Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Proszę o upublicznienie następującej sprawy dotyczącej bieżącej polityki państwa PiS. Żywię nieśmiałą nadzieję, że rząd PiS zechce publicznie wytłumaczyć się ze swojej polityki systemowo wrogiej rodzinie i dzielącej Polaków.

Czy rząd PiS zechce publicznie wyjaśnić powód, dla którego z dobrodziejstw programu "500 zł dla nauczyciela" nie może skorzystać nauczyciel aktualnie przebywający na urlopie macierzyńskim czy wychowawczym? Przecież taki nauczyciel także niebawem wróci do pracy i będzie realizował nauczanie w trybie zdalnym. Czy macierzyństwo stawiać będzie w gorszej sytuacji wobec pozostałych nauczycieli i spowoduje, że wyposażenie niezbędne do nauczania zdalnego taki nauczyciel będzie zmuszony nabyć własnym sumptem?

Dlaczego rząd PiS chce obciążyć rodziny nauczycieli kosztami środków pracy, co zasadniczo winno obciążać pracodawcę?

Może rząd PiS zechce wyjaśnić, dlaczego dzieli nauczycieli na tych lepszego i gorszego sortu?

Może rząd PiS zechce wytłumaczyć, dlaczego w państwie polskim rodzicielstwo ma szkodzić? Bo nie wszyscy w PiS doświadczyli rodzicielstwa?

Nauczyciel-rodzic

Piszcie:listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.