Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Od dłuższego czasu w Telewizji nie ma "Wieczorynki". To były bajki dla dzieci. Teraz "Wiadomości" kreują bajki dla dorosłych. Kto chce, uwierzy" - napisał Paweł Wroński w swojej recenzji Wiadomości z 9 czerwca 2020 roku.

"Wiadomości" funkcjonują wedle schematu dobro kontra zło, które chce to dobro zniszczyć, i wybawiciel, który to zło zwycięża. Czyste dobro to Andrzej Duda, zło to elity i ich reprezentant Rafał Trzaskowski. Tylko Andrzej Duda może powstrzymać nieszczęście, jakim jest wybór Trzaskowskiego na prezydenta.

CZYTELNICZKA: „Zaufało nam miliony kurczaków"

To nie tylko bajka dla dorosłych, ale też czysta groteska, można się pośmiać, chociaż to bezsilny śmiech nad głupotą ludzką, która, jak widać, rzeczywiście nie ma granic.

Co do zakończenia - podziękowania pani Holeckiej za zaufanie, kojarzą mi się tu inne podziękowania. Otóż w pewnym niewielkim mieście na wschodzie Polski istnieje ubojnia i hurtownia drobiu reklamująca się hasłem „zaufało nam miliony kurczaków” (pisownia oryginalna - powinno być ‚zaufały’). I tu nasuwa się pytanie: i jak te kurczaki na tym zaufaniu wyszły? Może autorom materiału w TVP właśnie o taki rodzaj zaufania chodzi?

Napisz swoją recenzję "Wiadomości" listy@wyborcza.pl

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.