Wkrótce wyparł go zresztą na tej liście Gombrowicz.

  z pozdrowieniami
  k.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @kasiamost@gmail.com
  Suweren stał w kolejkach po "Ulissesa", bo przejście się ulicą z tą kobyłą w ręce dawało plus dziesięć do zajebistości. W latach 80. taki sam efekt miało rzucone od niechcenia: "jestem w trakcie Mistrza i Małgorzaty". Z zainteresowaniami literackimi wspólnego to miało mniej niż zero. A co do prasy dla wykształciuchów, to "Fakt" i "Super Ekspres" to też prasa drukowana.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Tacy "postępowi" katolicy zafundowali nam katotaliban.
  @dekatolicyzacja.jest.potrzebna
  bzdura!
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Dołączam się do życzeń - też ateista i też z Gdańska.
  Żądam zerwania konkordatu.
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  Jędraszewskiemu listek figowy już niepotrzebny?
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  przyłączam się.TP to pismo na najwyższym poziomie dziennikarskim, informacyjnym i publicystycznym, z dodatkiem tchnienia metafizycznego.
  już oceniałe(a)ś
  7
  2
  .
  Ateizm nie gwarantuje rozumu, niestety. W internecie roi się od wpisów typu "Jestem ateistą, ale co wam ren krzyż przeszkadza, co wam ten krzyż zrobił?"
  .
  @dekatolicyzacja.jest.potrzebna
  Ano przeszkadza. A co komu przeszkadzały portrety Gomułki i Cyrankiewicza w każdym pomieszczeniu szkół, przedszkoli i żłobków?
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @dekatolicyzacja.jest.potrzebna
  Niektórym myli się ateizm z antyklerykalizmem.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @dekatolicyzacja.jest.potrzebna
  Wk.......... mnie. Nie lubię narzędzi tortur.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @mesa
  też tak myślę. To powrót do niby ateizmu z lat 50. Nic dziwnego - każdy ma teraz internet, każdy może mieć papierek potwierdzający wyższe wykształcenie ale ilość osób umiejących czytać ze zrozumieniem się nie zmieniła.
  A ten dekatolicyzacja.jest.potrzebna to gość z problemami sądząc z wpisów...
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  @dekatolicyzacja.jest.potrzebna
  W pojęciu tego elementu ateista to ktoś, kto nie w każdą niedzielę dyrda do kościółka.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0