Wycofanie udziału Polski w konwencji antyprzemocowej, do czego zmierza minister Ziobro, byłoby skandalem, ośmieszeniem polskiego rządu. Na to nie można pozwolić!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Panie Premierze Morawiecki, nie mogę nie napisać do Pana tego apelu

Jestem emerytowanym inżynierem, w mocno zaawansowanym wieku. Nie byłem członkiem PZPR ani ZMP, jestem katolikiem. Nie należę do żadnej partii, ale uważnie i z troską śledzę, co się w Polsce dzieje.

Pan, Panie Premierze odpowiada za działania podległych mu ministrów. Dlatego apeluję do Pana: wycofanie udziału Polski w konwencji antyprzemocowej, do czego zmierza minister Ziobro, byłoby skandalem, ośmieszeniem stanowiska polskiego rządu. Na to nie można pozwolić!

Jak można bojkotować ustawę ścigającą przemoc w rodzinie? Jak może Pan stać z boku wobec działań pana Ziobry?

I druga sfera gorączkowej aktywności ministra sprawiedliwości, to kwestia powiązania "pieniędzy za praworządność". Działania pana Ziobry zmierzające do dalszego negowania tej zależności doprowadzić mogą do wykopania (!) Polski z UE i nie byłoby to dziwne. Ale dla naszej gospodarki i pozycji międzynarodowej byłaby to klęska. Panie Premierze, niech Pan zajmie zdecydowane stanowisko i zablokuje to działanie pana Ziobry. Niech jego nadmiar energii zostanie skierowany na niewyjaśnione afery, o których stale się mówi.

mgr inż. Adam Wysocki, Warszawa

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  O naiwności, ZZ ma wyjaśniać własne afery? List piękny, ale tak jakby chłop mówił do obrazu
  @zosia1
  a co Morawiecki ma do gadania w tym rządzie ?? ZERO podejmowanych decyzji a jedynie czcze gadanie i bezwzględna uległość wobec Kaczyńskiego
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Przykre to, ale naszym krajem rzadzi bardziej Ziobro niż Kaczyński. On ma teczki i haki. Na Morawieckiego i Kaczyńskiego też.
  @3x13
  nie musi mieć żadnych haków, wystarczy że ma 15 posłów...
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @3x13
  Przykre, i niezrozumiałe, że takie kreatury wybrał lud.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Kolejny list pisany na Berdyczów. Panie Adamie próżny trud, adresat pańskiego listu może co najwyżej poględzić sobie na konferencji prasowej o swoich niebywałych, gigantycznych i porażających sukcesach. Nic więcej nie może, to polityczny eunuch w słuzbie Sfilcowanego Sułtana:))
  już oceniałe(a)ś
  43
  0
  nie trafil pan z adresem morawiecki nic nie może oni wszyscy kapcie nosza staruchowi
  już oceniałe(a)ś
  32
  0
  może i list naiwny, ale zwraca uwagę na to, czym ostatnio zajmuje się Ziobro. I Morawiecki
  Za wszelką cenę, nawet cenę naszej społecznej przyszłości w Europie; naszej, babskiej przyszłości w kraju, w którym środki na potencję są bez recepty i szeroko reklamowane, a kobietom odmawia się nawet antykoncepcji?
  W kraju, w którym kobiety z dziećmi są ofiarami swoich bokserów ktoś w randze ministra składa takie zapowiedzi? Chce wycofać Polskę z postanowień Konwencji Antyprzemocowej, bo została podpisana w muzułmańskim kraju? Bo zawiera nielubiane przez polityków słowo
  Składa wniosek do trybunału Przyłębskiej, żeby stwierdziła, czy prawo podpisane przez kraje, członków Unii Europejskiej jest zgodne z polską konstytucją?
  On, minister i jego premier, wielokrotnie łamiący Konstytucję RP, ale w razie potrzeby chowający swoje obawy i strachy pod tarczą Konstytucji?

  Kaczyński dowiódł, że wszelkie śmieci, ludzi na manowcach, słabych intelektualnie, ale z rozdmuchanym ego zrobi ministrami, sędziami TK, prezesami spółek, wzniesie ich na piedestał, na który w życiu by się nie dostali, ale za to będą pieskami przy nodze swojego dobroczyńcy, wierni, choć mierni i bierni?

  Codziennie powinniśmy pisać takie listy.
  Zasypać nie tylko Morawieckiego, właściciela mienia pokościelnego swoimi listami-wezwaniami.
  Niech wiedzą, że my o wszystkim wiemy; że się nie poddajemy; że nie wcisną nam bajeczek i napuszonych tekstów w rodzaju jesteśmy najlepsi,bo wiemy, że jest inaczej.
  Bo wleczemy się w ogonie Europy, bo jesteśmy juz niewiarygodni, nie liczący się wśród liczących się. I coraz bardziej odstajemy...
  Trzeba o tym mówić, przypominać, nie ustawać.
  Bo nowe świństwo, afera przykrywa poprzednie.
  @konstancjap
  Swietny tekst.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @konstancjap
  Tylko przyklasnąć. I pisać apele. Pisać i pisać skoro nie słuchają w sejmie nikogo spoza swojego obozu.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @MAJ
  napisz proszę. Ja napisałam juz dwa...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  W normalnym rządzie ten facet pt. Zero już dawno by po prostu wyleciał. Ale to nie jest normalny rząd. Rządzi nim taki jeden stary konus, który już sam się plącze o własne nogi.
  już oceniałe(a)ś
  22
  0
  Morawiecki owszem w marzeniach chętnie utopiłby Ziobrę w łyżce wody, ale w realu nie może wchodzić mu w paradę, bo Ziobro ma 15 posłów bez których tzw. zjednoczona prawica nie ma w sejmie większości.
  już oceniałe(a)ś
  21
  0
  Nie ma się czemu dziwić, przecież to co on robi jest całej PISiarni na rękę.
  już oceniałe(a)ś
  15
  0