Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W ślad za apelem, który wystosowaliśmy kilka dni temu, uprzejmie informuję, że Towarzystwo Dziennikarskie złożyło do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o "dopuszczenie do udziału w postępowaniu na prawach strony" w sprawie przejęcia przez PKN Orlen kontroli nad Polska Press Sp. z o.o.

Uznaliśmy bowiem, że przemawia za tym interes społeczny. Sprawa ma bowiem fundamentalne znaczenie dla wolności słowa w Polsce i losu wolnych mediów.

Uczestnicząc w tym bezprecedensowym, jak dotychczas, postępowaniu będziemy mieli wgląd w jego przebieg, dokumentację i stanowiska prezentowane przez strony. Będziemy też mogli zajmować stanowisko zgodne z interesem polskich mediów. Pozwoli nam to również na informowanie o wszystkim, co będzie się działo w tej sprawie, opinii publicznej, a przede wszystkim środowiska dziennikarskiego.

Jan Ordyński

***

Napisz do nas: listy@wyborcza.pl!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.