Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wielce Szanowni Panowie Przewodniczący Klubów Poselskich Sejmu RP IX kadencji!

Drogą elektroniczną powodowany obywatelską troską o właściwe (w tym dostatecznie reprezentatywne, zwłaszcza pod względem właściwej garderoby i stosownych akcesoriów) wykonywanie mandatu przez P.T.

Posłanki i Posłów – Członkiń i Członków Klubów Poselskich, którym Szanowni Panowie przewodniczycie, działając w porozumieniu z niemniej (a może nawet bardziej…) zatroskanymi Waszymi Wyborczyniami i Wyborcami, zwracam się do Szanownych Panów z uprzejmą prośbą o opublikowanie na stronach internetowych Waszych Klubów (oczywiście z zachowaniem wymagań przepisów RODO) zestawu tzw. „krawieckich” wymiarów Posłanek i Posłów (z uwzględnieniem wymiarów kołnierzyka koszul i rozmiarów obuwia i ew. preferencji, co do kolorów...).

Posłowie. Sejm. Optymalizacja wydatków.

Kierując się obywatelską troską, nie tylko o dostateczną reprezentatywność (pod względem garderoby) wybranych przez nich P.T. Posłanek i Posłów, ale także o optymalizację wydatków publicznych w okresie recesji, Wyborczynie i Wyborcy, zwłaszcza emerytki i emeryci, chętnie przekażą kierowanym przez Was

Klubom Poselskim (do dalszej dystrybucji wśród najbardziej potrzebujących P.T. Posłanek i Posłów) elementy garderoby (co prawda używane, ale nadal odpowiadające naszym wyobrażeniom o ich niezbędnej dla P.T. Posłanek i Posłów jakości i reprezentatywności), jednak z uwzględnieniem ww. wymagań „wymiarowych”.

Ze stosownymi, w tych okolicznościach, wyrazami

Grzegorz A. Buczek, architekt – urbanista, emerytowany wykładowca Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, odznaczony Krzyżem Oficerskim OORP  oraz Krzyżem Wolności i Solidarności

Czekamy na Wasze listy, opinie, komentarze. Wyborcza to Wy. Listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.