Christian Paul, bohater materiału "Wiadomości" o stylu Agaty Kornhauser-Dudy, który zachwalał szyk żony prezydenta, publikuje w mediach społecznościowych materiały, by przekonać, że nie został wymyślony na pożytek politycznej propagandy
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Wiadomości" TVP wyemitowały w poniedziałek materiał na temat stylu żony prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy, budzącego na świecie - według autorów informacji -  zachwyt.

Wśród wypowiadających się na ten temat autorytetów znalazł się młody mężczyzna Christian Paul, podpisany jako "amerykański projektant". - W porównaniu z Melanią Trump obie pierwsze damy wyróżniają się na arenie międzynarodowej charakterem i oryginalnym stylem - powiedział. 

Christian Paul nie był do tej pory znaną postacią, internauci zaczęli więc w sieci poszukiwania informacji na temat eksperta TVP. 

Wielu z nich powątpiewało, że taki projektant istnieje, ponieważ na temat Paula jeszcze we wtorek rano trudno było znaleźć informacje.  

"Są wzmianki na Instagramie, gdzie obserwują go 63 osoby, i w branżowym serwisie społecznościowym, gdzie osoba o twarzy i nazwisku Christiana Paula posługuje się jednak innym nazwiskiem. Być może to przypadkowa zbieżność" - relacjonowała na stronie wysokieobcasy.pl Anna Dudek. 

W ciągu dnia w mediach społecznościowych można już było prześledzić profile Christiana Paula. Ale z publikowanych tam materiałów wynika, że zostały stworzone z godziny na godzinę. 

Na YouTubie odnaleźć już można profil Christian Paul Design, który we wtorek wieczorem obserwowało nieco ponad sto osób. Jest tam m.in. film z modowej sesji zdjęciowej z udziałem eksperta "Wiadomości". W sumie trzy materiały (wtorek wieczór) opublikowane w ostatnich godzinach.

 

Cytowany przez "Wiadomości" mężczyzna wypowiedział się również na Twitterze. W nagraniu zamieszczonym na profilu Christian Paul Design mówi po angielsku: - Pojawiły się spekulacje, że nie jestem prawdziwy. Mam nadzieję, że to rozwieje wszystkie wątpliwości - zaczyna swoje wideo. Zapewnia o przywiązaniu do Polski i zachęca do zadawania mu pytań i pisania wiadomości.

Wszystkie wiadomości na tym profilu zostały opublikowane w ciągu ostatniej doby.

Na Twitterze można również zobaczyć nagranie wypowiedzi Christiana Paula, który mówi zarówno po angielsku, jak i po polsku, że kocha Polskę i "kocha te ludzie". 

Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Taki ładny amerykanky. Chyba z Wirdżini
  @witoldx
  ses Jackowa ;)
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Ciekawostka: "amerykański" projektant mówi po angielsku z takim samym akcentem, jak ja.

  Teraz już nie wiem, jaki jest mój język ojczysty?
  @mbojko
  To jest brat tego Amerykanina z Virginii, ktory zagadal do Trzaskowskiego
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  ale czy "te ludzie" to ludzie czy ideologia?
  @mnietuniema@tlen.pl
  YES!
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Czy za dwa miliardy zetów nie można sobie kupić prawdziwego "Amerykana", choćby jakiegoś krawca damskiego z Ciupago?
  już oceniałe(a)ś
  24
  0
  Dlaczego filmiki tego "Amerykanskiego projektanta" krecone sa w Polsce?
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  Prostackie zagrywki
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  Ale ćwok..
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  Dobrze, że "te ludzie", a nie jakieś "elgiebety"
  już oceniałe(a)ś
  19
  1