Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ilu ludzi, tyle opinii o koronawirusie - że istnieje, że nie istnieje, że jest wymysłem mediów, międzynarodowych koncernów, Billa Gatesa, który chce zaczipować cały świat. Teorii jest multum, jaka jest prawda?

Pewne jest, że ludzie umierają na COVID-19

Nie wiem, nie jestem wirusologiem, wiem, że ludzie chorują i umierają na COVID-19. Wiem, że umierają też na inne choroby, giną w wypadkach, ale w przypadku COVID -19 nie wiesz, jak twój organizm poradzi sobie z tym, możesz to przejść bezobjawowo, możesz lekko gorączkować, możesz otrzeć się o śmierć lub umrzeć, loteria, po prostu loteria.

I dlatego tak ważne jest przestrzeganie zaleceń i przepisów, zasłanianie w przestrzeni publicznej ust i nosa - to nie zamach na wolność jednostki, tylko przejaw odpowiedzialności.

Przetacza się przez nasz kraj walka o prawa osób LGBT, i słusznie. Smutne jest to, że musimy o te prawa walczyć, one powinny być oczywiste, tak jak oczywiste powinno być dla każdego z nas noszenie maseczek ochronnych.

Jak śmiem porównywać te dwa tematy?

Po prostu, nawet jeśli uważasz, że koronawirus nie istnieje, albo się go nie boisz, twoja sąsiadka, koleżanka lub kuzynka może myśleć inaczej. Ten starszy pan, którego mijasz w sklepie i śmiejesz się z

niego w duchu, że nosi maseczkę, rękawiczki, może w domu mieć śmiertelnie chorą żonę, o którą się boi, i robi wszystko, aby się nie zakazić. Ta młoda kobieta, która wózkiem sklepowym jak tarczą odgania się od innych klientów zaopatrzona w maseczkę, przyłbicę i rękawiczki, może mieć w domu dziecko w trakcie chemioterapii. Czy w swojej ignorancji w stosunku do noszenia maseczek choć przez chwilę pomyślałeś o drugim człowieku? Każdy człowiek ma prawo w tych czasach bać się wirusa i ma prawo oczekiwać, że uszanujesz jego obawy i zgodnie z przepisami zasłonisz usta i nos. Czy to za dużo?

Czekamy na Wasze listy, opinie, komentarze. Listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.