Jakim prawem państwo wybiera firmy, którym pomaga pieniędzmi (z naszych podatków), a którym nie? - pyta czytelniczka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od 26 lat wydaję angielskojęzyczny MIESIĘCZNIK – przewodnik po mieście i regionie dla turystów zagranicznych. Przewodnik jest bezpłatny i utrzymuje się wyłącznie z opłat za reklamy restauracji, hoteli i usług turystycznych. W chwili obecnej turystyka zagraniczna nie istnieje, a moi reklamodawcy nie mogą prowadzić działalności. Moje dochody spadły po raz drugi (podobnie podczas pierwszej fali pandemii) do zera i nie ma perspektyw na ich wzrost przynajmniej do wiosny.

Niestety moje PKD (przeważająca działalność wydawnicza) to mój gwóźdź do trumny. Jakim prawem państwo wybiera firmy, którym pomaga pieniędzmi (z naszych podatków), a którym nie? Przecież jedynym jasnym i sprawiedliwym kryterium byłoby kryterium przychodów/strat.

Wioletta

Czekamy na Wasze komentarze:listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Pani Wioletto, jeśli oczekuje Pani racjonalnych decyzji po tej bandzie kretynów zwanej rządem, to niestety jest Pani naiwna.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Przychody i straty? Prawdopodobnie nie rozumie pani słowa przychody, podobnie zresztą jak twórcy ustaw o kolejnych "tarczach".
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  W tarczach jest wiele niesprawiedliwości - jedni ponieśli straty i nie dostalu żadnej pomocy a inni jescze zarobili na państwowej pomocy. Krytetium dochodowe jest sensowne ale ma też swoje wady. Niektórzy ukrywają dochody żeby dostać tarczę. Poza tym dochody czasem zmniejszają się w sposób naturalny bez związku z pandemią.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Chyba dochody i straty. Przychód straty nie wyklucza
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Zapisz się do PISdy, dostaniesz.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Prawo??? Co to takiego?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Straty jest bardzo łatwo wygenerować. Poza tym im szybciej padnie turystyka, gastronomia, lotnictwo pasażerskie i inne pasożytnicze gałęzie gospodarki, tym lepiej dla społeczeństwa.
  już oceniałe(a)ś
  1
  3