Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Akcja polega na wysyłaniu kartek do marszałek Sejmu pani Elżbiety Witek z prośbą o jak najszybsze nadanie biegu ustawie. Nie bądźmy obojętni! Poniżej zamieszczam tekst, który w ujednoliconej formie należy umieścić na kartce pocztowej i wysłać na adres Kancelarii Sejmu: Elżbieta Witek Marszałek Sejmu Kancelaria Sejmu ul. Wiejska 4/6/8 00-902 Warszawa (Podpisujemy się).

My, Osoby z Niepełnosprawnościami, wraz z Rodzinami i Przyjaciółmi prosimy Panią Marszałek o jak najszybsze nadanie biegu ustawie o świadczeniu uzupełniającym likwidującej kryterium dochodowe. Pani Marszałek! Proszę nie mieć serca z lodu i nie trzymać projektu w zamrażarce.

Akcję zainicjowała Iwona Hartwich, posłanka Koalicji Obywatelskiej, która znana jest m.in. z protestów w Sejmie z 2018 roku. "500+ bez kryterium dochodowego dla osób całkowicie niezdolnych do samodzielnej

egzystencji - to projekt złożony 31.08 przez Koalicję Obywatelską. Jest to postulat osób protestujących w Sejmie w 2018 r. Projekt reprezentuje jedna z nich - obecnie posłanka KO Iwona Hartwich. Obecnie ten dodatek przysługuje tylko najuboższym z najbardziej niepełnosprawnych. Chcemy by otrzymał go każdy kto potrzebuje stałej pomocy. Nawet w złożeniu z rentą socjalną i zasiłkiem pielęgnacyjnym będzie to kwota niższa od najniższej płacy krajowej netto. Chciałbym, aby ta dobra zmiana wkrótce trafiła do Senatu. Przy dużym wsparciu społecznym wydaje się to możliwie" - opisał działanie na Facebooku senator Marek Plura.

Czekamy na Wasze listy, opinie, komentarze. Wyborcza to Wy. Piszcie: Listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.