Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tylko że teraz nie bardzo wiem, jak to Trzask chce rozegrać, bo żeby konsekwentnie przyciągać libertarian z Konfederacji (olewając lewicę, bo „Biedroń niecałe 3”, tylko że „Biedroń 3”, bo reszta głosowała na Trzaskowskiego, a ten ich załadował 30 min po wyborach), to musiałby pójść w liberalną ofensywę. To zniechęci do niego lewicę totalnie, ale przede wszystkim da działa Dudzie, który go z nich ostrzela.

I będzie, że pogarda dla ludzi, że nie chce 500 plus, że wiek emerytalny.

A do tego Trzaskowski będzie musiał wyhamować progresywną obyczajówkę. A Duda, jeśli się uspokoi i zacznie grać miłością, będzie tu miał i ciastko, i zje ciastko, bo i tak dla fobów będzie bardziej przekonujący, a dla resztek prawo-centrum bardziej do przełknięcia. I Duda zbierze LGBT-ofobów z prawicy, Wosiów i Okraski z lewa, plus fanatyczne lewostada popularoidalne, które dla beki zagłosują na Dudę, bo „libek się zesrał”.

A my jesteśmy meta meta post post, żyjemy w internecie i jemy memy, i co tam, że Duda to full speed dla PiS na kolejne trzy lata i pogłębianie mowy nienawiści, niszczenia instytucji, brnięcia w szambo idiotyzmu międzynarodowego, prostaczenia reguł społecznych...

...Edek z „Tanga” w każdym urzędzie (najbardziej ojkofobiczną i autorasistowską rzeczą, jaką zrobił PiS to wmówienie ludziom, że Edek z „Tanga” to „prawdziwy Polak”).

Frajerem ten, kto czeka, że ma kandydata z bajki. Ja nie czekam, ale jeśli Trzaskowski pójdzie tą drogą, to już przegrał. Dla ułamka konfederatów ryzykować pozycję na lewicy, dzięki której odjął tyle głosów Biedroniowi, i wracać do kopalnego neoliberalizmu - to klasyczna głupota, która nadzwyczaj często zatapiała polskie projekty.

Tekst pochodzi z Facebooka Ziemowita Szczerka, publikujemy go za jego zgodą.

Macie swoje przemyślenia po wynikach sondażu exit poll? Piszcie: listy@wyborcza.pl

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.