Serdeczne, od serca, z dużą nadzieją na zmiany także w Polsce są Wasze życzenia dla Joego Bidena i Kamali Harris.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Poprosiliśmy Czytelników "Wyborczej" o przysyłanie gratulacji dla nowego prezydenta i wiceprezydentki USA - Joego Bidena i Kamali Harris. Przekażemy je za pośrednictwem amerykańskiej ambasady.

Wasze życzenia dla Joego Bidena i Kamali Harris

Szanowny Panie Prezydencie,

ogromnie się ucieszyłem, gdy po kilku dniach nerwowego oczekiwania nadeszła radosna wiadomość o decyzji narodu amerykańskiego powierzenia Panu steru prowadzenia polityki amerykańskiej na kolejne cztery lata. Po pięciu latach „smuty” wywołanej decyzjami wyborczymi w Polsce, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych pojawiła się wreszcie jutrzenka nadziei na powrót do normalności. Nie doczekała się tego moja była amerykańska szefowa Gloria Roces, z którą przez wiele lat pracowałem w wiedeńskim Centrum ONZ. W tym roku w styczniu odeszła niestety do wieczności. Dlatego proszę przyjąć szczere gratulacje nie tylko ode mnie, mojej rodziny ale też od Glorii, która zaraziła mnie swoim entuzjazmem do Pana i Demokratów. Cieszę się tym bardziej, że zaprosił Pan do współpracy panią Kamalę Harris, błyskotliwą panią senator z Kalifornii. Jestem przekonany że razem stworzycie wspaniały team, skutecznie podejmujący wezwania współczesnego świata, których przecież mnóstwo.

Życzę Panu oraz Kamali wiele wytrwałości i sukcesów.

God Bless you Mr. Biden, God Bless Ms. Harris, God Bless America!

z wyrazami szacunku

Grzegorz Donocik

były szef Programu Europejskiego UNIDO w Wiedniu

                                                                           ***

Szanowny Panie Prezydencie Elekcie,

łączę się z innymi Polakami w przesyłanych gratulacjach. Piszę z innego kraju, jako że Polska stała się krajem skrajnej ekspresji rządów ultrakatolickich i prawicowych, gdzie ideologia irracjonalnej fobii i niewytłumaczalnej potrzeby zbawiania świata kosztem innych zaczęła wyprowadzać ludzi na ulicę w sprzeciwie ingerencji w nasze dusze i ciała.

Piszę, bo Pana zwycięstwo daje nadzieje na to, że być może świat już pragnie powrotu do uszanowania ludzkiej godności, wolności myśli i prawa do życia zgodnie z zasadami wzajemnego szacunku i uczciwości.

Wszystkiego najlepszego od obywatelki Polski, żyjącej na intelektualnej, duchowej i życiowej emigracji.

Dominika Oborska

                                                                          ***

Życzę nowo wybranemu Prezydentowi USA zjednoczenia narodu amerykańskiego. To nie lada wyzwanie. Sami w Polsce to wiemy.

Pozdrawiam

Jola Rosiak z Łodzi

                                                                              ***

Szanowny Panie Prezydencie,

kibicowałam Panu gorąco w czasie kampanii wyborczej. Nigdy do tej pory nie przejmowałam się tak bardzo wynikiem wyborów w Pana kraju, bo przecież Stany Zjednoczone Ameryki to nie moja ojczyzna. Gratuluję zwycięstwa Panu, Panie Prezydencie, i Pani Kamali Harris i wierzę, że uda się Państwu ponownie zdobyć zaufanie własnego narodu i przywrócić normalność w kraju.

Życzę dużo zdrowia i owocnej prezydentury. Pana zwycięstwo w wyborach dodaje mi otuchy, że można powstrzymać złe, kłamliwe rządy.

Z poważaniem

Małgorzata Zięborak 

                                                                                   ***

Szanowny Panie Joe Biden,

proszę przyjąć najserdeczniejsze gratulacje od zwykłego obywatela Polski. Wygrana Pana sprawiła mi niesamowitą radość i nadzieję na lepsze jutro dla nas wszystkich, a w szczególności dla naszych dzieci, wnuków i przyszłych pokoleń.

Serdeczne dzięki dla Pana i Pani Kamali

Jacek Turek z Tarnobrzega

                                                                                   ***

Szanowni Panie Prezydencie Elekcie Joe Bidenie i Pani Wiceprezydent Elekt Kamalo Harris!

Przyznam, że nie wierzyłem w Wasze zwycięstwo, choć serdecznie Wam kibicowałem. Spodziewałem się jakiegoś social medialnego tricku, który jak cztery lata temu niespodziewanie ustawił po przegranej stronie liderkę sondaży.

Przyznam, że zwątpiłem w ostatnich latach w USA. Sądziłem, że przepaść mentalna między Europą a Ameryką rośnie i już nikt tego nie powstrzyma. Zwycięstwo kandydatów Partii Demokratycznej dało nadzieję, że może tak nie jest. Że demografia robi jednak swoje i prawica będzie miała coraz słabsze poparcie społeczne, że nie wszystko jeszcze stracone. Życzę Wam jak najlepszych, rozważnych, pozbawionych kataklizmów i konfliktów rządów. Bez ustabilizowanej Ameryki nie będzie ustabilizowanego świata.

