Prawniczki, dziennikarki, ekonomistki, socjolożki, biznesmenki, pisarki, rolniczki, społeczniczki wyłazić z kuchni, stawać do boju! Musimy zacząć robić Wam kampanię już DZIŚ!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mój manifest rewolucyjny - minimum 51 proc. biustu!

Kobiety do Sejmu! W Sejmie musi być minimum 51 proc. kobiet, bo jest nas 51,6 proc. w społeczeństwie!

W obecnym Sejmie jest 73 proc. facetów. Oni tworzą w Polsce prawo!

Kobiety do Senatu! Musimy zasiąść w 51 senackich fotelach! Bo jest nas w Polsce 51,6 proc.!

Dziś w Senacie 88 proc. to faceci, którzy przyklepują prawo uchwalone przez facetów w Sejmie!

Musimy odebrać prezydenturę!

Islandia wybrała kobietę na prezydentkę w 1980 roku, a katolicka Irlandia wybrała sobie geja na premiera!

Musimy mieć w delegacji do Parlamentu Europejskiego 51 proc. kobiet minimum!

Dziś w naszej delegacji jest 25 proc. kobiet, a Finlandia ma 80 proc. kobiet. Polki krowie spod ogona nie wypadły!

Musimy mieć 51 proc. ministerialnych tek w rządzie! Dziś 77 proc. ministrów to faceci, którzy rządzą, jak każdy widzi, i kupują limuzyny w środku pandemii.

Musimy siedzieć na 51 proc. foteli w radach nadzorczych spółek skarbu państwa. Dziś faceci wzięli 87 proc. tych lukratywnych stołków, a nam każą gotować!

Musimy przejąć 51 proc. stanowisk kierowniczych w Narodowym Banku Polskim. Dziś mamy tam tylko 22 proc. przyczółków jako paprotki prezesa Glapińskiego

Kobiety! Zdejmować staniki i biustem do przodu na listy! Prawniczki, dziennikarki, ekonomistki, socjolożki, biznesmenki, pisarki, rolniczki, społeczniczki wyłazić z kuchni, stawać do boju! Musimy zacząć robić Wam kampanię już DZIŚ!

Co Wy na to? Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Zdecydowanie popieram. Mężczyźni chwalą się że trudniej tolerują sprzeczności i że dążą do zerojedynkowego rozwiązywania spraw - ci co lubią historię pamiętają może jeszcze skutki pewnego pragnienia 'ostatecznego rozwiązania' pewnej kwestii - czyli nie nadają się do współczesnego złożonego świata, a przynajmniej do rozumienia go. Każdy kto widział jak rządzi premier Nowej Zelandii, jak kompetentną sekretarz stanu była Allbright i Clinton i porówna do naszych heroicznych obrońców polskości nie powinien mieć trudności z wyciągnięciem wniosków. Pozdrawiam spacerujące obrończynie rozumu
  już oceniałe(a)ś
  57
  0
  Jestem już starszym facetem grubo po 60-siątce, jednym z milionów, którzy za Solidarności wywalczyli wolność. Z przykrością stwierdzam, że w następnym po naszym pokoleniu, nie ma facetów z jajami. Natomiast z satysfakcją odnotowuje, że baby nam się udały !!! Jestem także zachwycony postawą najmłodszego pokolenia, wchodzącego w dorosłe życie! Zdecydowanie jestem za tym, by kobiet w parlamencie i senacie było więcej! A na koniec, państwo musi być świedzkie do bólu. I aby Polska wstała z kolan, należy wypowiedzieć konkordat z Watykańską mafią oraz opodatkować KK. A jak nie będą płacić, to zajmować majątki i przekazywać je lokalnym samorządom. Czas by na tym poziomie odbudowywać chrześcijańskie wspólnoty. Żadnego episkopatu, wspólnota decyduje kogo powołać na kaznodzieję. Obecny KK to zło w czystej, niepokalanej, zgniłej do szpiku kości postaci!!!
  @nmark53
  popieram , ale "świeckie" :)
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Mam nadzieje, ze ten słuszny apel przeczyta powstająca Rada Koordynacyjna i nie pominie go w swoich działaniach. Najwyższy czas na lepsze rządy.
  już oceniałe(a)ś
  45
  1
  Podpisuje sie po tym apelem, wszak jestesmy juz w XXI wieku!
  już oceniałe(a)ś
  42
  0
  No, może odpuśćmy sobie kilka pań, np. Pawłowicz czy Godek. Niech raczej wracają do kuchni.
  @jam-agru
  Jasne. Zgodnie z deklaracją piSSuarów i KK, nie ma miejsca dla osób transpłciowych ! Przecież nikt mi nie wmówi, że to przedstawicielki płci pięknej!?
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @jam-agru
  Nie zapominajmy też, że szydło było kobietą, taki wstyd!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Kobiety mają za wysokie kwalifikacje. Zawsze przegrają z ignorantami, bo Ci jak Trump, wygrywają bezczelnościa, koniunkturalizmem i bezmyślnością. Trudno z takimi konkurować.
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  Oczywiście !!!

  Proszę, żeby nie było- że to płeć ma determinować wyniki konkursów !!! Zadbajmy o równość szans - taka sama pensja dla kobiety - za taką samą pracę jak mężczyzna. I oczywiście ... kompetencje i uczciwa konkurencja !!!
  Panowie dość długo piastują wyłącznie znaczną część stanowisk - więc trudno się będzie wykazać "doświadczeniem na podobnym stanowisku". Jest to realizacja konstytucyjnego zapisu o równości praw !!!

  Tylko proszę żadne wojny babsko-babskie czy postawy w stylu "samiec twój wróg!".
  już oceniałe(a)ś
  18
  2
  Jak wezma pisowskie kobiety do rzadu to bedzie dramat. Wiekszosc z nich jest bardziej "meska" niz faceci.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0