Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"To są zdarzenia, do których nie powinno dojść" - oświadczyła w Sejmie rzeczniczka partii Anita Czerwińska. Według Czerwińskiej odpowiedzialni za zamieszki w czasie Marszu Niepodległości są organizatorzy marszu i "politycy opozycji, którzy w nich uczestniczą."

A oto reakcja czytelnika

Nawet sto pięknych zdań nie ukryje prawdy. Jesteście całkowicie, szczególnie Jarosław Kaczyński, odpowiedzialni za to, co się dzieje. To się w ogóle nie mieści w głowie, jak organ państwa może wzywać obywateli do konfrontacji.

Nie ma znaczenia, czy chodzi o parlament, Kościół, marsze i mieszkania prywatne. Zapewnienie porządku z użyciem siły jest wyłącznym uprawnieniem PAŃSTWA. Jestem przekonany, że tak naprawdę myślicie jak ja, tylko nie jesteście w stanie przeciwstawić się temu oderwanemu od rzeczywistości staruszkowi. Ale zastanówcie się, nie chodzi o nas, nasze partie i frakcje, ale o POLSKĘ, i to nie jest wcale przesada.

Waldemar Cieślak

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.