Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Panie i Panowie Parlamentarzyści opozycji!

Zwracamy się do Państwa, którzy reprezentują nas w obu izbach parlamentu, należąc do Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Koalicji Polskiej, Polski 2050 Szymona Hołowni albo jako parlamentarzyści niezależni – każdy z Państwa ma wolny głos i nie wiąże Państwa żaden nasz mandat, ale nie daliśmy nikomu z Państwa zgody na udział w bezprawiu.

Od dawna już każda procedowana w Sejmie ustawa bezpośrednio narusza konstytucję. Państwa udział w tych procedurach nie ma i nie może mieć żadnego uzasadnienia – prawo stanowione jest na Nowogrodzkiej lub w chronionej przez policję willi przy ul. Mickiewicza. W budynkach parlamentu są Państwo wyłącznie sztafażem, uczestniczą Państwo w szkodliwej fikcji, legitymizują Państwo całkowity rozkład ustroju Rzeczypospolitej, której niemal wszystkie instytucje od dawna już są własnością praktycznie jednego człowieka.

Dziś, przed kolejną demonstracją obywatelek i obywateli, którzy ogłosili blokadę Sejmu i jego bezprawnych działań, władza odpowiada niesłychaną mobilizacją siły. Zwielokrotniono umocnienia wokół Sejmu. Wchodząc na jego obrady przez pilnie strzeżone bramki w fortyfikacjach, korzystają Państwo z przywileju, który również już dawno temu powinni Państwo uznać za nieprzyzwoity, skoro wciąż obowiązuje choćby ów niesławny „zakaz sejmowy” – bezprawny i naruszający podstawowe prawa polityczne grupy obywateli oraz konstytucję, na którą ślubowali Państwo, obejmując mandaty.

Właśnie dziś, 18 listopada 2020 roku, ponad cztery lata po ustanowieniu tego zakazu, w dniu protestu przeciw sejmowemu bezprawiu, powinni Państwo odmówić w nim uczestnictwa. To być może ostatnia dla Państwa szansa zachowania mandatu zaufania obywatelek i obywateli gotowych bronić podstawowych zasad wspólnoty.

To również możliwość, by wykorzystali Państwo własne immunitety i osobistą nietykalność, aktywnie broniąc protestujących przed atakami policji, których niestety należy się dziś znów spodziewać.

Czekamy. Cała Polska patrzy!

Obywatele RP

Czekamy na listy, komentarze: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.