Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Można wesprzeć finansowo projekt Anny Marii Toczyskiej z Berlina - czytamy na facebookowym fanpejdżu Berlin po polsku. Na razie wpłacają głównie internauci z Niemiec.

Książka „Zwei Mamas für Oscar“ - „Dwie mamy dla Oskara” opowiada historię dwóch kobiet, które chciały wychowywać wspólnie dziecko. Dzięki wsparciu przyjaciół udało się spełnić to marzenie.

- W większości książek, które mamy w domu, pojawiają się rodziny składające się z ojca, matki i dziecka. Dla mnie jest ważne, żeby udostępnić dzieciom też inne książki. Brakuje takich książek po polsku. Znam wiele rodzin, które chciałyby przeczytać taką książkę swoim dzieciom - mówi Anna Maria Toczyska w filmiku zapowiadającym akcję.

 

"Każdy, kto przeleje równowartość 25 Euro i pozostawi wiadomość, otrzyma polski egzemplarz książki wysłany do domu. Prosimy również o napisanie do nas, dlaczego chcecie czytać tę książkę. Chcemy Wasze teksty publikować anonimowo w internecie".

>> Autorka Susanne Scheerer rezygnuje ze zwyczajowej zapłaty za publikację tłumaczenia.

"Annabelle von Sperber, ilustratorka książek, również rezygnuje z wynagrodzenia. Niemieckie wydawnictwo ellermann im Dressler Verlag GmbH (spółka grupy wydawniczej Verlagsgruppe Oetinger) serdecznie nas wspiera. Przygotowuje książkę do druku i przesyła do drukarni, korzystając z własnych struktur wydawniczych. Wydawca rezygnuje z dochodów, które normalnie wynikałyby z tłumaczenia. Tłumaczenie Anny Toczyskiej, wsparte redagowaniem i korektą przez Natalię Syrzycką-Mlicką, jest również bezpłatne" - czytamy na stronie.

Co się stanie z pieniędzmi, jeśli finansowanie się powiedzie?

Jeśli zebrana kwota przekroczy sumę na potrzeby publikacji w języku polskim, dodatkowe pieniądze przeznaczymy na następujące cele:

1. Wysyłka do osób z mniejszych miejscowości, gdzie książki nie można odebrać osobiście na miejscu.

2. Drukowanie dodatkowych kopii.

3. Zorganizujemy spotkanie z autorami dla tych, którzy chcą porozmawiać o książce - deklaruje Anna Maria Toczyska.

Link do aukcji crowdfundingowej: startnext.com/zwei-mamas-fuer-oscar-pl. Nie trzeba wpłacać całej założonej kwoty, może to być nawet kilka złotych (serwis Startnext pobierze wtedy dodatkowo kilkadziesiąt centów dla siebie; w przypadku wpłaty 5 euro, serwis pobierze dodatkowo 1 euro).
---
Piszcie: listy@wyborcza.pl

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.