Kilkaset uczniów ma do dyspozycji jeden autobus komunikacji miejskiej i jeden minibus. O zachowaniu jakiegokolwiek dystansu trudno nawet mówić - alarmuje czytelnik.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Olkuskie Osiedle Młodych jest oddalone od centrum miasta o około 2 km. Z tego osiedla do czterech szkół średnich usytuowanych w centrum miasta codziennie dojeżdża kilkaset uczniów. Mają oni do dyspozycji jeden autobus komunikacji miejskiej i jeden minibus. Można sobie wyobrazić, jak są one zatłoczone. W dobie koronawirusa grozi to nieobliczalnymi skutkami.

Interwencje mieszkańców osiedla nie odniosły żadnych skutków. W prasie miejscowej dyrekcja MPK tłumaczy, cytuję: "nie przewidzieliśmy, że 1 września rozpocznie się rok szkolny". Dodam, że w marcu z powodu lockdownu zlikwidowano kurs jednej z linii i go nie przywrócono. Zatem tabor powinien być. W dodatku wystarczyłoby przesunąć termin odjazdu jednego z autobusów z pętli przy ul. Orzeszkowej o 10 min i problem byłby w znaczniej mierze rozwiązany. Niestety, nie możemy się tego doprosić. Pomóżcie nam.

Czytelnik

czytaj także: MEN zmienia wytyczne dla szkół. Dyrektorzy mogą wymagać maseczek

czekamy na Wasze listy, komentarze, interwencje, piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  *nie przewidzieliśmy, że 1 września rozpocznie się rok szkolny*
  To wyznanie robi wrażenie.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  > dyrekcja MPK tłumaczy, cytuję: "nie przewidzieliśmy, że 1 września rozpocznie się rok szkolny"

  Co się dziwić w kraju, w którym corocznie zima nieodmiennie zaskakuje drogowców...
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  A to Polska właśnie.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Takie szczere, bezmyślne wyznanie.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Zarządzający olkuskim MPK osiągnęli stopień niekompetencji, na którym można ich tylko zwolnić z obowiązków i powierzyć prostsze zadania. Czy burmistrz rozpisał już konkurs?
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Chyba im się z zimą pomyliło. Za kilka misięcy ogłoszą, że nie mogli przewidzieć, że nowy rok będzie akurat 1 stycznia:)
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Kilkuset
  już oceniałe(a)ś
  2
  0