Musimy wytłumaczyć pracownikom, że to nie my, czy Morawiecki, płacimy im wynagrodzenia, tylko zadowoleni klienci. Jeśli tych klientów z powodu pełnego lockdownu zabraknie - mogą stracić pracę i źródło utrzymania.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szanowne Panie i Panowie, Prezesi, Właściciele!

Jesteśmy środowiskiem bardzo zróżnicowanym, mamy różne interesy, poglądy i sympatie polityczne. Ale w tej sprawie powinniśmy stanowić jedność – chodzi o powstrzymanie pandemii i zapobieżenie drastycznemu lockdownowi. Z tego co mówią decydenci – lockdown lub odmrażanie gospodarki – zależy od liczby zachorowań i wydolności służby zdrowia.

Mamy na to pewien wpływ.

Po pierwsze – możemy w naszych firmach wdrożyć wysokie standardy sanitarne. Nie jest z tym źle, ale apeluję, żebyście  osobiście przyjrzeli się, co można poprawić i zrobić lepiej. Osobiście.

Po drugie – z pozycji swojego autorytetu lub podległości służbowej, musimy wytłumaczyć pracownikom, że to nie my, czy Morawiecki, płacimy im wynagrodzenia, tylko zadowoleni klienci. Jeśli tych klientów z powodu pełnego lockdownu zabraknie – mogą stracić pracę i źródło utrzymania. Cudów nie ma – podobnie jak rząd – nie mamy żadnych własnych pieniędzy – tylko pieniądze klientów.

Ze światowych doświadczeń wynika, że kluczowa dla ograniczania pandemii jest dyscyplina społeczna, której niestety u nas nie ma. Apeluję do Was o aktywne włączenie się do przekonania Polaków – naszych pracowników, do restrykcyjnego przestrzegania reżimu DDM (Dystans-Dezynfekcja-Maseczki).

Włączcie się! Narzędzia i instrumenty macie. Jakie, sami wiecie najlepiej.

Cezary Kaźmierczak

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Czekamy na Wasze opinie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ma to sens
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Jasne, rząd w tym wszystkim jest niewinny niczym nieobsrana łąka. Przecież przygotowanie do drugiej fali było naszą indywidualną odpowiedzialnością, a nie rządową. Tak samo dofinansowanie służby zdrowia. ***** ***.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1