Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Poprosiliśmy: Przysyłajcie nam gratulacje dla nowego prezydenta i wiceprezydentki USA. Napiszcie, czego życzycie Ameryce. Wasze głosy zbierzemy i przekażemy ambasadzie USA. Czekamy na listy@wyborcza.pl

Tych życzeń otrzymaliśmy bardzo dużo – za wszystkie dziękujemy. Oto kolejne:

Nowo wybranemu Prezydentowi Stanów Zjednoczonych Joe Bidenowi i Pani Wiceprezydent Kamali Harris życzę dużo wytrwałości i sukcesów w nadchodzącej prezydenturze, która zapowiada się na długo oczekiwany oddech świeżego powietrza.

W imieniu własnym i wielu górali,

Maciej Batkiewicz

         

                                                           ***

Szanowny Panie Prezydencie-Elekcie

W związku z wyborem Pana na stanowisko Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki składam Panu gratulacje oraz życzenia przywrócenia w Pańskim kraju normalności oraz odbudowania nadwątlonego zaufania dla Pańskiego kraju ze strony całego postępowego świata.

Proszę wyprowadzić Amerykę z tej „strefy mroku”, w jaką wprowadził Pański kraj poprzednik. Przy okazji również przekazuję gratulacje dla Pani Kamali Harris, życząc i Jej sukcesów. Trzymam za Państwa kciuki i sekunduję Państwa zwycięstwu.

 Z wyrazami uszanowania

 Jacek Baranowski, Łódź, Polska

                                                                  ***

Szanowny Panie Prezydencie

Gratuluję Panu zwycięstwa w demokratycznych wyborach. Bardzo się cieszę z wyniku. Daje to nadzieję na dobrą zmianę. Od kilku dni częściej się uśmiecham i czekam na powiew świeżego powietrza. Gratuluję także Pani Kamali Harris. The Dream Team.

Pozdrawiam

Kasia Dżusajew

                                                                                  ***

Szanowny Panie Prezydencie, Szanowna Pani Wiceprezydent,

z nieukrywaną radością przyjąłem Państwa zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Życzę, aby starczyło Państwu siły do zmieniania Ameryki i świata. Do połączenia podzielonego Narodu.

I wish You success to make America great again.

Yours sincerely

Andrzej Tychowicz

                                                                               ***

Panie Prezydencie,

życzę Ameryce, żeby spełniły się Pana życzenia o zasypaniu podziałów wśród Amerykanów, bo my cierpimy na to samo. Przyznaję, że mnie Europejczykowi trudno zrozumieć Amerykę, na przykład kultu broni w Waszym chrześcijańskim narodzie, gdzie przecież powinny obowiązywać raczej słowa kazania na Górze, a nie Kodeksu Hammurabiego. Życzę Ameryce aby uporała się z tym problemem. Ameryka ponosi konsekwencje niewolnictwa i oby jak najszybciej poradziła sobie z podskórnym rasizmem, trzymam za to kciuki. Życzę Ameryce, aby zmniejszyła różnice w dochodach i stała się bardziej socjalna, a tym samym bardziej zgodna z zasadami wiary, którą wyznaje większość Amerykanów.

Życzę Panu i Ameryce powodzenia i sukcesu

Andrzej Tomana

                                                                           ***

Ludzi dobrej woli jest jednak więcej niż się wydaje. I to jest nadzieja nie tylko dla Stanów Zjednoczonych, ale dla całego świata. Z całego serca gratuluję Państwu wygranej z ciemną stroną mocy.

Drogi Panie Biden, Droga Pani Harris, wiem, że mogę teraz z nadzieją patrzeć w przyszłość naszego globu.

Piotr Barciuk

                                                                         ***

Bardzo cieszę się z wyboru Pana na Prezydenta USA i życzę Panu i Pani Kamali Harris dużo zdrowia oraz udanych decyzji jednoczących naród amerykański i zapewniających pokój na świecie. Proszę nie zapomnieć o narodzie polskim.

Z najserdeczniejszym szacunkiem, zwykły polski obywatel

Aleksander Wzorek

                                                                         ***

Szanowny Panie Prezydencie,

Gratuluję wyboru na tak zaszczytne i odpowiedzialne stanowisko. Życzę, aby udało się Panu uczynić Pański kraj nie wielkim, ale po prostu z powrotem normalnym. To niby tak mało, ale i zarazem tak bardzo wiele. I proszę mieć świadomość, że czyniąc to uszczęśliwi Pan nie tylko swoich rodaków, ale i cały świat.

Z poważaniem

Marek Weltrowski

                                                                      ***

Chciałabym z całego serca pogratulować Panu Joe Bidenowi i Kamali Harris wygranej.

Donald Trump wraz z całą rzeszą podobnych jemu populistów na całym świecie stoją od kilku lat nad przepaścią i robią krok naprzód. Mam głęboką nadzieję, że wygrana w USA jest pierwszym krokiem w kierunku uratowania dramatycznej sytuacji politycznej (i nie tylko ) na świecie.

