To kwestia zasad - nie widzimy przestrzeni na to, by przechodzić do porządku dziennego nad celowym szkalowaniem i szerzeniem nieprawdziwych informacji - mówi pełnomocnik Marka Niedźwieckiego
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Zgadzam się, że dobra osobiste Marka Niedźwieckiego zostały naruszone. Przepraszam go jako dyrektor Trójki za bezzasadne zarzuty manipulacji przy LP3 - oświadczył Kuba Strzyczkowski na antenie Trójki w trakcie programu na żywo "Godzina prawdy". Strzyczkowski przeprosił też współpracowników Niedźwieckiego.

- Doceniamy przeprosiny ze strony pana Kuby Strzyczkowskiego, w których potwierdza, że nie było żadnych niewłaściwych działań pana Marka Niedźwieckiego przy Liście Przebojów Programu 3 - to istotny gest. Oczekujemy jednak wciąż przeprosin ze strony Polskiego Radia, pana Tomasza Kowalczewskiego, pani Agnieszki Kamińskiej oraz Telewizji Polskiej. To kwestia zasad - nie widzimy przestrzeni na to, by przechodzić do porządku dziennego nad celowym szkalowaniem i szerzeniem nieprawdziwych informacji. W przypadku braku reakcji ze strony wymienionych zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w najbliższym czasie złożymy pozew - mówi mecenas Maciej Ślusarek, LSW, pełnomocnik Marka Niedźwieckiego.

W połowie maja Tomasz Kowalczewski unieważnił głosowanie na 1998. notowanie Listy Przebojów Trójki, gdy wygrał ją Kazik z utworem „Twój ból jest lepszy niż mój” o Jarosławie Kaczyńskim. Kowalczewski twierdził, że głosy zostały zmanipulowane, oskarżył o to Marka Niedźwieckiego. Odszedł Niedźwiecki, a potem: Marcin Kydryński, Hirek Wrona, Piotr Metz, Piotr Stelmach, Marcin Łukawski, Agnieszka Szydłowska i Agnieszka Obszańska. W sumie kilkanaście osób, z anteny pospadały programy, w tym m.in. poranne „Zapraszamy do Trójki”. Nowy szef radiowej Trójki Kuba Strzyczkowski mówi o tym czasie „ciemny tydzień”.
---
Piszcie: listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Panie Marku, dokładnie tak: Nie odpuszczać! PiSobolszewia stoi kłamstwem, obłudą i bezprawiem. Leoszy sort za 500+ ciągle jeszcze przymyka oczy. No cóż PiSobolszewia to niestety stan umysłu - homokaczyssimus! Polsko, obudź się!!!
  @aniapl
  Jeśli początek nicka to imię a koniec to znajomy mi kraj ? fajna anka a co ważniejsze (i smutniejsze) ma 120% racji...
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  @kejwok
  Dokładnie tak. Dzieki :-) Wolałabym nie mieć racji, bo mi Polski bardzo żal...
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Tylko się nie złam człowieku i nie wracaj do tego syfu pisowskiego - szczyczkowski to lizus pisowski, który dostał polecenie ratować pr3 przed wyborami dudy, jego szczerość jest goovno warta...
  Idź do Radio Nowy Świat !
  już oceniałe(a)ś
  68
  2
  Czyli: "przepraszam" - nic się nie stało, Polacy... Wracajcie do TRUJKI i uwiarygodniajcie pisiurskie łajdactwa.
  już oceniałe(a)ś
  53
  0
  Ach. Trójka to było moje życie od 1983 . Wytrzymałam dużo podłych zmian, ale od 2 tygodni nie słucham. Never. Trzymam za Nowy Świat.
  już oceniałe(a)ś
  53
  0
  Pan Strzyczkowski jasno się określił. Przeprosił w imieniu pis.
  Nie ma sensu reanimować zimnego trupa.
  Nawet po pisie nie będzie już trójki.
  Całe tzw. radio publiczne jest do zaorania.
  już oceniałe(a)ś
  52
  1
  Przeprosić powinni ci, którzy obrazili Pana Marka. To kwestia zasad i przyzwoitości. Widocznie te pojęcia są obce p. Kowalczewskiemu i spółce. Przykro mi, ale nie wierzę w odrodzenie Trójki pod rządami p. Strzyczkowskiego. Cała nadzieja w radiu Nowy Świat
  @wp_53
  A Czabański nie przeprosi ?
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Nie wolno negocjować. Pod żadnym pozorem. W PiSie zawsze ręka wyciągnięta na zgodę posiada wyprostowany jeden palec, i nie jest to kciuk. To jest palec Lichockiej.
  już oceniałe(a)ś
  40
  0
  Na wszelki wypadek przypominam komu trzeba, że ?stan normalności? w Trójce to nie jest stan sprzed 15 maja. Stan normalności w Trójce skończył się na jesieni 2015 roku.
  już oceniałe(a)ś
  17
  0