Byłam dziś w szkole, to, co się pod nią działo, to - powiem Wam - było imponujące. Kolejka do wejścia, bo zaraz przy drzwiach pomiar temperatury, rodzice wkur... spoglądają na zegarek, dzieci zdezorientowane. Jeden termometr na kilkaset dzieciaków? No nie wiem, czy to zda egzamin.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

2 września rozpoczęły się zajęcia szkolne. W całej Polsce ustawiły się kolejki pod szkołami i przedszkolami: we Wrocławiu pod jednym z przedszkoli trzeba było czekać nawet 30 minut, w Krakowie przed jedną ze szkół - nawet 40 minut. Uczniowie w mediach społecznościowych piszą o dużym tłoku na schodach czy o kolejkach do toalet.

Kacper Markowski: Tak wyglądają moja szkoła czasie covid 19.

Filip: Zachowanie dystansu społecznego i reżimu sanitarnego by MEN.gov.pl.

Ivkanka: Byłam dziś w szkole, to co się pod nią działo, to powiem Wam, było imponujące. Kolejka do wejścia, bo zaraz przy drzwiach pomiar temperatury, rodzice wku**wieni spoglądają na zegarek, dzieci zdezorientowane. Jeden termometr na kilkaset dzieciaków? No nie wiem, czy to zda egzamin.

Twichy Palm: K%&*a kolejka do wejścia do szkoły na kilkanaście metrów. To nie jest coś czego ja się spodziewałam.

Louis' moonlight will see harry: W mojej klasie jest 30 osób, a przed chwilą mieliśmy zastępstwo w sali, która mieści 16. XD

Marcel: Kolejka do wejścia 5 cm odstępu.

Paulla AH19: A u mnie w szkole miał być płyn do dezynfekcji w każdej sali a jakoś nie ma i co pan minister na to?

J-alicja: W toalecie mogą być maks 2 osoby i jest kolejka przed. xdd

x. Mateusz Szewczyk. Przed szkołą w której uczę 30 metrowa kolejka uczniów do wejścia, 2 godzina lekcyjna zaczyna się za 4 minuty.

Jacek Jakubowski: Pierwszy dzień regularnych zajęć w szkole. Kolejka do wejścia, każdy musi mieć zmierzoną temp. Jak widzę to do szkoły już nie można przychodzić na tzw. ostatnią chwilę ale dużo wcześniej aby do niej po prostu wejść.

Adrian: Dziecko do szkoły na 8:00, lekcje zaczną się później, kolejka do szkoły ze względu na zasady pandemiczne, jak za komuny po baleron. Obłęd.

DawidZdolnyslask: Udało się dostać do przedszkola. Poza kolejką w deszczu rano i po południu przy odbiorze nie było dramatu, choć w zimie stać w kolejce to nie widzę tego.

Sentinella: U nas przed szkołą była dziś kolejka, spowodowana dezynfekcją rąk. Pierwsze koty za płoty. Muszą chyba uruchomić drugie wejście do szkoły. U nas jest to możliwe.

Czekamy na Wasze listy, opinie, komentarze. Wyborcza to Wy. Listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Gdyby nie deforma, problem byłby mniejszy.
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  Władza w tym kraju potrafi wszystko schrzanić i nic nie potrafi porządnie zrobić ale ta to już szczególnie, tylko na chama rabują co się da
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  albo zniesiemy bezsensowne ograniczenia, kwarantanny i zaczniemy stosować w stosunku do covid działania proporcjonalne do rzeczywistego zagrożenia, albo za chwile pozabijamy się nawzajem...
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  ktoś na tych idiotów/piSS/ głosował ,ponad 10mln ludzi, czegoście się spodziewali?
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  za wejscie do lasu 10.000 za to przed szkola...
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Pisslandia . Burdel
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Wielka Orkiestra Swiatecznej Pomocy !
  Ojczyzna w potrzebie !
  Zbierac fundusze na krajowa produkcje maseczek N95
  i testow dla kazdego
  za darmo.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1