Jak w kalejdoskopie. Jeszcze w sobotę "strategia" Piontkowskiego z sierpnia świetnie się sprawdzała, szkoły były najzdrowszymi miejscami w Polsce. Dziś się już według premiera nie sprawdza. A przez te pięć dni umarło czterech zakażonych nauczycieli. Ilu ich leży aktualnie w szpitalach, tego się rzecz jasna nie dowiemy - komentuje czytelniczka decyzję o przejściu części szkół na zdalne nauczanie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W strefach żółtych szkoły ponadpodstawowe przechodzą na zajęcia hybrydowe. W czerwonych, a taką jest m.in. Warszawa, starsi uczniowie przechodzą całkowicie na zdalną edukację. Podstawówki pracują bez zmian. To w czwartek ogłosił premier Morawiecki.

Oto wasze komentarze

halice1: Czyli w szkołach podstawowych nadal według przekazu dnia nie ma koronawirusa. Niezależnie czy w żółtej, czy w czerwonej strefie. No to mi ulżyło.

Martini_waw: Tę epidemię rozpaliły szkoły w których nie przestrzega się (bo się nie da!) żadnych rygorów sanitarnych, a dzieci jako osoby rzadko mające jakieś symptomy zakażenia, doskonale przenoszą ją na innych członków rodziny.

janina.krakowowa: Jak w kalejdoskopie. Jeszcze w sobotę "strategia" Piontkowskiego z sierpnia świetnie się sprawdzała, szkoły były najzdrowszymi miejscami w Polsce. Dziś się już według premiera nie sprawdza. A przez te pięć dni umarło czterech zakażonych nauczycieli. Ilu ich leży aktualnie w szpitalach, tego się rzecz jasna nie dowiemy. Teraz już można powiedzieć otwarcie, że rząd nie przejmuje się tysiącami osób, które umrą na koronawirusa w najbliższych tygodniach.

mimigoo: Przez pół roku kłócili się o stołki, a teraz mamy powtórkę z rozrywki. Taki rząd powinien iść pod sąd i 10 lat katorgi. Dobijają biznes, dobijają ludzi i dręczą chorych. Dzieci i młodzież bez opieki psychiatrów i psychologów... stracone pokolenie wyjdzie z tego złamane. Ale słabym człowiekiem łatwiej się rządzi i tworzy dyktaturę bez oporu.

KBurnetko: Nareszcie. Od początku tygodnia nie puszczam syna do liceum w Krakowie - do tej pory wbrew znanej pani kurator, równie znanemu panu ministrowi oraz uległym urzędnikom z państwowego (a nie publicznego) sanepidu. Żal tylko dzieciaków (rodziców, dziadków, nauczycieli) z podstawówek. Im też należy się bezpieczeństwo, ba - czasem szansa na życie. Teraz tylko trzeba walczyć o zmianę kretyńsko nadętych (nawet na normalne warunki) tzw. podstaw programowych.

To opinie zebrane na gorąco, czekamy na kolejne:listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Suweren sam ich wybrał, to teraz dostanie po dupie. Tylko dlaczego musi zapłacić cenę cała reszta, która ich nie chciała?
  @marusiowski
  W imię zasad.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Kretyńskie pomysły z prohibicją i godzinami dla seniorów, a podstawówki stają się wylęgarnią zarazy. Sanepid do odstrzału, wiadomo przeciążony i dyrektorzy szkół z 270 nieodebranymi połączeniami do tychże. Państwo leży. Brońmy się jak możemy, bo nikt nam nie pomoże.
  już oceniałe(a)ś
  22
  0
  Od marca nie zrobili nic aby rozwązać problem pandemii. A ciemniaki łykają wszystko co powie Pinokio.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  pisbolszewia z tym ich kartoflem debilem i paranoikiem na czele, to banda debili, kłamców, cyników, hipokrytów, paranoików, kanalii i schizofreników!!!!! to jest największa dla Polski zaraza, która niszczy naszą Ojczyznę, depcze Konstytucję, depcze demokrację a z państwa demokratycznego i prawnego, już zrobiła atrapę państwa idąc ku dyktaturze jednego, małego, kartoflanego paranoika żądnego władzy absolutnej!!!!! pisbolszewia to najbardziej antypaństwowa, anty obywatelska, antydemokratyczna sekta w dziejach Rzeczpospolitej, którą jak zmienią się czasy, trzeba zdelegalizować a winnych doprowadzenia Polski do takiego stanu - ukarać; oby dla niektórych nie skończyło się to tak, jak w rumunii!!!!!!!!!PAMIĘTAJCIE PISBOLSZEWICY: żadna władza nie trwa wiecznie więc i ta kiedyś się skończy!!!!!! pisbolszewicka sekta, która obecnie jest przy władzy to najbardziej anty państwowa i anty demokratyczna partia od czasów II wojny którą trzeba jak najszybciej zdelegalizować, im wcześniej tym lepiej dla Polski; Konstytucja na którą przysięgali jest deptana i co akt prawny łamana!!!popatrzcie co się dzieje przez ten czas ?rządzenia? pisowskiej sekty: całe 27 lat zostało zdeptanie/zniszczone; widać to po marginalizacji Polski na arenie międzynarodowej, widać to po wszechobecnej krytyce tego co się dzieje w Polsce; jeśli ktoś tego nie widzi to ma problem z myśleniem;
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Nawiązując do tytułu tego tekstu.

  Przypomnę tylko (na marginesie i nieśmiało), że "powtórki z rozrywki" też już nie mamy, po katastrofie Programu 3 PR, załatwionego przez naszych kochanych liderów w niespełna pół roku.

  k.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0