Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szanowny Panie Profesorze,

W związku z zakończeniem sprawowania przez Pana urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku przesyłają Panu wyrazy szacunku i składają podziękowania.

Pańska kadencja przypadła na trudny dla naszego kraju okres zmian ustrojowych, wprowadzanych za pomocą ustaw naruszających zasady państwa prawa, ograniczających demokrację i prawa obywatelskie.

Wobec braku wykonywania przez Trybunał Konstytucyjny efektywnej kontroli zgodności ustaw z Konstytucją, ograniczania niezależności sądów i niezawisłości sędziów, politycznego podporządkowania prokuratury władzy wykonawczej i likwidacji służby cywilnej, podejmowane przez Pana w różnych formach działania na rzecz obrony praw człowieka i bezkompromisowe publiczne wskazywanie przypadków naruszania Konstytucji oraz ustaw były niestrudzoną walką o pryncypia państwa prawa.

Doceniamy godny sposób, w jaki sprawował Pan ten zaszczytny urząd mimo ciągłych ataków na Pana.

Mamy nadzieję, że następny Rzecznik Praw Obywatelskich będzie czerpać najlepsze wzorce z doświadczeń swoich poprzedników dla dobra Polski.

Życzymy Panu zdrowia i sukcesów w dalszej działalności w życiu publicznym oraz w pracy zawodowej.

Stanisław Biernat

Janusz Niemcewicz

Teresa Dębowska-Romanowska

Małgorzata Pyziak-Szafnicka

Kazimierz Działocha

Stanisław Rymar

Lech Garlicki

Ferdynand Rymarz

Mirosław Granat

Andrzej Rzepliński

Wojciech Hermeliński

Marek Safjan

Adam Jamróz

Jerzy Stępień

Stefan Jaworski

Piotr Tuleja

Wojciech Łączkowski

Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz

Ewa Łętowska

Mirosław Wyrzykowski

Marek Mazurkiewicz

Bohdan Zdziennicki

Andrzej Mączyński

Andrzej Zoll

Marek Zubik

Co chcielibyście powiedzieć Adamowi Bodnarowi?Czekamy na Wasze listy, opinie, komentarze. Wyborcza to Wy. Piszcie: Listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.