Pozdrawiam serdecznie

Jan Goleń

                                                                       ***

Szanowny Panie Prezydencie,

wraz z moimi przyjaciółmi w Stanach niezmiernie cieszymy się z Pańskiego zwycięstwa w wyborach na Prezydenta Stanów Zjednoczonych! Mam wielką nadzieję, że Pańska wygrana rozpocznie proces końca populizmu na świecie, a Pańskie umiłowanie demokracji, wiedza i doświadczenie pokażą światu nowe wartości, które wyznają wolne narody. To również dla nas, Polaków, wsparcie i impuls do zmian w naszym kraju!

Mam zaszczyt przekazać gratulacje i życzenia zdrowia oraz wytrwałości dla Pana Prezydenta i wspaniałej Pani Wiceprezydent

Z poważaniem,

Anna Szydłowska

       

                                                                 ***

Życzenia z Facebooka

Agnieszka Krupniewska

Gratuluję Ameryce i życzę Polsce tego samego - powrotu do normalności

Irena Jelka

Panie Prezydencie, gratuluję zwycięstwa i celu, jaki Pan chce zrealizować, jednoczenia, a nie dzielenia społeczeństwa. My jako Polacy nie mamy tyle szczęścia w wyborze głowy państwa.

Elżbieta Wróbel-Gniewisz

Życzymy zjednoczenia Ameryki i wytrwałości w działaniu. Jeśli Wy potraficie, to mam nadzieję, że i nam się uda. Dużo zdrowia, Panie Prezydencie.

Ryszard Jan Mikołajczak

Gratulacje Joe Biden, demokratyczna i zjednoczona Ameryka to drogowskaz dla Polski.

Ania Kasprzak

Gratuluje nowemu prezydentowi Joe Bidenowi. Życzę Ameryce odpowiedzialnego i słuchającego narodu Prezydenta. Wierzę, że Joe Biden będzie takim przywódcą.

Jrena Wisniowska

Gratulacje dla prezydenta Ameryki i społeczeństwa

Witold Begier

Amerykański naród jest wielki i mądry, zawsze w porę wycofuje się z niemądrych decyzji. A Panu Bidenowi życzę zdrowia i dwóch kadencji jako prezydent USA.

Regina Barczyk Zawadzka

Gratulacje dla Ameryki i świata. Lepszego świata z normalnymi przywódcami.

Ewa Kozłowska-Mal

Gratulacje! Mądrość, rozsądek, empatia i oczywiście klasa!!!

Dorota Woźniak

Gratulacje przede wszystkim Amerykanom, że sprostali wyzwaniu.

Jacek Olejnik

Congratulations. I'm happy that the USA will be able to reshape itself after these years of ignorant leadership. Best wishes for Mrs. Kemala Harris - this world desperately needs more open-minded Women with integrity and inner strength as leaders. I hope that you will be able to heal the deeply divided society and take a true lead in fight with our collective insanity that drives us to deny and undermine science in the age of clime change. I also hope you will be able to put an end to horrible dreams of alt-right groups funded by Steve Bannon and other Trump's people who managed to infiltrate many countries, like Poland, in their quest for a new ultra-conservative, far-right world order. They are rotten to the bone and the new American leadership has the tools to stop them. I hope it will have the courage and determination.

Maria Danuta Kordykiewicz

Jeśli radość Polki z wyboru pana Joe Bidena na Prezydenta USA można potraktować jako gratulacje, to życzyłabym sobie, by Amerykanki cieszyły się tak samo, kiedy w Polsce odejdzie od władzy PiS.

Ameryka też ma twarz KOBIETY!! GRATULACJE.

Jadwiga Urbańska

Panie Prezydencie Biden, pani wiceprezydent Harris:

Gratuluję i życzę dużo zdrowia, spełnienia marzeń, aby udało się Wam zaspokoić interesy wszystkich grup społecznych i utrzymać dobre stosunki nie tylko z krajami Europy, ale także z Bliskim Wschodem i ogólnie całym światem.

Piotr Łuczak

Życzę Ameryce, aby powróciła do pozycji światowej potęgi, która świeci przykładem demokracji i współpracy z innymi krajami demokratycznymi i NATO pod każdym względem - politycznym, ekonomicznym i klimatycznym. Żeby z powrotem zauważyła, co na świecie jest dla niej prawdziwym zagrożeniem, którego przykładem jest ustępujący prezydent, najgorszy w historii.

Artur Świątkiewicz

Nowemu Prezydentowi i nowej Wiceprezydent życzę, by dobrze zapisali kartę swojej historii i swoimi decyzjami rozwijali Amerykę nadal w kierunku ostoi demokracji i liberalnej myśli politycznej.

