Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Artur Barciś: Ulga i nadzieja

Wybory prezydenckie 2020. Artur Barciś w swojej komisji wyborczej w ChoszczówceWybory prezydenckie 2020. Artur Barciś w swojej komisji wyborczej w Choszczówce Artur Barciś/Archiwum prywatne

Głosowałem w swojej Choszczówce, gdzie od lat mieszkam. Wynik to wielka ulga i nadzieja, że "jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie".

W odpowiedzi na wyniki sondażu exit poll wyborów prezydenckich pod naszymi artykułami pojawiała się fala komentarzy, poniżej przedstawiamy te najbardziej zaskakujące

Rangana: Nie zmarnujmy szansy

Zróbmy to! Niewiele brakuje, pełna mobilizacja i pierwszy krok zrobiony! Jak to mówią, pierwszy krok nie sprawi, że będziesz u celu, ale przynajmniej wyjdziesz z miejsca, w którym jesteś. Nie zmarnujemy szansy!

Gabriela: Wygrało zło

Prawdziwa tragedia, czyli wygrała homofobia, ksenofobia, judofobia, szowinizm, ignorancja. Jedyna nadzieja w II turze.

Mental: Polonia w USA coraz bardziej wykształcona

Wykształceni Polacy w USA generalnie nie głosują na PiS, a jest nas procentowo coraz więcej

Glandal: Drogi Wyborco Bosaka...

Ciekawe, czy Pan Bosak wspomniał tej młodzieży, że jak wyprowadzi Polskę z Unii Europejskiej, to że do Czech, Niemiec, Norwegii, Francji itd. będą musieli jeździć przez ambasady tych państw w Warszawie. Kolejną ciekawostką są dla mnie emigranci głosujący na Bosaka. Ciekawe czy zdają sobie sprawę, że w momencie wyjścia Polski z Unii będą takimi samymi uchodźcami jak ci z Syrii czy innego Sudanu, którymi tak gardzą właśnie dlatego, że ci są uchodźcami...

tommywolf: Prawo, a potem równouprawnienie

Zagłosowałem na Trzaskowskiego, by nie mieć Hołowni w II turze, Biedroń mnie zniechęcił wrzutką ze związkami partnerskimi (chamskie uderzenie w PO) i tekstem, że nie poprze Trzaskowskiego w II turze. Jestem człowiekiem lewicy, chcę i żądam równouprawnienia, ale rozumiem rzeczywistość - najpierw trzeba obronić praworządność, jak przywrócimy reguły gry, będziemy walczyli o nasze zasady. Nie ma innego wroga  poza PiS.

Melania: Rozwagi, wyborco Hołowni

Każdy, kto chce odgrywać znaczącą rolę w polityce, powinien mieć świadomość wagi swoich wypowiedzi. Owszem, warto się targować, jednak dobrze jest to robić z rozmysłem, a nie w "gorączce". Liczę na rozbudzoną świadomość wyborców Hołowni. Szczególnie tych, którzy wcześniej w wyborach nie brali udziału.
Wspólnie bijemy się o ponownie wolną i nowoczesną Polskę.

Eldar: Demokracja w pół drogi

Wyborcy Hołowni nie zagłosują masowo na Rafała Trzaskowskiego, kandydata skrajnie upartyjnionego, malowanego, bez programu do ostatnich dni kampanii(...). Teraz  Trzaskowski, przy całym swoim negatywnym elektoracie, niechęci sporej części zwolenników pozostałych partii, miałkości i unikach, a także historycznych obciążeniach własnej partii, może po prostu pogrzebać w II turze los demokracji na jakiś czas, ale też własnej partii. A jeżeli mu się jednak uda... cóż to będzie za prezydentura? Pięć lat zatrzymania  się w pół drogi.

Kasia Mazur: Nie dzielmy się w ten sposób

Jeden z moich znajomych napisał dziś w poście, żeby wszyscy jego znajomi głosujący na wymienione przez niego osoby usunęły się z listy jego znajomych. Spełniłam tę prośbę i w związku z powyższym mam ogromną prośbę do WSZYSTKICH moich znajomych: bez względu na to, na kogo głosujecie, pozostańcie w gronie moich znajomych, przyjaciół, rodziny - nie dajmy się dzielić w ten sposób!

CO MYŚLICIE O WYNIKACH EXIT POLL? Piszcie: listy@wyborcza.pl

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.