Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pomogło wam biuro RPO? Byliście pod wrażeniem jego pracy? Chcielibyście podziękować Bodnarowi? Czekamy na wasze listy, historie, komentarze, podziękowania i zwykłe wyrazy szacunku. Co chcielibyście powiedzieć Adamowi Bodnarowi? Piszcie: listy@wyborcza.pl

Wasze głosy:

degrees_of_freedom: RPO - dziękuję. Wielki szacunek. Adam Bodnar to jeden z niewielu ludzi, którzy naprawdę pracują dla idei.

PROROK.M: Dla Pana Rzecznika Adama Bodnara Krzyż Wielki Polonia Restituta, chociaż bardziej stosowne, zważywszy warunki działania, byłoby Virtuti Militari.

Z szacunkiem - Prorok

Uru: Dziękujemy wspaniałemu panu Bodnarowi. To prawdopodobnie ostatni RPO.

ecofresh: Pan Bodnar jest moim kandydatem na prezydenta

komandos: Już nigdy nie będziemy mieli drugiego Bodnara, ten człowiek pracował, poświęcając swój wolny czas na badanie zgodności działań PiS-u w zgodności z konstytucją, kiedy go wyrzucano drzwiami, wchodził oknem.

clintan: Prof. Bodnar, miejmy nadzieje jeszcze będzie miał rolę do spełnienia w polskim życiu publicznym. Postawił poprzeczkę wysoko, ale dzięki temu znajda się kiedyś jego naśladowcy.

ziellud: To był wspaniały Rzecznik. Będzie trudno go zastąpić. Chyba że uda się wybrać p. Zuzannę Rudzińską-Bluszcz, która właśnie została stypendystką Fundacji im. Baracka Obamy, jako jedna z 35 osób z Europy. Profesor Ewa Łętowska też była wspaniałym Rzecznikiem, choć była pionierem w dziedzinie obrony praw człowieka w Polsce.

czytaj także:

RPO dziękuje obywatelom za zaufanie. "Byłem niezależny, kierowałem się prawem"

Kogo bronił Bodnar? Konstytucja, sądy, niepełnosprawni i aresztowani

Profesor Mirosław Wyrzykowski otrzymał odznakę honorową RPO

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.