Za obecne zmiany świadomościowe, szczególnie wśród młodych kobiet, możemy podziękować m.in. biskupom, tysiącom proboszczów, Ordo Iuris i ministrowi edukacji Czarnkowi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W "Gazecie Wyborczej" czytam : " Były burmistrz Wadowic, a obecny radny miejski Mateusz Klinowski proponuje poszerzenie Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach o dział poświęcony pedofilii w Kościele. Pomysł ma być dyskutowany na sesji rady miejskiej, podczas której poruszona będzie też sprawa honorowego obywatelstwa Stanisława Dziwisza ".

Zanim Karol Wojtyła został w 1978 roku papieżem, to przez długie 20 lat był biskupem krakowskim (od1958 r.), a potem kardynałem (od 1967 r.) i dlatego również ten okres jego życia powinien zostać prześwietlony pod względem ewentualnego chronienia księży pedofilów, przenoszenia z parafii do parafii itp.

Mam poczucie, że w Polsce zaczął się proces zmian społeczno-politycznych podobny do tzw. odwilży po 1956 r., głasnosti i pierestrojki w ZSRR za czasów Gorbaczowa w latach 80. czy zmian po 1989 roku w Polsce.

Wtedy też następowały gwałtowne zmiany świadomości społecznej, burzenie pomników, obalanie dotychczasowych "autorytetów", zmiany nazw ulic itd.

Za obecne zmiany świadomościowe, szczególnie wśród młodych kobiet, możemy podziękować m.in. biskupom, tysiącom proboszczów, Ordo Iuris, ministrowi edukacji Czarnkowi, podpisaniu parę lat temu umowy o współpracy między Episkopatem a Cerkwią Moskiewską, podziękujmy też Rydzykowi, tzw. Trybunałowi Konstytucyjnemu mgr Przyłębskiej, lekcji indoktrynacji religijnej w szkołach, namolnej propagandzie historycznej w wykonaniu IPN, J. Kaczyńskiemu, groteskowym miesięcznicom smoleńskim itd.

Polki chcą być Europejkami, chcą standardów wartości unijnych, a nie meblowania ich życia przez dziadersów.

