Korzystamy z konstytucyjnie chronionej wolności zgromadzeń. Mamy prawo do demonstrowania, które wynika wprost z Konstytucji RP i które nie może być ograniczone pismem Prokuratora Generalnego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pamiętacie prokuratorkę Ewę Wrzosek? Tę, która odważyła się wszcząć śledztwo w sprawie organizacji wyborów prezydenckich w czasie pandemii? Ewa Wrzosek chciała sprawdzić, czy sposób organizacji wyborów nie zagraża bezpieczeństwu Polek i Polaków.

Jej śledztwo zostało umorzone w rekordowym tempie trzech godzin. A przeciwko samej Ewie Wrzosek wszczęto postępowanie dyscyplinarne.

Teraz Bogdan Święczkowski wysyła pismo, że prokuratorzy mają stawiać demonstrującym zarzut spowodowania zagrożenia epidemiologicznego i sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Sądy przygotowują się na rozpatrywanie zmasowanych wniosków o tymczasowe aresztowania i wzmacniają obsadę sędziów dyżurnych.

Prokurator krajowy uważa, że protestujące przeciwko opinii pani Przyłębskiej trzeba karać więzieniem do 8 lat! Za to, że zostałyśmy zmuszone do wyjścia na ulice w obronie swojego zdrowia i życia.

Panie Święczkowski, coś Panu powiemy.

Stan zagrożenia epidemiologicznego trwa od marca tego roku. Nie został spowodowany protestami.

A zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób proszę postawić tym, który faktycznie są winni:

prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, który faktycznie Wami wszystkimi zarządza,

pani Julii Przyłębskiej i pani Krystynie Pawłowicz oraz panom: Zbigniewowi Jędrzejewskiemu, Mariuszowi Muszyńskiemu, Stanisławowi Piotrowiczowi, Justynowi Piskorskiemu, Bartłomiejowi Sochańskiemu, Jakubowi Stelinie, Wojciechowi Sychowi, Michałowi Warcińskiemu i Jarosławowi Wyrembakowi.

To są sędzie i sędziowie Pseudotrybunału, którzy wydali #WyrokNaKobiety

To one i oni zmusili nas do wyjścia na ulicę w czasie pandemii.

My korzystamy z konstytucyjnie chronionej wolności zgromadzeń. Mamy prawo do demonstrowania, które wynika wprost z Konstytucji RP i które nie może być ograniczone pismem Prokuratora Generalnego. Pańskie próby rozbijania legalnych demonstracji za pomocą zarzutów karnych są nadużyciem władzy!

Prokuratorom i prokuratorkom przypominamy, że przestępstwo z art. 165 k.k. jest tzw. przestępstwem z konkretnego, a nie abstrakcyjnego narażenia na niebezpieczeństwo. Przed postawieniem zarzutów musicie posiadać dowody na to, że zachowanie danej osoby wywołało określone, konkretne i dające się udowodnić niebezpieczeństwo. Samo zorganizowanie lub wzięcie udziału w demonstracji takiego konkretnego niebezpieczeństwa nie powoduje, jeśli demonstrujący zachowują reżim sanitarny.

#WyrokNaKobiety

#PiekłoKobiet

#JulkęSobieAresztuj

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  @AdrianJanecki
  Yebał pies ciebie i wasze świątynie. Będą puste, jak w Irlandii.
  Mamy w dupie zdanie biszkoptów i kulawego, chooya psiego.
  @szeloja, AdrianJanecki
  Szacunku dla współobywateli. Wystarczy, że nas nie szanują i nazywają drugim sortem. Nie jest to odpowiedni głos na tym forum. Nie obrażajmy tych dla których są to świętości (p.s. sam nie chodzę do kościoła się modlić, choć tam wchodzę).
  już oceniałe(a)ś
  1
  3
  @szeloja
  chooya kociego powinno byc
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Świetne Panie ze strajku kobiet! Niech sobie godzilla w ten tłusty zad wsadzi swoje groźby. I niech pisowcy wypierda|ają, razem ze swoimi zasranymi trollami.
  już oceniałe(a)ś
  28
  0
  Szlachetny postulat, tyle że pod Święczkowskim się każda więzienna prycza zawali.
  @strozzi
  Sienni na podłogę powinien wystarczyć.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @grajag
  Po co siennik. Na beton grubasa...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @strozzi
  bedzie doopczony na stojąco
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Zapamiętaj Julio Krwawa - jesteś suką Jarosława!
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  W sumie dobrze się dzieje. Może ludzie wreszcie przestaną być obojętni na zło. PiS to zło. Kościół katolicki też.
  @Kshishek
  Prawdziwe Zło to My!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jezu Jezu, Kaczora i przyłębską chcą aresztować!!!!! To oni wywołali te protesty./
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Lewacka logika! Jak zachoruję, bo złamałem zasady bezpieczeństwa, to będzie wina PiS bo mnie "zmusili" do protestów! Nikt was nie zmusza! Protestować można na wiele sposobów, niekoniecznie na ulicach. Problem w tym, że zdalnie nie da się niszczyć świątyń i to was boli! Jak zachorujecie z własnej głupoty, to będzie to tylko wasza wina. Jednak zagrażacie też innym obywatelom i dlatego prokuratura powinna się za was zabrać jak najszybciej!
  @AdrianJanecki
  Ty ch...
  już oceniałe(a)ś
  13
  1
  @AdrianJanecki
  Ty już jestech chory na kaczyzm. Współczuję bo tego nie da się leczyć.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @AdrianJanecki
  Zaraz my się za ciebie sk?řwýsy?ie weźmiemy...
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  @AdrianJanecki
  Ty biedny chory człowieku.
  Idź się pomodlić, może ci wybaczy Chrystus, w którego wyraźnie przestałeś wierzyć.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @AdrianJanecki
  Wypierd@laj!
  już oceniałe(a)ś
  6
  0