Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Właśnie przeczytałem kolejny artykuł o łamaniu praw obywatelskich przez policję oraz katowaniu i gnębieniu społeczeństwa obywatelskiego, które przeciwstawia się PiS-owskiej dyktaturze.

W tym wszystkim zastanawia mnie, dlaczego wolne media i politycy publicznie nie zapewniają, że przyjdzie czas, gdy dyktat PiS się skończy, że demokracja wygra, że przyjdzie czas rozliczeń, że ci wszyscy policjanci i inni funkcjonariusze państwa będą musieli ponieść konsekwencje.

Większość z nich niedługo poucieka na emerytury, gdy zobaczą, że ten okręt tonie, że społeczeństwo się o nich upomni, że jak potrafiono zmniejszać emerytury funkcjonariuszom zatrudnionym przez stary system komunistyczny, to tak im teraz też się zmniejszy emerytury do najniższej emerytury krajowej.

Trzeba to mówić głośno komendantowi głównemu, komendantom wojewódzkim, funkcjonariuszom pałującym na ulicach. Trzeba im powtarzać: Zostaniecie z minimalnymi emeryturami!!!

I podobnie z odpowiednikami w innych służbach państwowych, prokuraturze, sądach i innych instytucjach państwowych, które działają na polityczne zlecenie PiS i łamią demokratyczny ustrój państwa.

Powinniście panu Ciarce, rzecznikowi policji, mówić, że w wolnej i apolitycznej policji nie będzie dla niego miejsca, że demokracja go rozliczy, że kiedyś nie będzie „grubej” emerytury tylko najniższa krajowa.

Ja osobiście zagłosuję tylko za tą formacją polityczną, która w swoim programie będzie miała rozliczenie funkcjonariuszy państwowych i odebranie im wszystkich przywilejów za niszczenie demokracji i wprowadzenie dyktatury.

Oni muszą ponieść karę, aby w przyszłości nikomu nie przychodziło do głowy, aby podnosić rękę z teleskopową pałą na społeczeństwo, aby nie wprowadzać dyktatury i nie niszczyć demokracji, aby już nigdy nikt nie zarządzał naszym państwem metodami służb specjalnych w najgorszym przestępczym wydaniu.

Jeśli mocodawcy i wykonawcy reżimu PiS-owskiego nie zostaną srogo ukarani, to za kolejne 15-30 lat znowu się nam narodzi w kraju jakiś inny dyktator.

Mieli służyć społeczeństwu, a nie je terroryzować i pałować jak zomowcy lub omonowcy z Białorusi.

Krzysztof Bernat

Czekamy na Wasze opinie, komentarze, piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.