Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dziękuję Panu Redaktorowi Witoldowi Gadomskiemu za bardzo mądry, wyważony, rozsądny artykuł pt. "Dziadersem jest każdy, kto nie klaszcze tłumowi krzyczącemu 'wypier...'" Reprezentuję pokolenie kobiet (dziaderek?) 80+, ale moją opinię skonsultowałam z reprezentantkami pokolenia 60+ oraz 40+, z młodszymi nie zdążyłam się skomunikować, lecz jestem przekonana, że także wśród nich nie brakuje czytelniczek, które tę opinię podzielają.

Pani Katarzynie Wężyk, autorce polemicznego artykułu, doradzam chwilę refleksji (długą chwilę...). Warto pamiętać, że możliwość drukowania w "Gazecie Wyborczej", nie zaś w samizdacie, zawdzięczamy m.in. pewnemu "wąsatemu mężczyźnie z Matką Boską w klapie".

Nie wiem, jakie pokolenie pani redaktor reprezentuje, ale lektura pani tekstu  prowokuje, by wyrazić życzenia:

  1. "Oby rozum był przy młodości",
  2.  Aby w dyskusji wykazywać więcej zrozumienia tekstu, z którym się polemizuje.

Zdecydowałam się na ten list, bowiem od 30 lat czytam z niesłabnącym zachwytem "Gazetę Wyborczą" i jestem przekonana, że gdyby był Nobel z dziennikarstwa, to "Wyborcza by go otrzymała.

Wierna Czytelniczka

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.