"LGBTQ są słabi i łatwi do atakowania, a wy zamieracie ze strachu, że geje, żyjąc spokojnie i jawnie w tolerancyjnym społeczeństwie, nie muszą już szukać schronienia w stanie duchownym" - napisał w liście otwartym do arcybiskupa Marka Jędraszewskiego prof. Bohdan W. Oppenheim.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szanowny Księże Arcybiskupie, Ekscelencjo,

niniejszym chcę Ekscelencji serdecznie podziękować za agresywne ataki na LGBTQ. Te ataki oczywiście przyczynią się do szybkiego samobójstwa Kościoła katolickiego w Polsce, czego nie mogę się doczekać. Wasze ataki na ludzi LGBTQ, przy oczywistej skłonności homoseksualnej wielu księży i większości

hierarchów (wystarczy przeczytać książkę "Sodoma" o Watykanie), uważam za draństwo moralne i najwyższą hipokryzję, wręcz zbrodnię na najsłabszych, i stąd uważam, że organizacja, która to robi, nie zasługuje na to, aby istnieć.

Dramatyczny spadek uczestnictwa młodych ludzi w polskim Kościele jest najlepszym dowodem, że tak jest. Młodzi te nauki kategorycznie odrzucają, bo mają wielu przyjaciół wśród osób LGBTQ i wiedzą, że są to wspaniałe jednostki i że wasze nauki na ten temat to nieprawda i hipokryzja.

Cały świat już wie, że walczycie z LGBTQ nie dlatego, że osoby LGBTQ są jakoś grzeszne czy że Biblia tego uczy – to są bzdury i nieprawda, i Ekscelencja doskonale to wie, i większość Kościołów na świecie to dawno uznała. Ewangelia jest o miłości, a nie prześladowaniu bliźniego.

Prawda jest taka, że są dwa powody:

  1. w Polsce musicie mieć wroga, a dotychczasowego „wroga”, czyli Żydów, już nie wypada Wam publicznie atakować, zaś ludzie LGBTQ są słabi i łatwi do atakowania
  2. i że zamieracie ze strachu, że geje, żyjąc spokojnie i jawnie w tolerancyjnym społeczeństwie, nie muszą już szukać schronienia w stanie duchownym, czyli, że koniec, kropka z tzw. powołaniami (które w większości nie były żadnym powołaniem duchowym, tylko schronieniem się w organizacji, gdzie łatwiej było znaleźć innych gejów i jednocześnie uzyskać niezły wikt, opierunek i szacunek społeczeństwa).                                                                                           

I teraz dzięki LGBTQ to się kończy. Czyli koniec z napływem do seminariów duchownych, a więc z przyszłością Kościoła w Polsce.

Prawdziwy katolicyzm to taki, który mamy na jezuickiej uczelni Loyola Marymount w Los Angeles, gdzie jestem profesorem (jak i na innych jezuickich uczelniach w USA). Tutaj mamy duży klub LGBTQ, nasz

rektor i wicerektorzy odwiedzają ich zebrania, serdecznie rozmawiając z członkami klubu; corocznie jest duża, jawna uroczystość honorująca ludzi LGBTQ, na ogół odbywa się to w najlepszej auli na kampusie, w pełnej widoczności dla środowiska uczelni (mogę przesłać zdjęcia, gdyby ktoś był zainteresowany). Gdyby ktokolwiek z autorytetów uczelnianych odważył się powiedzieć to, co Ekscelencja mówiła publicznie na temat LGBTQ, toby został natychmiast wyrzucony z uczelni, bo to jest moralnie niedopuszczalne! I jest też prawnie zabronione w USA.

U nas, gdy ktoś wstępuje do seminarium, robi to naprawdę z powodów duchowych, a nie jako schronienie od homofobii. Podejście LMU to prawdziwa miłość bliźniego. To jest prawdziwy katolicyzm. Radzę się od nas uczyć.