Czytelnik

Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nieśmiało chę zapytać o mężczyzn w Polsce. Gdzie byli, kiedy kato-prawica przez lata zawłaszczała państwo i niszczyła niezależność sądownictwa, wprowadzała katolicką indoktrynację dzieci od przedszkola. Przemiana kobiet w urządzenia do rodzenia dzieci jest wynikiem milczącej zgody facetów, których można rozpoznać potym, że mają wydmuszki i makówki zamiast głów.
  @Mariah08
  80% klientów w kościołach to kobiety. Tam dostają wiedzę o świecie. Myślą, że cały świat wierzy w baśnie. Jak byłem mały też dałbym się pokroić za istnienie tzw. św.Mikołaja. Tam dostają od dziecka lekcje podległości facetom, a głównie księżom. Czy w innej dziedzinie życia całuje się posążki?
  już oceniałe(a)ś
  6
  4
  @Mariah08
  Odpowiedź jest prosta. Faceci lubią mieć niewolnice.
  Najlepsze są takie, które się nie stawiają, tylko przyjmują swój los z pokorą.
  Facet robi co chce i wymaga, żeby w domu było posprzątane, smaczny obiad ugotowany a po 21.00 żona do dyspozycji męża.
  No i jest komu przylać jak się ma zły humor.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  proponuję comiesięczną miesięcznicę pod domem Kaczyńskiego. w intencji jego szybkiego zejścia z tego świata.do skutku! jedynym wyjściem jest odejście Kaczyńskiego i to nie tylko z polityki ale i z tego świata
  @bb7676
  Ba! Żeby tylko tego dziada ..... insza młodzież z solidarnej pl też się kwalifikuje bardzo mocno
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @bb7676
  Odejście kaczyńskiego nie zmieni świadomości ludzi. A tzw. elity same z siebie w większości pogardzają zwykłymi ludźmi. Ich działania to przede wszystkim dbałość o własne interesy. Nie mamy szans na silną Polskę. Mentalność może zmienić tylko odpowiednia edukacja a to jest niemożliwe bo inne grupy nacisku zawsze wyrwą pieniądze dla siebie. Pozostaje nam tylko szmotanina oraz wybór między dżumą a cholerą.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  @bb7676
  To rodzinka długowieczna, mamuśka żyła prawie sto lat. Jeszcze długo będzie wrzodem na dudzie.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  @bb7676
  A co z Ziobro, Morawieckim i Macierewiczem ?
  Dlaczego wszystkie przywileje dla kaczora ?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @grajag
  faceci zyja krocej:)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Problem w tym, że rządzącej nami opcji prorosyjskiej bliżej jest do standardów kremlowsko-cerkiewnych.
  już oceniałe(a)ś
  25
  1
  Polki i Polacy - chcą być WOLNI !!!!!! WOLNOŚĆ - to prawo wyboru swojego sposobu życia - bez naruszania cudzych, słusznych interesów, praw i wolności. Wydaje mi się - że po 1989 roku dla Polek i Polaków - ten stan się pogorszył - z jednoczesną eksplozją do góry dla kościoła i radykalną poprawą dla elit trzymających władzę. Kościół jest już w zasadzie całkowicie wolny - a elity są zależne - tylko od niego.
  już oceniałe(a)ś
  24
  1
  Bzdura! Gdyby tego rzeczywiście chciały, to PiS nie rządziłby z taką przewagą, ani w sondażach, ani w wyborach. Polki nie są Europejkami w cywilizacyjnym tego słowa znaczeniu. To zacofane, ciemne , przesiąknięte strachem przed kościołem, wiejskie dziewuchy spod Geesu, co najwyżej lepiej umyte i ubrane....gdzie im do ludzi, do świata, do jakiej nowoczesnosci? Chyba tylko na pokaz, dla taniej lipy. Zrobione w bambuko przez cwaną faszystowską bladź obudziły się z ręką w nocniku....nagle! Do protestu stanęły, kompletnie nieswiadome tego, że teraz to mogą sobie nagwizdać... a władzy na pukiel skoczyć.
  @Palec_Pralata
  Mizogin i do tego hipokryta. Za co ty biedaczku tak kobiet nie nawidzisz?
  Czyżbyś należał do inceli? (choć incele nie czytają Wyborczej!)
  Masz kłopot zgłoś się do seksuologa lub psychiatry?
  już oceniałe(a)ś
  9
  8
  @Palec_Pralata
  dobre !prawdziwe!popieram
  już oceniałe(a)ś
  9
  3
  @Pytawka
  wiekszosc kobiet glosowala na PiS a pozniej na dude--- niestety palec p... ma duzo racji. ***** *** nie kryl sie ze podpisza sie pod taka ustawa wiec kobiety w wiekszosci wiedzialy co moze sie stac gdy wybiora tak jak wybraly
  już oceniałe(a)ś
  11
  2
  @Palec_Pralata
  Masz sto procent racji, chodzi o to, żeby ta w procentowej przewadze kobietoPodobnaBioMasa nie rządziła życiem tych, które sobie tego nie życzą.
  Ale racje masz.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  Skoro chcą być Europejkami, to czemu na pierwszym miejscu pojawia się KK , JPII a potem cała lokalna historia?
  @mkk17
  Nie uogólniaj, proszę. Jestem Polką, a ani kk, ani JPII nigdy nie uważałam za autorytety.
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  @logoutxyz
  Ja nie uogólniam, tylko zastanawia mnie logika tego konkretnego tekstu, który zresztą uogólnia.
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  Przeczytałem gdzieś zdanie, że młode Polki w zadku miały praworządność, przyzwoitość i uczciwość, dopiero je ruszyło, gdy Rząd zajrzał im w krocze. To je dopiero obudziło, mam pewien problem. Czy tak było naprawdę???
  @korab1
  Młodzi Polacy mają "w zadku praworządność, przyzwoitość i uczciwość" i na razie nic ich nie ruszyło, bo nikt ich jeszcze za jaja nie złapał, kibicowanie klubom piłkarskim nie jest zakazane, prezerwatywy można kupić w każdym kiosku a za przemoc domową nic praktycznie nie grozi.
  już oceniałe(a)ś
  22
  2
  @asiatereska
  W pełni się zgadzam, ruszyli by zadki, gdyby rząd zakazał używania smartfonów. To ich jedyne hobby:))
  już oceniałe(a)ś
  17
  2
  @korab1
  PS. Równie częstym hobby młodych Polaków, jest obrzucanie wysoko opłacanych policjantów racami, kostką brukową i koszami na śmieci:))
  już oceniałe(a)ś
  8
  3
  @korab1
  Naprawdę Większość to idiotki, bez względu na wykształcenie.Jedna ,technolog w dużym zakładzie wyskoczyła:Ja to za Bosakiem!
  już oceniałe(a)ś
  9
  4
  @pospiecha
  Taak, bo technolodzy to smietanka intelektualna obyta z demokracji od kolyski.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  moglabym sie podpisac
  już oceniałe(a)ś
  12
  1