Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych w poniedziałek o 17 na Długiej w Warszawie wręczy Adamowi Bodnarowi kamień. To swoiste spotkanie to podziękowanie rzecznikowi praw obywatelskich za jego tytaniczną pracę - mówią aktywiści.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dziękujemy - opozycja uliczna żegna Adama Bodnara to wydarzenie, w którym każdy może wziąć udział. 

"Aktywistki i aktywiści od pięciu lat walczący o wartości demokratyczne i wolności obywatelskie zbierają się, żeby osobiście podziękować ustępującemu rzecznikowi praw obywatelskich Adamowi Bodnarowi za jego wspaniałą i godną podziwu służbę. Podczas spotkania przekażemy list otwarty podpisany przez przedstawicieli ruchów obywatelskich z całej Polski, pisemne podziękowania oraz pamiątkową statuetkę. Być może będzie też okazja do rozmowy, co dalej: jak Opozycja Uliczna może wesprzeć Adama Bodnara w jego kolejnych działaniach w obronie podstawowych wartości demokratycznych" - zachęcają aktywiści.

Adam Bodnar - jakby był jednym z nas

– Chcemy mu dać coś od siebie, od serca, żeby poczuł naszą bliskość. Za to, że był tytanem pracy na rzecz nas wszystkich. Damy mu bryłę granitu, która z jednej strony jest oszlifowana. To oczywiście symbol ta kostka z bruku.

Czujemy, jakby był jednym z nas, i on taką niejedną kostkę wypolerował swoją pracą. A granit, wiadomo, to twardy kamień, niełatwy do obróbki, bardzo trwały. Pomniki stawia się z granitu – mówi Robert Hojda z Kongresu Obywatelskich Ruchów Demokratycznych. – On jest jednym z nas, ale w jakimś antysystemowym znaczeniu, on po prostu nigdy nie stracił wrażliwości na drugiego człowieka. Przez pięć lat 24 godz. na dobę jest ciągle gotowy do pomocy. Zawsze mogliśmy na niego liczyć, choćby się waliło i paliło, stawał po stronie słabszych. I to jeden z tysięcy powodów, dla których chcemy mu podziękować – my, opozycja uliczna. Chodźcie z nami!

Robert Hojda podkreśla, że nie może przejść obojętnie obok tego, że Adam Bodnar, żegnając się ze stanowiskiem rzecznika praw obywatelskich w Sejmie, przemawiał do pustej sali. – Ja wszystko rozumiem, że ludzie mają dzieci czy chorych rodziców w domu, że PiS go nie chciał słuchać, ale inni politycy demokraci, nie rozumiem tego lekceważenia. Mam nadzieję, że Bodnar wróci do polityki już wkrótce, będzie na ważnym stanowisku, bo wiem, że jeśli on czymś się zajmuje, to nikt nie będzie krzywdzony.

Treść podziękowań Ulicznej Opozycji dla rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara.

Co powiedzielibyście Adamowi Bodnarowi? Wyborcza to Wy. Piszcie: Listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wyrazy uznania i wielkie podziękowanie dla pana Adama Bodnara.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0