Życzę zdrowia i proszę unikać wirusa,

Bohdan W. Oppenheim, Ph.D., Professor of Systems Engineering

Czekamy na Wasze listy, opinie, komentarze. Wyborcza to Wy. Listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Profesorze! Dziękuję za ten list i w moim imieniu. Czas normalności nadchodzi. Tego Państwu i sobie życzę.
@kotdziwak
Nadchodzi raczej anarchia wojny cywilnej, jeżeli uważasz to za normalność to OK. Oni władzy nie oddadzą sami, oni myśla, że sa nieśmiertelni, a ich Kaczyński pożyje jeszcz ze 40 lat. Może i praktycznie tak myśleć. Może.
już oceniałe(a)ś
4
1
@staccato
Myśleć mogą, jednak panta rei.
Czasem to mała rzecz decyduje.
Póki co już się Ziobrzyna z Pinokiem żrą.
Kasy nie ma. Kościół pusty i coraz bardziej zakażony covid, o innych zarazach w nim nie wspomnę.
Jednym zdaniem: dzieje się.
już oceniałe(a)ś
3
0
Swietne rozpoznanie czarnego wroga
@padoq_76
Niestety nadal jest to syndrom sztokholmski - nadal ta sama czarna mafia, tylko bardziej ucywilizowana... A list zwracający się do tego kretyna arcybiszkopta słowami "Szanowny Księże Arcybiskupie, Ekscelencjo" nie powinien być zamieszczony w GW! Czyżby znowu GW próbowała łasić się do wyimaginowanego "kościoła łagiewnickiego" tudzież tego spod znaku Tygodnika Powszechnego? To już było i się nie sprawdziło...
już oceniałe(a)ś
1
4
@padoq_76
Nie do końca. Większość to jednak zatwardziali onaniści. Homoseksualistów jest wg włoskich badań ok 30%. Pedofilów jest pewnie kilka procent. Nie mniej posyłanie dzieci i młodzieży do KK, to zabawa w rosyjską ruletkę ! Jak nie zdupczą to i tak popsują dziecku psychikę !
już oceniałe(a)ś
1
0
Tylko jedno sprostowanie: "a dotychczasowego ?wroga?, czyli Żydów, już nie wypada Wam publicznie atakować."
BLAD. KK nie pofika Zydom, bo go na to nie stac! Retorsje bylyby NATYCHMIASTOWE, takz e ze strony JUESEJ, ktorym piSS tak lubi sie na zdjeciach przechwalac ...
@EULOGOS
KK nie pofika, gdyż światu zajęło 75 lat zrozumienie tragedii Zagłady i zaakceptowania samego faktu - ale kiedy świat to już zrozumiał, to tacy troglodyci jak ty są na całym świecie separowani od kręgu ludzi przyzwoitych i kulturalnych.
KK trwający przy swojej obsesji antysemickiej zostałby także z tego kręgu wykluczony. I to na to nie może sobie pozwolić!
już oceniałe(a)ś
1
1
Daremny trud Panie profesorze! Tu u nas będą walczyć o Murzynka Bambo z wierszyka do ostatniej kropli krwi, a co dopiero z potworem Dżendera i Elgiebeta! Nie daj Boże, żeby tu jaki żywy murzynek się pojawił, zwłaszcza na prowincji, zaraz w łeb może dostać!
@michal.sajko
Przepraszam, ale co ma "Murzynek Bambo" Tuwima (Żyda!) do tytułowania przez tego apologetę watykańskiej czarnej mafii (nadal naszego okupanta - v. Boy-Żeleński) w wydaniu USA, zwracającego się do zjeba Jędraszewskiego słowami ""Szanowny Księże Arcybiskupie, Ekscelencjo"?!?!
już oceniałe(a)ś
4
0
Atakujo żydy zza łoceanu czy skondtam, atakujo naszo świento łojczyzne łumenczono!

Ale my was uratujem. Was i to waszo gejrope zatracono na menki piekielne skazano. Uratujem choćbyśta na nas łurok rzuciły, diaboły wcielone. Jeszcze nie wieta, ale sie dowieta.
już oceniałe(a)ś
47
4
Ale ciosy, piękne, powalające. w splot.
Taki tekst trzeba koniecznie zachować.
już oceniałe(a)ś
25
1
Odpuszczam po pierwszym zdaniu. Tytułowanie tych panów "ekscelencjami" jest obrazą świeckości, rozumu i praw obywatelskich.

Nie to, że te ostatnie jakoś specjalnie są u nas szanowane.
już oceniałe(a)ś
22
1
Ekscelencji? Do nich powinniśmy się zwracać, co najwyżej per: "pajac" lub "szerzyciel wiary w czary".
już oceniałe(a)ś
19
0