Polakom należy się pełna i rzetelna wiedza, jakie będą konsekwencje elekcji Trzaskowskiego, a jakie reelekcji Dudy - pisze czytelnik.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dla każdego oczywiste jest całkowite polityczne podporządkowanie prezydenta Andrzeja Dudy woli prezesa Kaczyńskiego. „Ucho prezesa” upowszechniło wiedzę o tym daleko po kraju. Nawet w kręgach PiS sprowadzenie  obecnie urzędującego prezydenta do roli długopisu podpisującego praktycznie każdą ustawę rządzącej większości jest przedmiotem żartów.

Z drugiej strony obaj pretendenci do prezydentury oraz popierające ich obozy polityczne zgodnie twierdzą, że stawka tych wyborów jest bardzo wysoka. Tym bardziej więc Polakom należy się pełna i rzetelna wiedza, jakie będą konsekwencje elekcji Trzaskowskiego, a jakie reelekcji Dudy.

Na to drugie pytanie kompetentnie może odpowiedzieć tylko prezes Kaczyński, a nie urzędujący prezydent. Dlatego jest jak najbardziej zasadne, żeby poważną debatę nad przyszłością Polski, i to jeszcze przed drugą turą wyborów prezydenckich, podjęli Rafał Trzaskowski i Jarosław Kaczyński.

 Zaskakujący pomysł? A może po prostu realny ogląd naszej sceny politycznej? Piszcie: listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nie po to kaczynski w swoim geniuszy nie wynalazł figurantów, aby się w jakichś debatach męczyć, to taki geniusz
  już oceniałe(a)ś
  21
  1
  Nie wiadomo, który z nich jest większym cykorem - rezydent czy "śpiący do południa"
  już oceniałe(a)ś
  21
  1
  spodnie miał by pelne po debacie z trzaskowskim
  już oceniałe(a)ś
  17
  1
  i jeszcze dodatkowy wymóg - połowa wypowiedzi formułowana w języku obcym.
  tutaj mafiozo z ciemnogrodzkiej by się poprzewracał o swoje kacze stopy.
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  Ale to by była debata! Ale obawiam się, że wtedy poparcie dla Rozkosznego Budyniowego Słupa opadłoby wielce znacznie... Proponuję jeszcze następujące debaty: Przewielebny Muchomor z Torunia z Byłym Prezydentem Słupska, nastepnie Antek Od Wybuchających Parówek debatuje z prezesem Polskiej Akademii Nauk, a na koniec Jedna z Najznamienitszych Sędziów Trybunału Konstytucyjnego Doktor Habilitowana z kimkolwiek w miarę rozsądnym.
  już oceniałe(a)ś
  14
  1
  Trzaskowski powinien cały czas powtarzać, że jego rywalem nie jest "długopis" Duda, ale Kaczyński, żeby to dotarło do wyborcy. Kiedy Duda mówi o sobie to jakby mówił o nikim, jest pacynką Kaczora.
  już oceniałe(a)ś
  12
  1
  NIE, nie trzeba od dawna wiemy co chodzi po łbie beztryba, przywleczonego z rodziną zdrajców z armią sowiecką z wiochy spod Odessy, gdzie w początkach PRL-u wój Kaczyńskich niejaki prokurator stalinowski Świątkowski skazywał na śmierć patriotów polskich z AK, a oba nieuki matury zdali dzięki interwencji pzpr-owskich i ub-eckich bossów, po czym, dalej prowadzeni, przyznano im tytuły "naukowe" dochtorów! Ciekawe, że nigdy nie próbowali zrobić habilitacji! Dzisiaj taki wypierdek pseudo to "dochtor" duda, za którego wstydzi się jego promotor, ale to ON przecież forsował tego NIEUKA i napisał pozytywną recenzję bezwartościowej pracy!!!!
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  kaczynski NIE ma nic do powiedzenia
  staruch zyjacy PRZESZLOSCIA i MITAMI
  przerosniete ego i osobowsc narcystyczna
  Czego sie Pan/Pani spodziewa po takiej debacie?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0