- Trójka to była część mnie, mojego serca, intelektu - wspomina Trójkę czytelniczka z Łodzi. Przysyłacie do nas dziesiątki wzruszających listów, w których wspominacie swoje przeżycia - prosimy o więcej - piszecie, że to dla was dobra terapia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Słuchacze Trójki tęsknią za swoją ukochaną stacją a  dyplomatycznie mówiąc "zła passa" Programu Trzeciego Radia trwa.  Pod koniec sierpnia nowe szefostwo zapowiada, że Trójka ma zmienić nazwę i format na bardziej muzyczny. Po zwolnieniu Kuby Strzyczkowskiego część dziennikarzy również odchodzi z radia lub bierze urlopy.  Teraz pojawiła się sprawa o mobbing. Rzecznik praw obywatelskich alarmuje w sprawie sytuacji dziennikarzy Programu 3 głównego inspektora pracy oraz Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, bo dostaje kolejne skargi dotyczące sytuacji pracowników Trójki.

W braku perspektyw na powrót "dawnej Trójki"czytelnicy "Wyborczej" i najwierniejsi słuchacze "Trójki" dzielą się na naszych łamach wspomnieniami o radiu. 

Tęsknię za Wami

Trójka to było całe moje świadome życie. Część mnie, mojego serca, intelektu. Rano, popołudniu,

wieczorem. To moi najdrożsi przyjaciele, redakcja i słuchacze. Od chwili przebudzenia, na osłodę, gdy ciężko było wstawać. Popołudniami i wieczorem, aby zaspokoić ciekawość świata.

Cudowne głosy, osobowości, które ukształtowały moją osobowość. Jeszcze jestem w stanie oszołomienia... Tęsknię za Wami. I z całego serca dziękuję.

Czekamy na Wasze wspomnienia o Trójce. Wyborcza to Wy. Piszcie: Listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Votec!
Parafrazując powiedzenie "Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy."
Kto Trójki nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy"
Mityczna? Nad wyraz!
@tilow333
Kiedy ja słuchałem Trójki, to szanownego Pana jeszcze zapewne nie było na świecie. Ale wszystko się kiedyś kończy. Jak motocykle marki WFM...
już oceniałe(a)ś
1
0
Prawda!
już oceniałe(a)ś
5
0
Może jednak "tęsknię" a nie "tęsknie"... skoro to artykuł w gazecie, a nie sms do kumpla.
Redakcja @prosatko.peppa
Poprawili :)
już oceniałe(a)ś
2
0
Rano, po południu, wieczorem.
"Po południu" rozdzielnie!
już oceniałe(a)ś
1
0
Jeszcze raz przeczytam o tej mitycznej Trójce, to puszczę pawia. To było dobre 50 lat temu, kiedy nie było gdzie posłuchać dobrego rocka, oprócz Radia Luxembourg.
@votec
A kto Ci każe czytać Człowieku ? Poczytaj sobie o czymś innym i luzik ...
już oceniałe(a)ś
10
0
@votec
Puść pawia, najlepiej na radio odbierające radio ma ryja. tak, odebranie nam Trójki to dramat mojej rodzin, dla której słuchanie Zapraszamy do Trójki, LP3 i wielu innych audycji to były rytuały!
już oceniałe(a)ś
4
0