Podczas 29. Finału WOŚP będzie zbierać pieniądze na laryngologię dziecięcą, ale nie wyklucza również dalszej pomocy szpitalom walczącym z pandemią. "Wyborcza", jak w poprzednich latach, graz razem z Orkiestrą
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Piszcie: listy@wyborcza.pl

Dzięki aukcjom Allegro finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostały wsparte kwotą ponad 79 mln zł. W tym roku na koncie aukcji dla WOŚP jest już ponad 370 tys. zł - to rekord na tym etapie przygotowań do zbiórki.

Najbliższy finał odbędzie się 10 stycznia 2021 r. i będzie poświęcony laryngologii dziecięcej. Jerzy Owsiak nie wyklucza jednak, że jeśli szpitale opiekującymi się pacjentami zakażonymi koronawirusem nadal będą potrzebować pomocy, to WOŚP zebrane środki w jakimś stopniu przeznaczy również na walkę z COVID-19. 

W czwartek przed południem szef fundacji Jerzy Owsiak zaprezentował wybrane aukcje w "Domowej Orkiestrze", codziennym programie internetowym, nadawanym - z krótką przerwą - od początku pandemii. 

TRANSMISJĘ DZISIEJSZEJ "DOMÓWKI" JURKA OWSIAKA MOŻNA OBEJRZEĆ NA FACEBOOKU GAZETY WYBORCZEJ .

"Wyborcza" gra z WOŚP

"Wyborcza" również w tym roku gra z Orkiestrą. Jak w latach poprzednich zorganizujemy zbiórkę do puszki w serwisie Siepomaga.pl, weźmiemy udział w aukcjach charytatywnych i na bieżąco będziemy podawać informacje na temat przygotowań do finału oraz samej zbiórki 10 stycznia we wszystkich kanałach "Wyborczej". 

Na naszej aukcji do wylicytowania będzie m.in. spacer z Adamem Wajrakiem po Puszczy Białowieskiej wraz z noclegiem w Białowieży i pakietem książek; prenumerata Wyborcza.pl na 100 lat oraz pierwsza strona naszych tygodników lokalnych, na której z pomocą redakcji wygrana osoba będzie mogła zaprezentować siebie, swoją firmę, swoją pasję.

- Jesteśmy w 30 miastach Polski i wszędzie tam będziemy relacjonować finał WOŚP - mówił podczas "Domówki" Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego "Wyborczej".

- Po raz pierwszy na aukcje dla WOŚP wystawiamy wszystkie okładki naszych tygodników lokalnych. Jeśli uważacie, że macie coś ciekawego do opowiedzenia, wystarczy wejść na Allegro i wylicytować nasze okładki - zachęcał. 

Jerzy Owsiak podkreślał rolę lokalnych mediów. - Lokalna prasa ma wielkie znaczenie, bo jest najbliższej wydarzeń. Przygotowania do naszych finałów i samą zbiórkę najbardziej szczegółowo relacjonują właśnie lokalni dziennikarze.  

Na aukcjach też ferrari, obraz od Barcisia i rakieta Igi Świątek

Do wylicytowania będą również przedmioty i aktywności wystawione na licytację przez aktorów, sportowców i artystów. 

Radosław Kotarski, twórca kanału Polimaty na YouTube przekazał do licytacji czerwone ferrari. 

Aktor Artur Barciś, który niedawno przeszedł COVID-19, zachęca do kupna obrazu swojego autorstwa poświęconego ofiarom pandemii.

Swoją pracę przekazał również Jerzy Owsiak, który narysował symbol Strajku Kobiet z hasłem "To jest wojna".

obrazy Jerzego Owsiaka i Artura Barcisia na aukcji WOŚP
obrazy Jerzego Owsiaka i Artura Barcisia na aukcji WOŚP  mat.z transmisji

Na aukcję trafiły również m.in. rakieta tenisowa Igi Świątek, która grała w ćwierć lub półfinale (nie jest pewna, kiedy) i drewniane narty zaprojektowane przez Andrzeja Bargiela. 

Wszystkie licytacje znajdują się pod adresem aukcje.wosp.org.pl  . 

Najnowsze informacje na temat WOŚP i naszego wsparcia znajdziecie na Wyborcza.pl i wydaniach papierowych "Gazety Wyborczej". 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Hurra! Wszyscy gramy razem i sie nie poddajemy!
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  Brawo Owsiak! Jak zawsze pełen energii, zawsze wpłacam online jak tylko dacie sygnał!
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Gramy jak co roku!!!
  już oceniałe(a)ś
  13
  0