Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mieszkam w miejscu, gdzie nie mogę się angażować, chodząc na protesty. Jestem daleko od tych rzeczy, które się dzieją. Skoro nie mogę osobiście, robię to internetowo. Nie jest zwolenniczką żadnego z kandydatów w wyścigu o fotel prezydenta. Wszyscy są jednak lepsi niż obecny prezydent.

Nie zgadzam się ze wszystkim – cokolwiek prezydent powie czy zrobi. Nie jest absolutnie prezydentem wszystkich Polaków. Ma gdzieś zdanie ogromnej części społeczeństwa.

Wybory prezydenckie 2020. Sprzeciw wobec Andrzejowi Dudzie

Nie zgadzam się, by mówić, że ktoś nie jest człowiekiem. Nie rozumiem, jak można piętnować i dzieci, i dorosłych. Jestem matką trzech pięknych kobiet i jeżeli którakolwiek z nich przyjdzie kiedyś i powie: „Mamo, to jest moja narzeczona”, moje uczucia do mojego dziecka się nie zmienią.

Ta facebookowa nakładka na zdjęcie profilowe „#dontDUDAt” to mój głos: nie róbcie tego. To świetne hasło wymyślił mój kolega Piotr z Koszalina. Wiem, że szybko się rozchodzi. Zachęcam do używania nakładki.

Mam wśród znajomych wielu obcokrajowców. Wszyscy, którzy widzą to hasło, wiedzą, że chodzi o naszego prezydenta.

Moim zdaniem wybór Andrzeja Dudy na drugą kadencję to gwóźdź do trumny naszego jeszcze pięknego kraju.

Moim marzeniem jest, że w końcu, oglądając serwisy informacyjne, nie będę musiała chować głowy w dłonie. Kiedy patrzę, co się dzieje z tym krajem, jest mi bardzo przykro. Żyjmy i dajmy żyć innym.

Jaki powinien być następny prezydent Polski? Jakie są najważniejsze cechy głowy państwa? Protestujecie, wspieracie, macie własną opinię? Piszcie: Listy@wyborcza.pl

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.