Mieszkająca w Berlinie Polka przetłumaczyła na polski książkę dla dzieci o dwóch mamach wychowujących synka. Zbiórka trwa do końca wtorku 15 września. Jeśli się uda, książka (autorzy rezygnują z honorariów) zostanie wydana w Niemczech, skąd będzie wysyłana do Polski
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Można wesprzeć finansowo projekt Anny Marii Toczyskiej z Berlina - czytamy na facebookowym fanpejdżu Berlin po polsku. Na razie wpłacają głównie internauci z Niemiec.

Książka „Zwei Mamas für Oscar“ - „Dwie mamy dla Oskara” opowiada historię dwóch kobiet, które chciały wychowywać wspólnie dziecko. Dzięki wsparciu przyjaciół udało się spełnić to marzenie.

- W większości książek, które mamy w domu, pojawiają się rodziny składające się z ojca, matki i dziecka. Dla mnie jest ważne, żeby udostępnić dzieciom też inne książki. Brakuje takich książek po polsku. Znam wiele rodzin, które chciałyby przeczytać taką książkę swoim dzieciom - mówi Anna Maria Toczyska w filmiku zapowiadającym akcję.

 

"Każdy, kto przeleje równowartość 25 Euro i pozostawi wiadomość, otrzyma polski egzemplarz książki wysłany do domu. Prosimy również o napisanie do nas, dlaczego chcecie czytać tę książkę. Chcemy Wasze teksty publikować anonimowo w internecie".

>> Autorka Susanne Scheerer rezygnuje ze zwyczajowej zapłaty za publikację tłumaczenia.

"Annabelle von Sperber, ilustratorka książek, również rezygnuje z wynagrodzenia. Niemieckie wydawnictwo ellermann im Dressler Verlag GmbH (spółka grupy wydawniczej Verlagsgruppe Oetinger) serdecznie nas wspiera. Przygotowuje książkę do druku i przesyła do drukarni, korzystając z własnych struktur wydawniczych. Wydawca rezygnuje z dochodów, które normalnie wynikałyby z tłumaczenia. Tłumaczenie Anny Toczyskiej, wsparte redagowaniem i korektą przez Natalię Syrzycką-Mlicką, jest również bezpłatne" - czytamy na stronie.

Co się stanie z pieniędzmi, jeśli finansowanie się powiedzie?

Jeśli zebrana kwota przekroczy sumę na potrzeby publikacji w języku polskim, dodatkowe pieniądze przeznaczymy na następujące cele:

1. Wysyłka do osób z mniejszych miejscowości, gdzie książki nie można odebrać osobiście na miejscu.

2. Drukowanie dodatkowych kopii.

3. Zorganizujemy spotkanie z autorami dla tych, którzy chcą porozmawiać o książce - deklaruje Anna Maria Toczyska.

Link do aukcji crowdfundingowej: startnext.com/zwei-mamas-fuer-oscar-pl. Nie trzeba wpłacać całej założonej kwoty, może to być nawet kilka złotych (serwis Startnext pobierze wtedy dodatkowo kilkadziesiąt centów dla siebie; w przypadku wpłaty 5 euro, serwis pobierze dodatkowo 1 euro).
---
Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wpłacone. Strona po niemiecku, więc daję ściągę z instrukcją, gdzie co kliknąć.

  1. Krok po kroku: Wchodzisz na stronę: www. startnext. com/zwei-mamas-fuer-oscar-pl
  Tu możesz obejrzeć film ? z polskimi napisami, żeby dowiedzieć się więcej o książce.

  2. Po prawej stronie możesz wpisać pod ?Unterstützen? w polu ?Freie Unterstützung? dowolną sumę. Pojawi się zielony napis ?Auswählen?. Kliknij.
  Jeżeli wspierasz tę zbiórkę sumą równą lub wyższą niż 25 Euro i zaznaczysz niższe pole ?Auswählen? ? prześlę egzemplarz książki na wskazany adres.
  Adres do przesyłki książki wpisz pod zdjęciem w polu ?Bestätigung des Wunsches und Postanschrift?.

  3. Pojawia się propozycja wsparcia dla portalu startnext. Niżej decydujesz, czy wpłacasz ten dodatek w tej wysokości, innej, czy nie wpłacasz. Kręcisz kółeczkiem wokół kuli ziemskiej.
  Kliknij zielone pole: ?Weiter zur Zahlung?.

  4. Po lewej adres do przesyłki. Po prawej pola prostokątne do zaznaczenia. Pierwsze do akceptacji regulaminu i zasad obchodzenia się z danymi osobowymi trzeba zaznaczyć. Drugie zaznaczasz, jeśli chcesz pozostać anonimowa*y.

  5. Po lewej na dole wybrana metoda płatnicza: karta kredytowa lub przelew.
  I ponownie trzeba nacisnąć zielone pole: ?Jetzt unterstützen?.
  Tu wpisujesz imię i nazwisko, numer karty kredytowej oraz po prawej datę wygaśnięcia oraz numerek CVC.
  Lub: imię i nazwisko oraz numer konta.

  Powodzenia :)
  już oceniałe(a)ś
  4
  4
  Dla mnie trochę za wysoka jest minimalna wpłata.
  @joankb
  Z tego co widzę wpłata jest dowolna, minimum 25 euro jak chcesz książkę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nowa pożywka dla Ziobry.
  @Mag Oos
  trudno ,co zrobić ,będzie musiał z tym żyć :0)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0