Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Myślałem do dziś, ze pisowska propaganda niczym już mnie nie zaskoczy, i grubo się pomyliłem. Były już  "zdradzieckie mordy", imigranci roznoszący zarazki, "chamska hołota", środkowy palec Lichockiej czy "sędziowska kasta".

PiS wspomagany przez TVP sięgnął dna w szerzeniu nienawistnej propagandy, szczując i bezkarnie opluwając tych obywateli Polski, którzy sprzeciwiają się aktualnej władzy. Nie przepadam za takimi określeniami, ale doprawdy rzygać mi się chce, kiedy patrzę na te wiadra nienawistnych pomyj wylewanych na panią Krystynę Jandę.  Nigdy nie słyszałem, aby pani Janda obrażała w swoich wypowiedziach kogokolwiek z Polaków, elita PiS robi to znacznie lepiej. Czym tak naprawdę podpadła pani Janda pisowskiej władzy? W dobrej wierze zaszczepiła się przeciwko COVID-19, odpowiadając na propozycje WUM, spodziewając się tym samym, że ten fakt zostanie wykorzystany do kampanii przekonywania szczepionkowych sceptyków. Pomysł dobry, wizerunek znany i moim zdaniem przekonujący. Niestety, pani Janda to nie Zenek Martyniuk i takiej okazji pisowska klika nie mogła przepuścić. Paroksyzm nienawiści sięgnął zenitu.

Przypominam, że niezależnie od poglądów politycznych każdego pan Miller jest europosłem wybranym w demokratycznych wyborach, byłym premierem i choćby z tego względu należy mu się minimum szacunku. Kiedy wreszcie nauczymy się kultury w debacie publicznej? Dlaczego wciąż króluje w Polsce język rodem z rynsztoka? Dyskutujmy, spierajmy się, krytykujmy, tak powinno funkcjonować demokratyczne państwo i społeczeństwo.

Życzę naszym politykom podniesienia poprzeczki w debacie publicznej, choć podejrzewam, że z PiS i TVP już nic nie da się zrobić.

Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.