Życzę powodzenia i bezprecedensowej odwagi w dążeniu do polepszenia sytuacji ludzi na całym globie!

Pozdrawiamy serdecznie

Barbara Ziemiańska

Katarzyna Konieczna

                                                                               ***

Szanowny Panie Prezydencie Joe Biden.

Bardzo cieszę się z odniesionego przez Pana zwycięstwa, bo stanowi ono dla mnie nadzieję, że kiedyś także dla Polski nadejdą dobre dni. Życzę Panu oraz Pani Kamali Harris dużo zdrowia i wytrwałości w pracy, dla dobra Ameryki i całego świata. Liczę na to, że z dobrych owoców Pańskiej prezydentury, skorzystają również Polacy.

Z wyrazami szacunku.

Mariusz Siudowski

                                                                            ***

Wielce uradowany, składam Panu i Pani Wiceprezydent gorące i najszczersze gratulacje. Chmury się rozstąpiły i bardzo mocno wierzę, że to początek lepszej Ameryki, lepszego świata. Trzymam kciuki i dopinguję w pracy odbudowy tego, co dobre w Pana kraju, w Pana narodzie, we wszystkich nas – ludziach. Ameryka tak dużo może dać nam wszystkim.

Gorące pozdrowienia,

Tomasz Wróbel

                                                                            ***

Serdecznie, z całego serca, gratuluję wyboru Pana na Prezydenta USA.

Jestem z pokolenia  Pana Prezydenta. Od kilku lat chodzę na nieskuteczne protesty przeciwko łamaniu praworządności w Polsce. Wiem, że rządy PiS boją się tylko opinii władz USA. Liczę na to, że Pan Prezydent potwierdzi to, co już uczynił jako kandydat wskazując na totalitaryzmy Białorusi, Polski i Węgier.

Andrzej Tomaszewski

                                                                               ***

Szanowny Panie Prezydencie,

Dawno nie byłam tak szczęśliwa jak teraz, gdy wygrał Pan wyścig o fotel Prezydenta USA. Pańska wygrana to także nadzieja dla mnie, mojej rodziny i milionów Polek i Polaków, że w naszym kraju też jeszcze może być pięknie i po prostu normalnie. Nucę sobie piosenkę zespołu Dire Straits-...”there should laughter after pain, there should be sunshine after rain...”

Życzę Panu dużo zdrowia i siły do walki o przywrócenie normalności w Pana kraju, a także wspaniałej prezydentury.

Z wyrazami szacunku:

Ewa M.Kowalska

                                                                         ***

Szanowny Panie Prezydencie,

z całego serca gratuluję zwycięstwa w wyborach na prezydenta USA. Nie wątpię, że zapisze się Pan w gronie najwybitniejszych mężów stanu tego państwa. Cieszę się tym bardziej, że Pana zwycięstwo nad Donaldem Trumpem pozwala mi ufać, że politycy, którzy rządzą poprzez wykluczanie i poprzez kłamstwa nie mają długiego żywota politycznego. Dziękuję za upominanie się o praworządność i szacunek dla każdego człowieka, czego w Polsce akurat brakuje.

Z wyrazami szacunku i życzeniami owocnej prezydentury,

Lidia M. Zielona Góra, Polska

                                                                          ***

Szanowny Panie Prezydencie Elekcie,

chciałem serdecznie pogratulować wygranej w wyborach na najważniejsze stanowisko w Pana kraju – PREZYDENTA STANÓW ZJEDNOCZONYCH. Nigdy nie przypuszczałem, że wzruszę się na wieść o wygranej któregokolwiek Prezydenta USA! A jednak, popłakałem się  napełniony ponownie wiarą w powrót wartości, jakimi są demokracja, dialog, prawa człowieka bez względu na płeć czy wiarę, szacunek, kultura polityczna i dbałość o naszą planetę.

Joe, Twoja wygrana daje mi nadzieję na zmiany w moim kraju, tłumaczę sobie, że skoro Ameryka musiała zrobić krok w tył, aby zrobić kolejne kroki wprzód, tak i w moim kraju jest to tylko chwilowy „step back”. Pomóż nam zrobić „step forward“ swoimi sposobami!

„JOE! LETS WISH TO EACH OTHER A GREAT European-American alliance

Maciek

                                                                          ***

Panie Prezydencie Elekcie,

Pański wybór to jedna z nielicznych pozytywnych informacji w 2020 r. Pandemia i nasze polskie wybory dostarczyły bardzo przykrych doświadczeń. Zatrzymał Pan pochód populizmu, który zalewa świat. Gratuluję Panu wyboru i życzę dużo sił, zdrowia, by móc walczyć z niegodziwościami i łamaniem standardów demokratycznych.

Z wyrazami szacunku

Marek Morawiec

To oczywiście nie koniec. Piszcie:

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.