Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W "Gazecie Wyborczej" czytam : "Były burmistrz Wadowic, a obecny radny miejski Mateusz Klinowski proponuje poszerzenie Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach o dział poświęcony pedofilii w Kościele. Pomysł ma być dyskutowany na sesji rady miejskiej, podczas której poruszona będzie też sprawa honorowego obywatelstwa Stanisława Dziwisza".

Zanim Karol Wojtyła został w 1978 roku papieżem, to przez długie 20 lat był biskupem krakowskim (od1958 r.), a potem kardynałem (od 1967 r.) i dlatego również ten okres jego życia powinien zostać prześwietlony pod względem ewentualnego chronienia księży pedofilów, przenoszenia z parafii do parafii itp.

Mam poczucie, że w Polsce zaczął się proces zmian społeczno-politycznych podobny do tzw. odwilży po 1956 r., głasnosti i pierestrojki w ZSRR za czasów Gorbaczowa w latach 80. czy zmian po 1989 roku w Polsce.

Wtedy też następowały gwałtowne zmiany świadomości społecznej, burzenie pomników, obalanie dotychczasowych "autorytetów", zmiany nazw ulic itd.

Za obecne zmiany świadomościowe, szczególnie wśród młodych kobiet, możemy podziękować m.in. biskupom, tysiącom proboszczów, Ordo Iuris, ministrowi edukacji Czarnkowi, podpisaniu parę lat temu umowy o współpracy między Episkopatem a Cerkwią Moskiewską, podziękujmy też Rydzykowi, tzw. Trybunałowi Konstytucyjnemu mgr Przyłębskiej, lekcji indoktrynacji religijnej w szkołach, namolnej propagandzie historycznej w wykonaniu IPN, J. Kaczyńskiemu, groteskowym miesięcznicom smoleńskim itd.

Polki chcą być Europejkami, chcą standardów wartości unijnych, a nie meblowania ich życia przez dziadersów.

Czytelnik

Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.