Eliza Konotopska

Panie Prezydencie, Pani Wiceprezydent. Proszę przyjąć moje szczere gratulacje. Mądrości i wytrwałości. Pokazujecie światu, czym jest dojrzała demokracja. Chylę czoła po wysłuchaniu Państwa wystąpień. Gratulacje wyboru, Ameryko.

Joanna Szczypka

Do Pana Prezydenta - do Amerykanów. DEMOKRACJA jest Wolnością, ma łączyć, a nie dzielić, ma stać na straży państwa i narodu. Wyrażam wielki podziw dla Prezydenta Elekta... i szacunek za piękny silny wstęp dla Amerykanów i całego Świata. Niech te słowa wypowiedziane przez Prezydenta Elekta będą nie tylko mottem dla Ameryki i pozostałych państw na całym świecie, ale przede wszystkim kontynuacją. GRATULACJE.

Agnieszka Modeńska, Iwo Bohr

Dear Sir and Madam,

Hearty congratulations for being elected President of the United States of America and to your running mate for contributing to this splendid outcome.

We wish you a lot of energy and endurance for serving your great nation. Your success is welcome with hope not only by a big part of the American nation but also by many people around the world. These are the people for whom democracy, rule of law and human rights are close to their minds and hearts. A great deal of them regard you as a devoted advocate of these values.

We are convinced that numerous citizens of Poland share common beliefs with you along with a long tradition of Polish-American struggle for freedom going as far back as to the times of Tadeusz Kościuszko and Kazimierz Pułaski.

Let’s make the world a friendlier place to live again!

Kind regards,

Włodzimierz Micuła

To szczęście dla nas i świata. Niech Bóg ma tę parę w opiece!!!

Elżbieta Grudzińska

Życzę, żeby Ameryka pod waszym przywództwem rozwijała się i kwitła, a ludziom żyło się dostatnio! Wszystkiego najlepszego! Sercem z Wami!!!

Sonia Bazylewicz

Panie Prezydencie, gratulacje dla Pana i NARODU Amerykańskiego, który wybrał normalność i szacunek dla każdego.

Michał Kleczkowski

Panie Prezydencie, nareszcie ktoś, kto mówi językiem miłości, nie nienawiści! Wspaniała Pani Wiceprezydent

Edyta Bańdo

Gratuluję, Panie Prezydencie Ameryki, życzę pomyślności i wytrwałości w zdrowiu i szczęścia w rodzinie, pozdrawiam serdecznie

Bogumiła Skrzypczak

Amerykanie są mądrzy - wybrali spokój, stabilizację, normalność, proszę ich nie zawieść - życzę dużo siły i determinacji w dążeniu do celu.

Jadwiga Borska

Brawo! Gratulacje! Ameryka wygrała! Szerokiej drogi do normalności!

Krystyna Choińska-Engel

Życzę prezydentury, która dobrze zapisze się w historii USA i całego świata, powodzenia.

Anita Gołębiowska

GRATULACJE WYGRANEJ, MAMY NADZIEJĘ NA LEPSZE JUTRO!!!

POLACY

Piszcie: listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Piękne życzenia od rozsądnych ludzi. Gratulacje i raz jeszcze wszystkiego dobrego Panie Prezydencie Biden.
  już oceniałe(a)ś
  48
  3
  A nasz dumny sołtys milczy. Nadal klęczy przed Donaldem Tru.
  @Jagger48
  Przecież jakże susznie powiedział, że pogratuluje dopiero po werdykcie kolegium elektorów i tego się trzymie Adrianek nasz Niezłomny
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @Jagger48
  a ta duda nic ! tak, no bo przecie un w obcych językach, jak mówia, nie kumaty. może trochę cyrylicą, jakby poprosił o pomoc tego tam mąciorawicza ale ewentualny gratulant nie kuma cyrylicy . Poza tym un tylko prezydęt. to wyjaśniałoby sprawę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Moje serce rośnie czytając tyle serdecznych życzeń
  dla Pana Bidena i Pani Kamala Harris!
  Czytelnicy nie zawiedli
  Jeszcze tylko zwyczajowo wypadałoby coś napisać
  o tym gościu z Żoliborza - znaczy się - zeby sp...
  Dobrze mówię ?
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  Te wszystkie listy uświadamiają mnie w przekonaniu, że Polacy nie stracili wiary w demokrację. Porażka
  Trumpa napawa optymizmem, koniec Jihnsona w UK tez jest bliski. A brak pieniędzy z UE będzie gwoździem do trumny PiSu. Jeszcze trochę do tego brakuje, ale Polska
  się obudzi (już się budzi).
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  Chociaż to daleko i za oceanem, odetchnęłam.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  A Duda czeka bo pewnie chce wyslac zyczenia w jezyku angielskim ale takie od siebie a nie pisane przez kogos. I tu ma problem bo sie ciagle jeszcze uczy i wyglada na to, ze jak dobrze pojdzie to wysle te zyczenia na druga kadencje Beidena (ktorej na 99% nie bedzie).
  już oceniałe(a)ś
  8
  0