Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Olkuskie Osiedle Młodych jest oddalone od centrum miasta o około 2 km. Z tego osiedla do czterech szkół średnich usytuowanych w centrum miasta codziennie dojeżdża kilkaset uczniów. Mają oni do dyspozycji jeden autobus komunikacji miejskiej i jeden minibus. Można sobie wyobrazić, jak są one zatłoczone. W dobie koronawirusa grozi to nieobliczalnymi skutkami.

Interwencje mieszkańców osiedla nie odniosły żadnych skutków. W prasie miejscowej dyrekcja MPK tłumaczy, cytuję: "nie przewidzieliśmy, że 1 września rozpocznie się rok szkolny". Dodam, że w marcu z powodu lockdownu zlikwidowano kurs jednej z linii i go nie przywrócono. Zatem tabor powinien być. W dodatku wystarczyłoby przesunąć termin odjazdu jednego z autobusów z pętli przy ul. Orzeszkowej o 10 min i problem byłby w znaczniej mierze rozwiązany. Niestety, nie możemy się tego doprosić. Pomóżcie nam.

Czytelnik

czytaj także: MEN zmienia wytyczne dla szkół. Dyrektorzy mogą wymagać maseczek

czekamy na Wasze listy, komentarze, interwencje, piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.