Niektórym strażnikom barw narodowych przeszkadza wymalowana na nich kotwica Polski Walczącej lub Polki walczącej swoją błyskawicą o swoje prawo do wolnego sumienia. A mnie przeszkadza, że im przeszkadza.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Cokolwiek naciskam na pilocie od telewizorni, to widzę przezornego, septycznego narodowego sternika nawy narodowej lub innego patriotę, co to w interesie narodu coś tam mówi patriotycznie w maseczce, czarnej, a jakże, z małą, ale widoczną biało-czerwoną flagą narodową na tej narodowej maseczce. W zasadzie, jeżeli mówią lub decydują coś sensownego, to przymykam na to oko, ale bywa, że ta maseczka z flagą narodową zakrywa otwór gębowy mówcy, który mówi cokolwiek.

Po jakimś czasie maseczka jest mokrawa, lepi się nieprzyjemnie do tego stopnia, że ląduje w koszu, mimo że jest patriotyczna i częściowo narodowa. Jak już ustaliłem, istnieje część zużytych flag narodowych, które wylądowały bez honoru w koszu. Nie dopuszczam myśli, że rzucono je na trotuar jak jakiegoś peta.

Trochę męczy mnie pytanie, czy ci wszyscy narodowi patrioci nie widzą, że ja, my wiemy, że na twarz założyli sobie flagę najjaśniejszej, by natychmiast po użyciu potraktować ją śmietnikiem.

Niektórym strażnikom barw narodowych przeszkadza wymalowana na nich kotwica Polski Walczącej lub Polki walczącej swoją błyskawicą o swoje prawo do wolnego sumienia. A mnie przeszkadza, że im przeszkadza.

Stefan Słomiński

Piszcie, komentujcie:listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Policja nawet nie ma takiej świadomości ,że zostanie zarzucona wnioskami o ściganie "sprawców", wszelkiej maści kiboli i kibiców sportowych ,wszelkiej maści pisdowatych -patriotów - znieważających barwy narodowe we wszelkich spędach kościelnych ,czy dożynających rolnictwo. Co ,wy wówczas kur.y w granatowych mundurach zrobicie.
  Nadmieniam, że każde zawiadomienie będzie przesłane do prasy, a co ciekawsze wrzucone do internetu .
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Największa profanacja barw narodowych występuje na zamaskowanej halloweenowej twarzy Terleckiego.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  pozdrowienia
  już oceniałe(a)ś
  6
  0