Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W strefach żółtych szkoły ponadpodstawowe przechodzą na zajęcia hybrydowe. W czerwonych, a taką jest m.in. Warszawa, starsi uczniowie przechodzą całkowicie na zdalną edukację. Podstawówki pracują bez zmian. To w czwartek ogłosił premier Morawiecki.

Oto wasze komentarze

halice1: Czyli w szkołach podstawowych nadal według przekazu dnia nie ma koronawirusa. Niezależnie czy w żółtej, czy w czerwonej strefie. No to mi ulżyło.

Martini_waw: Tę epidemię rozpaliły szkoły w których nie przestrzega się (bo się nie da!) żadnych rygorów sanitarnych, a dzieci jako osoby rzadko mające jakieś symptomy zakażenia, doskonale przenoszą ją na innych członków rodziny.

janina.krakowowa: Jak w kalejdoskopie. Jeszcze w sobotę "strategia" Piontkowskiego z sierpnia świetnie się sprawdzała, szkoły były najzdrowszymi miejscami w Polsce. Dziś się już według premiera nie sprawdza. A przez te pięć dni umarło czterech zakażonych nauczycieli. Ilu ich leży aktualnie w szpitalach, tego się rzecz jasna nie dowiemy. Teraz już można powiedzieć otwarcie, że rząd nie przejmuje się tysiącami osób, które umrą na koronawirusa w najbliższych tygodniach.

mimigoo: Przez pół roku kłócili się o stołki, a teraz mamy powtórkę z rozrywki. Taki rząd powinien iść pod sąd i 10 lat katorgi. Dobijają biznes, dobijają ludzi i dręczą chorych. Dzieci i młodzież bez opieki psychiatrów i psychologów... stracone pokolenie wyjdzie z tego złamane. Ale słabym człowiekiem łatwiej się rządzi i tworzy dyktaturę bez oporu.

KBurnetko: Nareszcie. Od początku tygodnia nie puszczam syna do liceum w Krakowie - do tej pory wbrew znanej pani kurator, równie znanemu panu ministrowi oraz uległym urzędnikom z państwowego (a nie publicznego) sanepidu. Żal tylko dzieciaków (rodziców, dziadków, nauczycieli) z podstawówek. Im też należy się bezpieczeństwo, ba - czasem szansa na życie. Teraz tylko trzeba walczyć o zmianę kretyńsko nadętych (nawet na normalne warunki) tzw. podstaw programowych.

To opinie zebrane na gorąco, czekamy na kolejne:listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.