Nie robiąc nic, niczego nie zmienimy. Jeśli wybierzemy marionetkę Jarosława Kaczyńskiego, będziemy dalej traktowani jak gorszy i lepszy sort, dojeni z każdej strony przy uciesze urzędującego prezydenta - pisze czytelnik, komentując wyniki I tury wyborów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To żadne zwycięstwo PiS. To porażka i powód do wstydu dla partii rządzącej oraz obecnego prezydenta. Skoro ma takie poparcie, tak ludzie go kochają, jak pokazuje TVP, obywatele witają jak papieża, to skąd taki wynik? Powinien wygrać w pierwszej turze, ale PiS przeliczył się z chwaleniem samego siebie.

Głosy oddane na opozycję mogą niepokoić wyznawców  PiS, czy aby  Andrzej Duda wygra w drugiej turze. Jest nadzieja, że zmienimy przedstawiciela naszego kraju, skończy się  monopol władzy.

Kto głosował? Osoby, które coś "dostały", czyli społeczeństwo 500+ i emeryci. Dla pozostałych PiS nie ma nic.

Nie masz dzieci? Nic ci nie damy, jeszcze zabierzemy. PiS i Duda zapomnieli o całej reszcie, która na to wszystko pracuje i płaci podatki. Młodzi ludzie nie widzą tutaj dla siebie przyszłości, gdy widzą, że doi się ich z każdej strony

500+ to żadna gwarancja pewnej przyszłości, żaden pozytywny aspekt ani argument, by tutaj być, żyć, odprowadzać podatki. Młodzi ludzie nie mają zapewnionej żadnej przyszłości, żadnego startu w dorosłe życie.

Gospodarka leży, nie ma miejsc pracy. Ludzie tracą zatrudnienie. Gdzie ta pomoc dla przedsiębiorców? Brak.

Nie robiąc nic, niczego nie zmienimy. Jeśli wybierzemy marionetkę Jarosława Kaczyńskiego, będziemy dalej traktowani jak gorszy i lepszy sort, dojeni z każdej strony przy uciesze urzędującego prezydenta, który jest nim tylko z nazwy

 Czekamy na Wasze komentarze: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Poczekajcie 2 tygodnie i dopiero zobaczycie - strasznie zacznie się po wyborach jak wygra Duda. Wielkie bezrobocie, podwyżki wszystkiego w tym podatków. Na płacz będzie za późno
  @internum
  Ci, co nie płacą podatków, czyli wyborcy PiS, tak bardzo nie będą płakać. No może 500+ będzie miało wartość 50+, ale nic to, już wstali przecież z kolan.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  wybory do sejmu wygrala opozycja
  nie polaczyla sie i nie wykorzystala okazji.
  wybory prezydenta - suveren ponownie wybral opozycje .
  55.52% cala opozycja 43.67 Prezydent odchodzacy A.Duda
  jezeli i tym razem opzycja sie nie skonsoliduje to dalej bedziemy mieli 100% PISU
  R.Trzaskowski + Sz.Holownia + K.Bosak +W.Kosiniak + R.Biedron = 55.52 % =
  OPZYCYJNY PREZYDENT SUVERENA - R TRZASKOWSKI
  Szanowna opozycjo, chociaz raz posluchajcie suverena posluchajcie swoich wyborcow ktorzy maja dosc Pisowskiego jednowladztwa z Carem J.Kaczynskim na czele.
  zdecydowanie chca zmiany teoretycnie bezpartyjnego Prezydenta.
  Odluzcie na bok wasze indywidualne EGA stworzcie jedno NASZE WSOLNE E G O OPOZYCYJNE
  Bez porozumienia ryzykujemy nastepne lata PISOSOWSKIEJ BEZHOLOWI
  @wieslawjozef
  Najbardziej za wybujałą ambicję zapłacił Kosiniak. Marzyła mu się Koalicja Polska pod jego przewodem, dostał 2% - należało mu się.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @wieslawjozef
  No właśnie. Jedyne, co teraz kandydaci powinni zrobić, to dać swojemu elektoratowi czytelnie do zrozumienia, że powinni głosować przeciw Dudzie. Nie głosowali na niego przecież w pierwszej turze. A niepójście na drugą turę wyborów oznacza tak naprawdę wsparcie Dudy.
  Jeśli ktoś głosował nie na Dudę, to chce zmian. Zostanie w domu przyczyni się do tego, że tych zmian na pewno nie będzie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Współczesne bykowe.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Mieszkam zagranica, nie mieszam sie do wyborow parlamentarnych, bo to wg. mnie nie moja dzialka.
  Na wbory prezydenckie chodze pokonujac trudnosci z ze zgloszeniem sie i troche uciazliwa droge, bo uwazam, ze Prezydent reprezentuje mnie w calym swiecie.
  To takze moj Prezydent i duma, ze moge powiedziec glosno: jestem z Polski.
  P.S. Nie glosowalam na PAD-a
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Ja nie mam dzieci i nie jestem emerytem ale dostałem od Dudy coroczne porządne podwyżki pensji za PO pracowałem za 8 zł za godz a teraz po 5 latach rządów PISu mam dwa razy tyle - odczułem wyraźna poprawę. W dodatku Duda zapowiada dalsze coroczne podwyżki aż do poziomu zarobków na zachodzie i to jest realne działanie i to się dzieje nie kiedyś tam tylko tu i teraz. Od PO nigdy nic nie dostałem dlatego zagłosuje na Dude. W dodatku moja mama dostała 13 emeryture i mogła sobie kupić węgiel i teraz dostanie 14 i będzie na wymalowanie mieszkania - panu Trzaskowskiemu dziękujemy
  już oceniałe(a)ś
  1
  13