W tym roku pewnie się nie zaszczepię, ponieważ jedyny sposób to zrealizować receptę i ze szczepionką iść do ambulatorium. Tylko nie wiem, gdzie jest ta apteka, w której mogłabym zrealizować receptę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Samorząd Warszawy jak co roku zapewnił darmowe szczepionki dla seniorów. Bardzo dobrze, tylko jeszcze szczepionki muszą się znaleźć w przychodni. I tu dochodzimy do sedna problemu.

Okazuje się, że dystrybutor szczepionek (Ministerstwo Zdrowia? NFZ?) sporządził listę przychodni, w których przyjmują lekarze podstawowej opieki zdrowotnej na NFZ. I tylko tam trafiły szczepionki. Innych nie ma w rozdzielniku!

Od lat leczę się w tej samej przychodni, która aktualnie jest w sieci prywatnej firmy. Od wielu lat korzystam z puli dla seniorów. Ale w tym roku pewnie się nie zaszczepię, ponieważ jedyny sposób to zrealizować receptę (darmową dla seniora) i ze szczepionką iść do ambulatorium.

Tylko nie wiem, gdzie jest ta apteka, w której mogłabym zrealizować receptę.

To kolejne dzielenie na lepszy i gorszy sort, tym razem ze względu na przynależność do konkretnej przychodni. Dla mnie to skazywanie wielu ludzi z grupy ryzyka na śmierć, a to się nazywa planowa eutanazja.

Stała czytelniczka

Czy w innych miastach jest podobnie? Jak sobie dajecie radę? Piszcie: listy@wyborcza.pl  

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  W naszym kraju co roku szczepi się poniżej 5% ludzi na grypę, w Wielkiej Brytanii 80%. Sam pamiętam, jak farmaceutka przekonywała mnie do nieszczepienia dowodem anegdotycznym "bo koleżanka się szczepiła i choruje, a ja nie i nie choruję". A dziś nagle wszyscy w panice chcą się szczepić, i oczywiście zabierają szczepionki tym którzy szczepili się od zawsze. Nasz rząd ma to wszystko gdzieś i zamiast walczyć o szczepionki zajmuje się prześladowaniem własnych obywateli i dzieleniem stołków i kasy dla swoich.
  @nie daj sie
  W UK co roku dostaję zaproszenie na bezpłatne szczepienie przeciw grypie. Przysyłają e mail z ze wskazaniem dostępnych terminów. Nie jestem jeszcze "seniorem", 60 skończę w listopadzie i będę miał wszystkie leki darmowe.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Ministerstwo dokonało cudu !!!! Wyeliminowało ogromną liczbę potencjalnych chętnych na szczepienia jednym rozporządzeniem i będzie spokój. Szczepię się od lat we wrześniu !! (grupa ryzyka 70 +). Właśnie dzisiaj moja recepta na szczepionkę straciła ważność- miął miesiąc kiedy jej bezskutecznie poszukuję. Przychodnie na wsi nie dostały szczepionek z "rozdzielnika". Wyszło nowe rozporządzenie 15 września- następną receptę mogę mieć za 180 dni- marzec. ŚMIAĆ SIĘ CZY PŁAKAĆ !!!
  @WMK
  A co na to wicepremier, przełożony premiera. W której aptece zrealizował receptę?
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  @stanio
  "Za żółtymi firankami". Starsi pamiętają co to takiego.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Sku.wiałe państwo pis , co się da to zniszczą specjalnie lub przypadkiem przez swą głupotę
  już oceniałe(a)ś
  20
  1
  Czy Kaczyński i jego akolici już zaszczepili się ? Ja, mając 70 lat, nie mogę dostać szczepionki.
  Tak wygląda pisowska propaganda.
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  To jest eutanazja o nazwie nie-walka z COVIDem.
  już oceniałe(a)ś
  18
  1
  Jedno jest pocieszające: dzięki koronawirusowi i związanymi z nim regulacjami (dystans, maseczki, częste mycie rąk...) prawdopodobnie nawet bez szczepień będzie w tym roku dużo mniej zachorowań na grypę. Ja próbowałem się zaszczepić, mój pracodawca finansuje to wszystkim chętnym co rok. W tym roku dostał 20% zamówionych szczepionek i szefostwo zadecydowało, że szczepieni będą tylko pracownicy mający kontakt z klientem. Inni siedzą na Home Office i są dużo mniej narażeni.
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  Nie ma szczepionek. Będziemy się szczypać a nie szczepić. Tekturowe państwo PIS kieruje rzekę pieniędzy do nikczemnika z Torunia , którego chronią zdrowaśki a dla nas : ratuj się kto może.
  już oceniałe(a)ś
  16
  1
  pusbolszewia to banda debili, kłamców, cyników i hipokrytów!!!! czego się nie złapie to wszystko spie...!!!
  już oceniałe(a)ś
  12
  1