Gdy byłem uczniem szkoły podstawowej, na ekrany kin wszedł film Krzysztofa Gradowskiego "Akademia pana Kleksa". Jak chyba na wszystkich scena z marszem okrutnych wilków zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Zastępca Radzik w tym czasie (jeśli pilnie się uczył) był już w liceum. Różnica jest tylko taka, że ja i większość dziecięcych widzów zatrzymaliśmy wspomnienie wyrazistych scen, zachowując dystans do świata kinowej fikcji, zaś zastępca Radzik, nie wiedzieć czemu, zaczął w dojrzałym życiu zawodowym inspirować się czymś, co istnieje tylko w bajkach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To już obłęd. Rzecznik dyscyplinarny Ziobry chce ścigania naraz 1278 sędziów z całej Polski!

Mam problem z zastępcą Radzikiem. Wiem, trzeba odpocząć od tego tematu, ale co robić, gdy pan Przemek jedzie na jakichś politycznych dopalaczach i nie pozwala nam zapomnieć ani na moment o swoim istnieniu i dość szkodliwym działaniu.

Ściganie 1278 sędziów za list do organizacji międzynarodowej czuwającej w Europie i poza nią nad prawidłowym przebiegiem wyborów to naprawdę jest coś. Sporo pisałem o takich iście wschodnich

inspiracjach tych, którzy odpowiadają za deformę sądów. Ale tu mamy do czynienia z sytuacją wręcz odwrotną, To ci, którzy pilnują sędziów w Wietnamie, Rosji czy Chinach powinni pilnie studiować ostatnie poczynania słynnego (nie bójmy się użyć tego słowa) już nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie mistrza dyscypliny, zastępcy Przemysława W. Radzika.

Ziobro. Radzik. Inspiracje "Akademią pana Kleksa"

Gdy byłem uczniem szkoły podstawowej, na ekrany kin wszedł film Krzysztofa Gradowskiego „Akademia pana Kleksa”. Jak chyba na wszystkich scena z marszem okrutnych wilków zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Zastępca Radzik w tym czasie (jeśli pilnie się uczył) był już w liceum. Różnica jest tylko taka, że ja i większość dziecięcych widzów zatrzymaliśmy wspomnienie wyrazistych scen, zachowując dystans do świata kinowej fikcji, zaś zastępca Radzik, nie wiedzieć czemu, zaczął w dojrzałym życiu zawodowym inspirować się czymś, co istnieje tylko w bajkach.

Panie Zastępco Radzik, wiem, że pewnie chciałby Pan zanucić sobie (solo lub w trio z szefem Piotrem i kolegą Michałem), jak już zapędzi Pan wszystkich zastępców do ścigania sędziów za podpisanie listu do OBWE czy jakąś inną głupotę, jaka Wam przyjdzie do głowy…

Oskarżamy razem,

Nas nie pokona nikt

Przed rzeczników stadem

Już wszelki opór znikł

Hej, rzecznicy, hejże hola

Litości niechaj nie zna brat

Tu mocne zarzuty, silna wola

I zdobędziemy cały świat

Idziemy stadem

Na sądy nasze pada cień

Rzeczników gromadę dziś czeka wielki dzień…

Ale to tylko bajka, Panie Zastępco. Ani nie zdobędziecie, ani nie zastraszycie. I nie ruszycie jedną gromadą z zastępcami rzeczników z całej Polski, wśród których wielu to porządni, niezależni sędziowie, a nie politycznie motywowani karierowicze. A opór wzrasta i tężeje.

A Wasze działania stają się z każdym dniem coraz bardziej groteskowe i pożałowania godne. Świat, ten cywilizowany świat, do którego należymy, już czyta i podziwia kolejne wiekopomne dokonania groźnego Przemysława. Groźnego oczywiście w swojej własnej wyobraźni…

Czekamy na Wasze listy, komentarze, opinie. Wyborcza to Wy. Listy@wyborcza.pl

List pochodzi z bloga Okiem sędziego

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Radzik to ten, który płakał i zasłaniał się chorą mamą, gdy ujawniono jego udział w hejterskiej hewrze zajmującej sraniem na wycieraczkę I prezes SN ?
  Ciekawość jak szacowna rodzicielka sądowego politruka zareaguje, gdy temu przyjdzie szlochać i spazmować przed trybunałem sądzącym pisie przestępstwa przeciwko Polsce?
  @174pit

  Ten sam Bredzik od: "Ja wam tego nie daruje. Nigdy nie zapomne. Jeszcze sie policzymy!"
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Brawo Sędziowie Niezależni, nie dajcie się uzurpatorom w togach z ziobrowej łaski!
  @chemik49.
  Nie damy się!!!
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Ten skur....iel wyzylby sie w latach 30stch, w brazowym mundurze.
  już oceniałe(a)ś
  69
  0
  Niedouczony Ziobro - marny student chce zemsty na wszystkich sędziach, którzy mają inne zdanie i mieli lepsze oceny na studiach - miernota zawsze będzie miernotą - Radzik chce sie pokazać i spłacić dług za awanse zony
  już oceniałe(a)ś
  57
  0
  Przyjdzie czas, że po Radziku pozostanie tylko brzydki smrodzik. I ten czas jest bliżej, niż się niektórym radzikopodobnym wydaje...
  już oceniałe(a)ś
  57
  0
  Wzrok wskazuje na użycie.
  @wlek
  :) na zdjeciu pan Radzik faktycznie wyglada jakby sie zjaral ziolem. Niewykluczone, ze THC ma duzy wplyw na podejmowane decyzje przez Radzika Przemyslawa. Moze byloby lepiej dla wszystkich gdyby Radzik chlal wode jak nakazuje polska tradycja a nie eksperymentowal z tym indyjskim zielem.
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  @wlek
  Raczej na nieskażenie myślą.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Nie piszcie, proszę, pan Przemek, pan Zbyszek itd. Naprawdę chcecie dać prawo troglodytom do zwracania się do Was po imieniu?
  @bonawentura
  Pisząc tak pokazuje że się ich nie boję i że trochę robią to jest żenada i kabaret.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Zero litości dla tego osobnika po zmianie władzy!
  już oceniałe(a)ś
  22
  0