Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ministerstwo Zdrowia zapowiada politykę "zero tolerancji" w walce z koronawirusem. - Będziemy bardzo rygorystycznie podchodzić do obowiązku zasłaniania ust i nosa - mówi komendant policji Jarosław Szymczyk. Ministerstwo Zdrowia zakazuje też zgłaszania kilku zgromadzeń w tym samym miejscu. Za złamanie zakazu nienoszenia maseczki w miejscach, gdzie istnieje taki obowiązek, tak jak teraz będzie mandat w wysokości 500 zł. Ma być on jednak znacząco częściej nakładany – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. W strefach żółtych maseczki będą obowiązkowe także na zewnątrz.

Koronawirus. Minister zdrowia. Antymaseczkowcy.

@Paweł Tak, maseczki na otwartej przestrzeni to z pewnością genialny pomysł. LOL. Może by tak zacząć od egzekwowania aktualnie istniejących wymogów?

@Anette Tak, bo na spacerach najwięcej osób się zaraża. Nie umiemy naprawdę walczyć z zagrożeniem, to każmy ludziom nosić szmaty na spacerze?

@Maria Jak sąd powiedział, gdzie jest przepis prawny do nakładania kar i ścigania osób bez maseczek?

@Marzanna W szkołach również? Tu nic nie obowiązuje, ani dystans, ani maski.

@Laryssa Oby antycovidowcy byli karani mandatami! Ja mam astmę i alergię i chodzę w maseczce. Żyję, nie udusiłam się, nie ogranicza to mojej wolności.

@Zbigniew Chciałbym to zobaczyć, jak będzie to zalecenie przestrzegane wśród polityków. Żeby znowu nie było wedle powiedzenia: „Mocni w g...ie, słabi w czynach”.

@Jarosław A żeby dostać zaświadczenie o tym, że nie można nosić maseczki ze względów zdrowotnych, trzeba będzie odstać dwa lata w kolejce do lekarza.

@Szymon W końcu ostre restrykcje dla osób bez maseczki w przestrzeniach, gdzie to wymagane; karać bezmyślnych!

@Grażyna Czy są zalecenia, które maseczki chronią przed wirusem? Bo niektóre maseczki czy przyłbice zdaje się nie chronią w ogóle.

@Damian A stanu wyjątkowego jak nie było, tak nie ma.

@Barbara Słuchajcie, my w Hiszpanii nosimy cały czas, nawet jak jest 43 stopni ciepła

@Andrzej To znaczy, że wkrótce będzie koniec ministra.

Czekamy na wasze historie, opinie, komentarze, analizy. Jakie są wasze doświadczenia w sprawie noszenia maseczek? Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.