Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

KONIECZNY WYBÓR – RAFAŁ TRZASKOWSKI

Ja Sławomir Słomski, były nauczyciel Gminy Bobrowniki, (okolice Włocławka) świadom wypowiedzianych słów i potrzeby chwili, oświadczam, iż z uwagi na autorytarne zapędy obecnej elity rządzącej, niszczenie państwa polskiego i skłócanie Narodu, (mimo wcześniej złożonej deklaracji) rezygnuję z bycia członkiem partii PiS, która pierwotnie wydawała mi się spełnieniem moich przekonań i ideałów i  podobnie jak Rejtan wzywam cały naród, niezależnie od przynależności partyjnej, do niegłosowania na kandydata – prezydenta A. Dudę.

W trosce o przyszłość Polski – PROSZĘ wszystkich o budującą zgodę, mądrość i prawość, abyście nie dali się kupić „srebrnikami” totalnej władzy pisowskiej (pieniądze nam dają, a WOLNOŚĆ zabierają).

Jak KOCHANI zauważacie, przed wyborami karmi się NAS frazesami, pustymi obietnicami czy promesami – słynnymi „KARTONOWYMI CZEKAMI” bez pokrycia. Ta władza bierze unijne pieniądze, łamiąc zasady UE i traktując ją jako wyimaginowaną wspólnotę. Prezydent A. Duda i premier M. Morawiecki uprawiający demagogię i posługując się kontrowersyjnymi, a często kłamliwymi wypowiedziami, uwłaczają godności pełnionych urzędów, zaś poniżanie i obelżywe traktowanie pana Rafała Trzaskowskiego oraz wcześniejszych kontrkandydatów stoją w sprzeczności do kanonów naszej tradycji i religii, którą tak często mają na sztandarach.

Nie zgadzam się na profanację i wypaczanie przez PiS, w czasie kampanii wyborczej, nauk i idei głoszonych przez papieża JANA PAWŁA II oraz wykluczania mniejszości (zawsze byliśmy różnorodni i tolerancyjni).

Kontrkandydatura Pana RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO nie jest moim marzeniem, lecz w imię WYŻSZEJ RACJI STANU proszę wszystkich ludzi dobrej woli, a szczególnie moich uczniów, kolegów, koleżanki, przyjaciół i znajomych o zasypanie wszelkich podziałów i odpowiedzialne oddanie głosu na wyżej wymienionego kontrkandydata, co może uchronić nasz kraj przed dalszą dewastacją i rządami autorytarnymi PiS.

Jego wygrana może stanowić jedyny bezpiecznik, który zatrzyma PiS-owski walec, zapewniając nam powrót do normalności, zgody, pełnej demokracji, poszanowania KONSTYTUCJI i przywrócenia niezależności sądów (a nawet uchronić kraj od bratobójczego rozlewu krwi).

Pamiętajmy!! GŁOS MÓJ, TWÓJ, NAS WSZYSTKICH – TO WAŻNA SPRAWA.

Czekamy na Wasze relacje z dnia wyborów. Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.