Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Wiadomości" TVP wyemitowały w poniedziałek materiał na temat stylu żony prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy, budzącego na świecie - według autorów informacji -  zachwyt.

Wśród wypowiadających się na ten temat autorytetów znalazł się młody mężczyzna Christian Paul, podpisany jako "amerykański projektant". - W porównaniu z Melanią Trump obie pierwsze damy wyróżniają się na arenie międzynarodowej charakterem i oryginalnym stylem - powiedział. 

Christian Paul nie był do tej pory znaną postacią, internauci zaczęli więc w sieci poszukiwania informacji na temat eksperta TVP. 

Wielu z nich powątpiewało, że taki projektant istnieje, ponieważ na temat Paula jeszcze we wtorek rano trudno było znaleźć informacje.  

"Są wzmianki na Instagramie, gdzie obserwują go 63 osoby, i w branżowym serwisie społecznościowym, gdzie osoba o twarzy i nazwisku Christiana Paula posługuje się jednak innym nazwiskiem. Być może to przypadkowa zbieżność" - relacjonowała na stronie wysokieobcasy.pl Anna Dudek. 

W ciągu dnia w mediach społecznościowych można już było prześledzić profile Christiana Paula. Ale z publikowanych tam materiałów wynika, że zostały stworzone z godziny na godzinę. 

Na YouTubie odnaleźć już można profil Christian Paul Design, który we wtorek wieczorem obserwowało nieco ponad sto osób. Jest tam m.in. film z modowej sesji zdjęciowej z udziałem eksperta "Wiadomości". W sumie trzy materiały (wtorek wieczór) opublikowane w ostatnich godzinach.

 

Cytowany przez "Wiadomości" mężczyzna wypowiedział się również na Twitterze. W nagraniu zamieszczonym na profilu Christian Paul Design mówi po angielsku: - Pojawiły się spekulacje, że nie jestem prawdziwy. Mam nadzieję, że to rozwieje wszystkie wątpliwości - zaczyna swoje wideo. Zapewnia o przywiązaniu do Polski i zachęca do zadawania mu pytań i pisania wiadomości.

Wszystkie wiadomości na tym profilu zostały opublikowane w ciągu ostatniej doby.

Na Twitterze można również zobaczyć nagranie wypowiedzi Christiana Paula, który mówi zarówno po angielsku, jak i po polsku, że kocha Polskę i "kocha te ludzie". 

Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.