Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcę nawiązać do artykułu pt: "Wymierzone w protestujących działania ministra edukacji i profesora UW ocenia specjalistka od przepisów antydyskryminacyjnych" i przekazać własną ocenę sytuacji.

Ten człowiek, mieniący się ministrem /czytaj niewolnikiem/ zapomina, że dzisiejsza oświata działa tylko dzięki samozaparciu nauczycieli, tych, których Kaczyński i jego kamaryla oceniają poniżej wartości trzody chlewnej i krów.

Ten człowiek próbuje nas zastraszyć? Niech uważa, byśmy my go nie zastraszyli zostawiając swoje stanowiska pracy.

15 proc. kadry to emeryci, jeśli my odejdziemy, to cały system oświatowy leży. Te straty, które spowodował Kaczyński i jego akolici w oświacie, te braki sprzętowe i zła organizacja systemu nauczania, te błędy w podstawach programowych dla średniego szkolnictwa zawodowego – tym się niech zajmą.

Panie Czarnek, pan niech się weźmie do roboty albo pakuje walizki, a nie straszy nauczycieli.

Zostało wprowadzone nauczanie zdalne, lecz system nie został wyposażony w sprzęt, nauczyciele z własnych środków musieli to zrobić.

Podstawa programowa zawiera merytoryczne błędy, przykład: w zawodzie technik spedytor jest przedmiot marketing i negocjacje, a w podstawie programowej dla tego zawodu i przedmiotu znalazły się takie treści, jak podstawy rachunkowości oraz podstawy ekonomii.

W przedmiocie geografia na poziomie rozszerzonym są treści typu: budowa Ziemi lecz nawet słowem nie wspomina się o geografii terytorialnej dotyczącej tras samochodowych, kolejowych, morskich lub rzecznych. Mapa polityczna Europy lub innych kontynentów nie jest przedmiotem zainteresowania tego zawodu. Wstyd.

Pozdrawiam autorkę artykułu i życzę sukcesów w trudnej pracy na ugorze, jakim jest walka o dobrą szkołę.

Emerytowany, ale nadal czynny nauczyciel dyplomowany

Wiesław Szymczykiewicz

Czekamy na listy: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.