Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

A jakie są wasze życzenia dla nauczycieli? Piszcie: Listy@wyborcza.pl

W Dzień Nauczyciela - 14 października tysiące osób składało "ciału pedagogicznemu" życzenia w portalach społecznościowych. Sami nauczyciele z okazji swojego święta napisali do premiera list, w którym życzą sobie, żeby kandydat na ministra edukacji i nauki Przemysław Czarnek został odwołany.

Mateusz Damięcki, aktor: Kochani nauczyciele – zdrowia Wam życzymy, bądźcie dzielni, bez Was nie dalibyśmy rady.

Toni Ligocki, animator, popularyzator nauki w Akademii Technicznej Małolata: Dla podłej zmiany szczególnie liczy się system, który przygotuje posłusznego władzy barana, a nie człowiek. Nie oglądajcie się na rządzących, róbcie swoje. Zdrowia, zdrowia i pieniędzy.

Alicja Gluza, działaczka społeczna, Ośrodek Karta: Najlepsze życzenia dla mojej córki nauczycielki, bo wykonuje pracę pełną poświęceń dla całego społeczeństwa.

Paweł Lęcki, nauczyciel matematyki, jego wpisy na FB śledzi kilkadziesiąt tysięcy osób: Dzień Edukacji Narodowej jest smutnym świętem. Przede wszystkim dlatego, że w Polsce w zasadzie nie ma edukacji, czyli przygody opartej na relacji i radości z odkrywania. Głównie zajmujemy się kursami, które mają przygotować do egzaminu. Dzień Kursów Egzaminacyjnych, tak chyba byłoby trafniej.

W tym roku ten dzień jest wyjątkowo symboliczny. Wśród wszystkich ministrów i pełnomocników do spraw wszelakich nie ma w zasadzie ministra edukacji.

Wojtek Gawlik, edu-klaster, propaguje "bańki szkolne": Życzę nauczycielom czasu na budowanie relacji.

Społeczność edukacyjna Dzieckiem po oczach: W to nauczycielskie święto chciałbym życzyć Wam, nauczyciele, abyście widzieli w dziecku człowieka. Bardziej niż ucznia.

Edukacja w działaniu: Dużo sił dla Was. Zdrowia. Dziękuję, że jesteście. Resztkami sił i z workiem wątpliwości. Ale jesteście. Nie wiem, jak to robicie. Bohaterki i Bohaterowie.

A wy jak jakie macie życzenia w stosunku do  systemy edukacji, nie tylko z okazji święta?

Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.