Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

 Głosy wsparcia dla aktorów

Absolutnie potępiam nagonkę na artystów szczepiących się GŁOŚNO. Od osiemnastu szczepionek nikomu nie zabrało, bo i tak liczba zgłoszeń jest na razie niska.

Małgorzata Kalicińska

Dokonano publicznego potępienia osób znanych ze swej uczciwości w sposób godny partii bolszewickiej. Nie godzę się na to, co się w Polsce dzieje. Popieram list w obronie aktorów.

Marek Borsuk

Gorąco wspieram panią Krystynę Jandę, Andrzeja Seweryna i wszystkie pozostałe, zasłużone dla naszej kultury osoby, w czasie gdy są zalewane niesprawiedliwym i wręcz podłym hejtem za "szczepienie poza kolejką". Osoby te całą swoją życiową postawą dawały i dają dowód społecznego zaangażowania. Jestem więc głęboko przekonana, że i tym razem w momencie podejmowania decyzji o "szczepieniu poza kolejką" wierzyli w ważny społecznie rezultat swojej postawy. A jest to konieczne przy obecnym braku darzonych zaufaniem autorytetów.

Drodzy państwo, czujcie, proszę, siłę wsparcia wielu, wielu rozumnych i uczciwych ludzi w naszym kraju i nie wątpcie w to, że staliście się skutecznymi ambasadorami coraz bardziej powszechnej akcji szczepień!

Maria Hanna Niżankowska

Jestem całym sercem po stronie naszych wspaniałych artystów.

Anna Gryka

Po co?

Skoro społeczeństwo już wie lepiej, żądne krwi. Jeżeli już wydano wyrok bez dyskusji, analizy, bo się mieszają, bo kłamią, „na pewno jeszcze coś przekręciły...".

Po co?

Jeżeli już zapomnieliśmy „Szarego Człowieka”, pokoje na godziny Banasia, wieże na Srebrnej, aferę ze SKOK-ami, finanse Radia Maryja, tzw. komisję smoleńską, 70 mln na wybory kopertowe, 200 mln na respiratory, mam pisać dalej?

Po co?

Tylko dlaczego państwo dziennikarze tzw. opozycyjnych mediów tyle o tym szczepieniu dyskutują, a PiS zaciera lepkie rączki, nie wiadomo, czy nie kazali komuś zadzwonić, przewidując, co dalej się dziać będzie.

Pani Krystyno,

Panie Olgierdzie,

Panie Krzysztofie,

jesteśmy z Wami

Paweł Balcerzak

Przeciw hejtowi

Sprzeciwiam się bezsilności organów ścigania - uwaga: nie wobec WUM - tylko wobec zmasowanego ataku hejterów i rzucających groźby! Protestuję przeciwko popieranej przez niektórych polityków akcji niszczenia dobrego imienia naszych artystów, jakoś - tak się dziwnie składa - niepokornych wobec obecnej władzy i odważnie dających temu wyraz.

Nie umiemy jakoś cenić autorytetów i ludzi, którym zawdzięczamy tak wiele przeżyć i wzruszeń. Smutno bardzo, jak łatwo dajemy się ponieść fali pomówień, nienawiści, niesprawiedliwości. Rozumiem jako psycholożka, że lubimy krzywdzić innych ludzi dla odreagowania własnych frustracji, z poczucia niedowartościowania, czasem ze zwyczajnej bezmyślności. To się daje leczyć, naprawdę!

Pani Krysiu! Jestem z Panią, jak miliony Polek i Polaków, proszę się trzymać, to ohydne draństwo przeminie, bezkarność hejterów się skończy.

Dr Hanna Hamer

wykładowczyni akademicka, autorka wielu książek, psychoterapeutka

Głosy krytyczne 

Dobrze, że o tych szczepieniach stało się głośno

Nie zgadzam się ze sformułowaniem, że to aktorzy są naszym dobrem narodowym w dobie pandemii. Dobrem narodowym nazwałabym pracowników ochrony zdrowia i samą szczepionkę. Kradzież puszki mielonki w sklepie powoduje kłopoty dla złodzieja. Rozdysponowanie szczepionki według własnego uznania nie jest złodziejstwem? Z jednym się zgadzam: wina szczepionych może polega wyłącznie na zadufaniu. Wierzą, że to oni przekonają opornych. Nie Zenek Martyniuk?

Dlatego cieszę się, że sprawa pokątnych szczepień wyszła na jaw.

Bożena Lewandowska

Aktorzy zostali wkręceni

Moje zdanie w sprawie szczepienia aktorów. Gdy młoda lekarka z kliniki lała publicznie łzy, że 88-letni pacjent odebrał jej szczepionkę, to powiem, że poczułam obrzydzenie. Lekarz to powołanie, to ratowanie życia innym, a ta kobieta oskarża pacjentów, że jej odebrali szczepionkę? Ratowanie życia pacjentom to powołanie, nawet pod ostrzałem kul na wojnie.

Jednocześnie 150 szczepionek dostały rodziny lekarzy? Czyli ona nie dostała, a kto dostał? Siostra lekarza? Oczywiście nie powinno się rozważać, kto dostał, a kto nie, tylko masowo szczepić, ale skoro zabrakło dla lekarzy, a dla ich rodzin były szczepionki, to powinno się zrobić wiwisekcję pod kątem tych rodzin. Takie jest moje zdanie.

Aktorzy zostali tylko okropnie wkręceni.

Grażyna Niewiadomska

Listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.