Czy nie jest tak, że w czasie pokojowych demonstracji głównym celem służb jest zastraszanie i prześladowanie niewinnych ludzi, którzy bronią swoich praw?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Legitymowanie czy prześladowanie?

W potocznym odbiorze wiadomo, o co chodzi. Jednak w aktualnej sytuacji kraju ważne są konkrety, które są bardzo istotne przy budowaniu i kształtowaniu życia społecznego i życia publicznego. Legitymowanie ludzi przez policję jest podstawowym elementem utrzymywania porządku publicznego, ale czy tylko? Czy nie jest tak, że w czasie pokojowych demonstracji głównym celem służb jest nielegalne i niemoralne zastraszanie i prześladowanie niewinnych ludzi, którzy bronią swoich praw? Legitymowanie nie jest to łagodną, niewinną procedurą wyjaśniającą czy prewencyjną.

Jak zachowuje się podczas legitymowania niewinny, przyzwoity, niemający wcześniej doświadczeń z " wymiarem sprawiedliwości" człowiek? Otóż: ręce zaczynają się trząść, głos się załamuje, nawet pojawiają się łzy. Są to objawy ogromnego stresu połączonego ze strachem. Ile jest w tej procedurze troski o porządek, a ile ludzkiej krzywdy? Prześladowanie jest przestępstwem! Wysoki Sądzie, kto jest winny systemowemu prześladowaniu niewinnych ludzi: satrapa broniący swego człowieka, dowódca oddziału wydający nielegalne i niemoralne rozkazy czy bezpośrednio legitymujący policjant?

czytelnik

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Legymitowanie jest zastraszeniem młodych ludzi, ale też ich uodparnia na takie procedury policji. Władze w ten sposób nie zastraszą społeczeństwa, to jeszcze spotęguje protesty. Były gorsze czasy, lata komuny, a jeszcze gorsze czasy stanu wojennego , aż do roku 89. Społeczeństwo się nie poddało. Kaczor, a z nim jego rówieśnicy, słupy, o tym powinni wiedzieć, że są już przegrani. Młodzież im tego nie wybaczy, a jeszcze może ich czekać to, że ten tzw kij, jakim jest policja może obrócić się przeciwko nim. Przykładem Czauszesku, Kadafi, Husajn. Już ich nie ma!
  @Jagger48

  Lata komuny, stanu wojennego nie były gorsze. Najgorsze lata w moim życiu to: 2005-2007, 2015-2021!
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  dlatego właśnie jako suweren musimy wymóc na wszelkich partiach mamiących nas obietnicami, że zagłosujemy tylko na tych którzy mają w swoim programie weryfikację funkcjonariuszy tak zwanej Policji służących w czasach kaczystowskiego reżimu wraz z pozbawieniem praw emerytalnych tych którzy złamali prawo lub procedury, przy czym argumentacja o wykonywaniu rozkazów będzie traktowana jak okoliczność obciążająca.. w myśl zasady: pałujesz, torturujesz i gazujesz to na emeryturze głodujesz. nie zapominajmy, że tak zwani policjanci są w tak zwanej policji właśnie dla emerytur. reżim opiera się na policyjnych tarczach i pałkach. należy podkopać morale bydlaków w mundurach, niech wiedzą już dziś co czeka ich w przyszłości.
  @bb7676
  W przyszłości będę głosował na taką partię, która będzie głosić hasło PAŁUJESZ,! GAZUJESZ! TORTURUJESZ! - GŁODUJESZ!!! ***** *** i zeraki!!!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Ależ droga Młodzieży! Na szczęście legitymowanie nie boli. Bywają gorsze lekcje walki o demokrację. Uczcie się odwagi i niezłomności. Traktujecie tych durnych granatowych jak klasówki z matematyki. Przejść i zapomnieć.
  Oni Was traktują bezosobowo, jak śmieci, które przerywają im błogi spokój gnicia w komisariatach. Wy też nie traktujcie ich z uniżoną pokorą i strachem. Nie zasługują na Wasze emocje a właśnie ich wywołanie jest ich celem. Róbcie swoje i nie dawajcie sobie wmówić, że nie wolno.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  LEGITYMUJCIE NA POTĘGĘ!!! Ci co postawili się KATO-TALIBANOWI W WERSJI PiS
  będą mieli świadectwo przyzwoitości
  ale
  NIE "KOTŁUJCIE"!!! NIE GAZUJCIE!!!
  już oceniałe(a)ś
  3
  2