Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szanowny panie prezydencie, panie prezesie, przewodniczący Duda i wy panowie posłowie , senatorowie jak długo będziecie rozważać , analizować projekt ustawy emerytur stażowych ? Czy 6 lat to zbyt krótki okres? Inne projekty np. podwyższenia swoich uposażeń potraficie państwo przepchnąć w nocnym głosowaniu w trybie ekspresowym.

Czy tak ma wyglądać prawo i sprawiedliwość w wydaniu tzw dobrej zmiany ? Pragnę zadedykować państwu wiersz "Który skrzywdziłeś człowieka prostego" oddający w pełni to, co czują tacy jak ja spracowani, wyeksploatowani do granic możliwości i z poczuciem, że zostali oszukani przez tych na których głosowali, którym zaufali.

Podpisano porozumienie z "Solidarnością". I cisza. Za zwykłymi, ciężko pracującymi ludźmi nie ma się kto ująć.

"Solidarność" to tylko nazwa. Po 40 latach zmieniła twarz i nie dba o prawa pracownicze.Prezydent wygrał wybory i zapomniał o obietnicach , a stażowcy mają pracować na podwyżki dla rządzących i wszystkie "+". Piszą, że rewolucyjny pomysł z emeryturami stażowymi, a to by było tylko przywrócenie czegoś co zostało zabrane przez poprzedników. Emerytury dla osób z odpowiednio długim stażem były wypłacane przez lata. A teraz jeszcze przez Covid zwalniają głównie tych, którym brakuje niewiele do emerytury.

I pytam co ma zrobić taka osoba, z czego żyć? Nie łapie się na żaden "+" i nikt "starych" nie chce zatrudnić. Domagamy się jedynie godności i tego co nam się należy.

Zdaję sobie sprawę, że jeśli ktoś nie pracował fizycznie, mnie nie zrozumie, ale dajcie nam wybór. Jesteśmy grupą ludzi pomijaną przez wszystkie ekipy rządzące , którzy nic od państwa nie dostali. Wprowadźcie emerytury stażowe i dajcie prace młodym, niech oni teraz zaczną pracować na wszystkie plusy, a zmęczeni którzy nie maja sił a których zwalnia się, bo są niepotrzebni niech mają wybór. Rośnie bezrobocie i ludzie wyjdą na ulice, bo co innego mogą zrobić w tej sytuacji? Ot dobra polska zmiana.

A. Cieśla

Czekamy na Wasze opinie, komentarze. Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.