Jesteśmy oburzeni propagandą sukcesu i apelem rządu wzywającym do szczepień i głoszącym szumnie, że szczepienia dla seniorów będą bezpłatne lub dla 65-latków ze zniżką. Komu to służy?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zgodnie z zaleceniami lekarzy jako osoba 76-letnia i po przeżyciu choroby onkologicznej zamierzałam

zaszczepić się przeciwko grypie. Jakie było moje rozczarowanie, gdy po miesięcznym oczekiwaniu w katowickiej aptece zaproponowano mi wyjątkowo! jedna sztuka szczepionki firmy Influvac Tetra za 50 zł. Żeby ją odebrać, muszę jeszcze raz starać się o e-receptę, gdyż poprzednia została wypisana na inną szczepionkę dla seniora (nie znam nazwy firmy, gdyż dostałam tylko numer w ramach teleporady).

W aptece poinformowano nas, że nie dostaniemy już darmowych szczepionek. W przychodni rejonowej zaproponowano nam również szczepienie odpłatne pod koniec października, o ile dostaną szczepionki.

To było w piątek 2.10, w poniedziałek w Wojewódzkim Inspektoracie Epidemiologicznym w Katowicach uzyskałam informację, że refundowane były szczepionki Vaxi Grip, aktualnie były sprowadzone Influvac Tetra sprzedawane odpłatnie. Ani jednych, ani drugich już nie ma, więc powinnam się cieszyć, zapłacić i odebrać tę jedną sztukę.

Nie ma zamiennika na szczepionkę przeciw grypie

Być może, ale to informacja niepewna, po 20.10 będzie jeszcze jakaś dostawa, czyli recepty na razie nie wypisywać, bo nie wiadomo, na jaką firmę (apteka nie może wydać zamiennika jak przy innych lekach).

Jesteśmy oburzeni propagandą sukcesu i apelem rządu wzywającym do szczepień i głoszącym szumnie, że szczepienia dla seniorów będą bezpłatne lub dla 65-latków ze zniżką. Komu to służy?

Podczas wyborów seniorzy byli bardzo ważni, teraz można ich lekceważyć. Niestety, tylko takie wnioski możemy wyciągnąć. Wiadomo było dla nas, znających czasy PRL, że pierwsza dostawa (około 200 tys). będzie dla znajomych i krewnych pań z apteki i osób ze świecznika (dowodem jest marszałek Karczewski chwalący się głośno szczepieniem), więc pokornie czekaliśmy miesiąc na następną dostawę.

Koronawirus. Szczepionki przeciw grypie. Kiedy będą?

Ponieważ od ponad 20 lat szczepiliśmy się, jeżeli będziemy mieli szansę na zdobycie drugiej szczepionki, wydamy te 100 zł, (na razie mamy dylemat, kto pierwszy ma się zaszczepić), ale myślę, że większość ludzi starych nie będzie stać na taki wydatek. I lekarze znowu będą ubolewać nad głupotą Polaków i nad tym, że niewykupione szczepionki (jeżeli dojadą do Polski) trzeba będzie zutylizować.

Czekamy na Wasze listy, opinie, komentarze. Wyborcza to Wy. Piszcie: listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jakby to powiedzieć senior zrobił swoje senior może odejść wspierając partię i ZUS , ot pisia filozofia.
  @waldekkacz
  przed wyborami rzucą jakąś fefnastą emeryturę i babcie i tak zagłosują na pis.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @waldekkacz
  A ja powiem przewrotnie:
  zachłanność i wiara w zyski doprowadziły już miliony do ruiny.
  Przykładów na ,,Amber Gold" i ,,GetBacku" nie wystarczą ???
  To mamy jeszcze ,,Dobra zmiana" Pisu i obiecanki cacanki
  a głupiemu co ??? Radość ??? Ale głosujcie na nich dalej.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @waldekkacz
  Dobrze by było ay senior przestał o sobie myśleć jako o najmądrzejszej osobie świata. Dłuższe życie wcale nie oznacza więcej rozumu
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @Yorkshire
  Nie wszystkie babcie i nie wszyscy dziadkowie. Młodych głosujących na pisich jest całkiem sporo!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Święte słowa Szanowna Pani. Też tak szukam i już nie patrzę refundowana czy nie, chcę kupić, mam receptę a w aptekach tylko jedna odpowiedź. Niestety rządzi nami od 5 lat mafia, która gdzieś ma rozmaite grupy społeczne którym obiecuje wszystko wtedy gdy są im potrzebne głosy lub poparcie.
  już oceniałe(a)ś
  25
  1
  i tak przy podjudzaniu przez kler który seniorzy uwielbiają bo mysla ze ich usadowi w niebie wybrali niedojdę kaczynskiego dude itp
  @pileczka
  Bądź precyzyjny - CZĘŚĆ SENIORÓW !!!!
  Przestańcie wreszcie wrzucać wszystkich do jednego wora!!!!!!
  Nie wspomnę już, że na demonstracjach przeciw łamaniu Konstytucji, w obronie wolnych sądów w 80% właśnie seniorzy brali udział!! Młodsi siedzieli w knajpkach i żłopali piwko!!
  już oceniałe(a)ś
  7
  1
  @pileczka
  Belzebuba nie wybrali seniorzy. Wybrało go polskie chamstwo i kołtuństwo niezależnie od wieku.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @wyborca66
  W dużej mierze zależne od wieku
  już oceniałe(a)ś
  0
  3
  a czego się Pani spodziewała? byliście potrzebni na chwile jako łatwa do kupienia ciemna masa.
  @bombonc
  I kto naiwny, ten/ta uwierzył. Po raz który?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  pisbolszewia z tym ich kartoflem debilem i paranoikiem na czele, to banda debili, kłamców, cyników, hipokrytów, paranoików, kanalii i schizofreników!!!!! to jest największa dla Polski zaraza, która niszczy naszą Ojczyznę, depcze Konstytucję, depcze demokrację a z państwa demokratycznego i prawnego, już zrobiła atrapę państwa idąc ku dyktaturze jednego, małego, kartoflanego paranoika żądnego władzy absolutnej!!!!! pisbolszewia to najbardziej antypaństwowa, anty obywatelska, antydemokratyczna sekta w dziejach Rzeczpospolitej, którą jak zmienią się czasy, trzeba zdelegalizować a winnych doprowadzenia Polski do takiego stanu - ukarać; oby dla niektórych nie skończyło się to tak, jak w rumunii!!!!!!!!!PAMIĘTAJCIE PISBOLSZEWICY: żadna władza nie trwa wiecznie więc i ta kiedyś się skończy!!! !!!
  już oceniałe(a)ś
  17
  1
  I tak przy następnych wyborach zagłosuje, tak jak mu powiedzą z ambony
  @ARR01
  moze juz nie zdarzyc
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Polska to jednak średniowieczny ciemnogród !
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  ***** ***
  już oceniałe(a)ś
  10
  0